Chemikalia zawarte w JEDZENIU obniżają IQ dziecka

2014-08-19 18:26

Wszyscy mamy świadomość, że konserwanty zawarte w jedzeniu są szkodliwe. O tym, jak bardzo, dowiedli amerykańscy naukowcy, którzy stwierdzili, że nadchlorany i chemikalia mogą... obniżać IQ. To szczególnie ważna informacja dla wszystkich kobiet w ciąży!  

Dieta w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Spożywanie wysoko przetworzonej żywności w ciąży może źle wpłynąć na rozwój płodu.

Spis treści

  1. Przezwycięż lenistwo
  2. Dlaczego powinnaś unikać chemii w jedzeniu?

Nie istnieje już chyba produkt spożywczy, który nie zawiera konserwantów ani chemikaliów. Obecne są one wszędzie: w warzywach, owocach, produktach mlecznych, wędlinach, mięsach. A od prawidłowej i zbilansowanej diety zależy nasze zdrowie i - w przypadku kobiet ciężarnych - zdrowie naszych dzieci.

Sprawdź, jak Alicja Janosz odżywia się w ciąży! >>

Przezwycięż lenistwo

Konserwanty i chemikalia nam szkodzą - to wiemy. A jednak je spożywamy, bo nie widzimy innego rozwiązania - nie mamy czasu na staranne selekcjonowanie kupowanej żywności ani siły na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków. Oddajemy się w ręce producentów żywności i możemy na tym sporo stracić.

- Zwróciliśmy uwagę nad nadchlorany, ponieważ są one wszędzie wokół nas, a także - co wykazały wcześniejsze badania - także w nas. W każdym z nas - mówi Polskiej Agencji Prasowej prof. Eliza Pearce z Boston University.

5 pierwiastków, których powinnaś dostarczyć organizmowi w ciąży >>

Dlaczego powinnaś unikać chemii w jedzeniu?

Naukowcy przeanalizowali dokumentację medyczną 22 tysięcy kobiet ciężarnych, które wzięły udział w programie CATS (Controlled Antenatal Thyroid Study). Sprawdzili, jaki miały poziom nadchloranów, zbadali ich dzieci, a następnie obserwowali je przez trzy lata.

Wyniki pokazały, że nadchlorany mogą przyczyniać się do problemów z tarczycą, zaburzają jej funkcjonowanie i obniżają poziom hormonów. U kobiet w ciąży wpływa naturalnie wpływa to również na płód, utrudniając rozwój mózgu i obniżając IQ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza