Zuzia urodziła się przed czasem, cały czas walczy. Jej mama liczy na przedświąteczny cud

2023-12-08 13:46

„Proszenie o pomoc jest najcięższą rzeczą, jaka może w życiu się przydarzyć” – pisze mama dziewczynki w opisie zbiórki. Niemniej jednak rodzic jest w stanie wszystko zrobić, by zawalczyć o zdrowie swojego dziecka. Przez długi czas jej wołanie o pomoc było ignorowane, teraz z uwagi na zbliżające się święta kobieta ma nadzieję, że zdarzy się świąteczny cud i pasek się zapełni.

Zuzia urodziła się przed czasem, cały czas walczy. Jej mama liczy na przedświąteczny cud
Autor: https://pomagam.pl/pp84d7 Zuzia urodziła się przed czasem, cały czas walczy. Jej mama liczy na przedświąteczny cud

„Poczucie wstydu, upokorzenia prześladuje na każdym kroku, jednak siła by moja Córeczka była zdrowa jest ponad to. Dzięki wam tylko to osiągnę” – pisze zrozpaczona 43-letnia Monika, mama 11-letniej Zuzi na portalu pomagam.pl. Jej córka urodziła się jako wcześniak z ciąży bliźniaczej z torbielą w główce. Niestety nie miała dużo szczęścia, bo powikłania po przedwczesnym porodzie odbiły się mocno na jej zdrowiu.

Dzień wcześniaka na Oddziale Neonatologicznym w Zespole Szpitali Miejskich w Katowicach

Zrozpaczona mama walczy o pieniądze na leczenie córki

Dziewczynka ma orzeczenie o niepełnosprawności. Ma zaburzoną mowę, problemy z nauką i pamięcią oraz z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Do tego ogromną wadę wzorku (prawe - oko 8+, lewe - 7+) z astygmatyzmem. Z uwagi na swoje liczne problemy musi być pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. neurologa, laryngologa, logopedy, okulisty, psychologa, endokrynologa, ortodonty. Niestety nie wszystkie wizyty z uwagi na odległe terminy mogą być zrealizowane w ramach państwowej służby zdrowia, dlatego mama dziewczynki założyła zbiórkę, w której prosi o pomoc materialną.

11-letnia Zuzia marzy o swoim własnym pokoju

Jak podkreśla Pani Monika jej rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Utrzymuje się z niewielkich alimentów i renty socjalnej. Na utrzymaniu ma jeszcze dwóch synów, w tym brata bliźniaka Zuzi, który również boryka się z problemami zdrowotnymi. Mieszkają w malutkiej kawalerce, która jest zdecydowanie za ciasna dla rodziny i wymaga gruntownego remontu. Kobieta marzy o większym lokum dla siebie i swoich dzieci. By dostać większe mieszkanie socjalne, musi jednak uzbierać 6-tysięcy złotych, co w tej chwili jest dla niej nieosiągalne.

„Chcę w końcu, by nasz los się odmienił. Chcę, aby Zuzia miała najlepszą opiekę pod słońcem, by mogla żyć bez barier. By mogła mieć w końcu swój własny pokój” – apeluje pani Monika.

Rodzina liczy na przedświąteczny cud. Ich zbiórka niestety stoi praktycznie w miejscu z 90 tysięcy złotych do tej pory uzbierano zaledwie 2 554 zł. Może okres bożonarodzeniowy sprawi, że w darczyńcach rozbudzi się iskierka empatii i choć symboliczną kwotą wesprą tę rodzinę.

Zbiórkę znaleźć można pod adresem https://pomagam.pl/pp84d7

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza