Żona prezydenta Zełenskiego apeluje: "Pokażcie te zdjęcia rosyjskim kobietom"

2022-03-07 12:16

Ołena Zełenska na swoim Instagramie opublikowała dramatyczny apel do rosyjskich kobiet. W poście, który powieliła kilkukrotnie w różnych językach, są zdjęcia pięciorga dzieci zabitych w trakcie trwającej w Ukrainie wojny. Jak podaje pierwsza dama Ukrainy, dziecięcych ofiar jest już co najmniej 38. Sposób, w jaki opisała zdjęcia, poruszy serce każdej matki...

wojna w Ukrainie
Autor: Instagram/ @olenazelenska_official Wojna w Ukrainie. Coraz więcej ofiar śmiertelnych wśród dzieci.

"Pokażcie te zdjęcia rosyjskim kobietom - wasi mężowie i bracia zabijają ukraińskie dzieci" - apeluje Ołena Zełenska na swoim oficjalnym profilu na Instagamie. Pierwsza dama Ukrainy prosi, by pomóc jej w dotarciu tych zdjęć do jak największej ilości odbiorców. W trakcie wojny w Ukrainie zginęło już 38. ukraińskich dzieci. Zełenska przytacza historie pięciorga z nich. 

Dramat matki - Zostawiła córeczkę na wojnie, żeby ratować życie drugiej

Kiedy ludzie w Rosji mówią, że ich wojska nie krzywdzą ludności cywilnej, pokażcie im te zdjęcia! Pokażcie im twarze tych dzieci, którym nie dano nawet szansy by dorosnąć.

W swoim apelu żona prezydenta Ukrainy wymienia historie kilkorga zabitych dzieci. Mówi o 18-miesięcznym Kirillu z Mariupolu, który został ranny w trakcie ostrzału i lekarzom nie udało się go uratować. Druga tragiczna historia dotyczy Alicji z miejsowości Ochtyrka. Dziewczynka kończyłaby właśnie 8 lat. Zmarła na skutek ostrzału wraz ze swym dziadkiem.

Dowiedz się: W schronach Odessy rodzą się dzieci. Zobacz film z podziemnej porodówki

wojna w Ukrainie
Autor: Instagram/ @olenazelenska_official Alicja niedługo skończyłaby 8 lat

Zełenska mówi też o Polinie z Kijowa, o której słyszał już chyba cały świat. Zginęła wraz z bratem i rodzicami. Jej siostra wciąż walczy o życie. Kolejna wspomniana dziecięca ofiara to Arseniy, 14-latek, którego odłamek od pocisku uderzył w głowę, a lekarze, z powodu wciąż trwających ostrzałów, nawet nie mogli udzielić mu pomocy. 

Ostatnia z historii przeraża chyba najbardziej. 6-letnia Sofia, wraz z półtoramiesięcznym bratem, mamą, babcią i dziadkiem zostali rozstrzelani we własnym samochodzie. Rodzina próbowała uciec z miejscowości Nowa Kachowka. 

Zobacz: Tak polskie matki wspierają Ukrainki. "Serce jednocześnie pęka i rośnie"

wojna w Ukrainie
Autor: Instagram/ @olenazelenska_official Sofia miała tylko 6 lat, jej brat był noworodkiem...

Przeczytaj: Historia Diany poruszyła świat, ale takich kobiet są setki. W ciąży uciekają przed wojną

Pierwsza dama Ukrainy, apeluje o umożliwienie ludności cywilnej ewakuacji i realnie istniejących korytarzy humanitarnych. Prosi też niezależne media o pomoc w rozprzestrzenieniu tych dramatycznych doniesień z Ukrainy. 

Powiedzcie to rosyjskim matkom - niech wiedzą dokładnie, co ich synowie robią tutaj w Ukrainie. Setki dzieci umierają tu w piwnicach bez jedzenia i opieki zdrowotnej. Rosyjscy żołnierze zabijają rodziny, które próbują opuszczać budynki. Zabijają też wolontariuszy, którzy próbują pomóc. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza