Chemikalia zawarte w JEDZENIU obniżają IQ dziecka

2014-08-19 18:26

Wszyscy mamy świadomość, że konserwanty zawarte w jedzeniu są szkodliwe. O tym, jak bardzo, dowiedli amerykańscy naukowcy, którzy stwierdzili, że nadchlorany i chemikalia mogą... obniżać IQ. To szczególnie ważna informacja dla wszystkich kobiet w ciąży!  

Dieta w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Spożywanie wysoko przetworzonej żywności w ciąży może źle wpłynąć na rozwój płodu.

Spis treści

  1. Przezwycięż lenistwo
  2. Dlaczego powinnaś unikać chemii w jedzeniu?

Nie istnieje już chyba produkt spożywczy, który nie zawiera konserwantów ani chemikaliów. Obecne są one wszędzie: w warzywach, owocach, produktach mlecznych, wędlinach, mięsach. A od prawidłowej i zbilansowanej diety zależy nasze zdrowie i - w przypadku kobiet ciężarnych - zdrowie naszych dzieci.

Sprawdź, jak Alicja Janosz odżywia się w ciąży! >>

Przezwycięż lenistwo

Konserwanty i chemikalia nam szkodzą - to wiemy. A jednak je spożywamy, bo nie widzimy innego rozwiązania - nie mamy czasu na staranne selekcjonowanie kupowanej żywności ani siły na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków. Oddajemy się w ręce producentów żywności i możemy na tym sporo stracić.

- Zwróciliśmy uwagę nad nadchlorany, ponieważ są one wszędzie wokół nas, a także - co wykazały wcześniejsze badania - także w nas. W każdym z nas - mówi Polskiej Agencji Prasowej prof. Eliza Pearce z Boston University.

5 pierwiastków, których powinnaś dostarczyć organizmowi w ciąży >>

Dlaczego powinnaś unikać chemii w jedzeniu?

Naukowcy przeanalizowali dokumentację medyczną 22 tysięcy kobiet ciężarnych, które wzięły udział w programie CATS (Controlled Antenatal Thyroid Study). Sprawdzili, jaki miały poziom nadchloranów, zbadali ich dzieci, a następnie obserwowali je przez trzy lata.

Wyniki pokazały, że nadchlorany mogą przyczyniać się do problemów z tarczycą, zaburzają jej funkcjonowanie i obniżają poziom hormonów. U kobiet w ciąży wpływa naturalnie wpływa to również na płód, utrudniając rozwój mózgu i obniżając IQ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza