ZUS przypomina: czekają pieniądze. Wystarczy złożyć wniosek o czasie

2023-08-21 11:47

Już 3,3 mln dzieci skorzystało ze świadczeń. By także otrzymać pieniądze w tym roku, rodzice muszą złożyć wniosek na czas, czyli do listopada. ZUS informuje, że do tej pory wypłacono 1 mld złotych na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start".

ZUS przypomina o świadczeniach
Autor: Getty Images ZUS przypomina o świadczeniach

Aby skorzystać z tegorocznego programu "Dobry start", zwanego także 300 plus, należy złożyć wniosek najpóźniej do 30 listopada - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składanie wniosków jest możliwe już od 1 lipca. Im prędzej tym lepiej, zwłaszcza, jeśli zależy nam, by otrzymane pieniądze przeznaczyć właśnie na wyprawkę szkolną. ZUS zastrzega sobie, że wypłaty następują w terminie dwóch miesięcy od złożenia dokumentów. 

Przeczytaj: Wnioski o 800 plus. Minister Maląg tłumaczy, jak otrzymać nowe świadczenie

Niech Kaczyński to sobie WSADZI! Polacy PRZEKLINAJĄ 800 plus!|Komentery

Dowiedz się: Dodatki na dziecko w 2023 roku. Na te pieniądze możesz liczyć po urodzeniu

ZUS: 300 plus - już 1 mld złotych wypłat

Jak podkreśla ZUS, robione jest wszystko, by wypłaty docierały do rodzin, jak najszybciej i na bieżąco.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni wpłynęło 2,6 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 3,7 mln dzieci. Przypomnę, że na jednym wniosku może być więcej niż jedno dziecko. Do tej pory ZUS wypłacił łącznie 1 mld zł dla 3,3 mln dzieci. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty – poinformował PAP Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.

Dla kogo 300 plus?

Z programu skorzystać mogą uczniowie w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku orzeczonej niepełnosprawności, wiek ten wydłużony jest do 24 lat. Ważne jest, że świadczenie nie dotyczy uczniów przedszkoli, zerówek, ani studentów, nawet jeśli spełniają oni kryterium wieku. 

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Wniosek o 300 plus musi być złożony drogą elektroniczną za pomocą aplikacji mobilnej. Można go wypełnić poprzez portal mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub za pomocą bankowości elektronicznej.

Czas na skorzystanie z programu "Dobry start" upływa 30 listopada. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza