SOK dla KOBIET w CIĄŻY. Zobacz PRZEPIS

2013-09-25 11:36

Dr Sandra Cabot, znana lekarka specjalizująca się w leczeniu pacjentów z zaburzeniami przemiany materii, opracowała wiele przepisów na soki i koktajle wspomagające leczenie wielu schorzeń. Oto jedna z propozycji takiej mieszanki: sok dla kobiet w ciąży. Przepis zaczerpnięty z książki: "Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować życie!".

Koktajl dla kobiet w ciąży, został opracowany głównie w oparciu o potrzeby kobiet ciężarnych: większe zapotrzebowanie na kwas foliowy, żelazo, wapń oraz nasycone kwasów tłuszczowych.

Sok dla kobiet w ciąży: PRZEPIS

- 2 liście szpinaku;- 1/2 szklanki posiekanych brokułów;- 2 brukselki albo jedna marchew;- 1 pomarańcza;- 1 burak z liśćmi;- 1 pomidor.

Wszystkie warzywa umyć, posiekać i włożyć do sokowirówki. Sok można rozcieńczyć wodą lub herbatą rumiankową, szczególnie gdy dokuczają mdłości. Żeby poprawić smak soku, można dodać jabłko lub gruszkę.

Sok, oprócz dostarczenia kobiecie składników odżywczych, wspomaga także pracę wątroby i nerek. Pamiętaj! Przeciwutleniacze i witamina K zmniejszają ryzyko krwawienia z łożyska i przedwczesnego porodu.

Dr Sandra Cabot "Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie!"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza