Te imiona to gwarancja bogactwa. Nadaj dziecku jedno z nich, a w przyszłości sobie podziękujesz

2024-03-31 12:43

Imiona bogaczy – czy na tej podstawie można założyć, że niektóre imiona przyciągają finansowe szczęście, a inne pecha? Czy imię ma znaczenie w bogaceniu się? Jakie imię wybrać dla dziecka, aby miało w życiu łatwo?

buzia uśmiechniętego niemowlaka
Autor: Getty images Te imiona to gwarancja bogactwa. Nadaj dziecku jedno z nich, a w przyszłości sobie podziękujesz

Czy imię może wpływać na życie dziecka? Czy pewne imiona zapewniają dziecku bogactwo, sukces, powodzenie? 

W niektórych kulturach istnieje mocne przekonanie, że tak właśnie jest. Imiona nie są wybierane tylko dlatego, że są ładne, ale ze względu na ich znaczenie: dlatego że zapewniają przychylność bogów, patronów czy innych "wyższych" sił. 

A jak to jest w Europie? Czy są imiona, które gwarantują bogactwo i pomyślność w życiu? Warto je znać i o nich pomyśleć (choćby z przymrużeniem oka).

Spis treści

  1. Imię zawsze niesie przesłanie
  2. Jakie imię nadać dziecku, aby zapewnić mu finansowy sukces?
  3. Jakie imiona noszą polscy bogacze?
  4. Czy imię gwarantuje sukces?
M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Imię zawsze niesie przesłanie

Zacznijmy od tego, że imiona już w zamierzchłych czasach coś symbolizowały. Co dokładnie? Otóż staropolskie imiona nie były nadawane przez przypadek i miały swoje znaczenie:

Pojawiały się także imiona typu Niemoj i Niechciej, ale nie były nadawane dlatego, że rodzicie dziecka nie chcieli. Wręcz przeciwnie – takie imiona nadawali dzieciom życiowi pechowcy chcąc, aby ich pech ominął.

Fortuna miała dowiedzieć się, że dziecko o imieniu Niemoj czy Niechciej nie należy do tej pechowej rodziny, co w efekcie miało mu zagwarantować nieco więcej szczęścia niż mieli rodzice.

Czytaj również: “Złoty chłopiec” z TikToka jednych szokuje, innych zachwyca. “To nieodpowiedzialne” – grzmią internauci

W efekcie widzimy, że imiona już od dawna miały pewne znaczenie i nie były nadawane przypadkowo. Jak jest obecnie? Teraz wielu z nas nadaje imiona tylko dlatego, że nam się podobają, są nowoczesne, modne, a nie dlatego, że coś znaczą.

Do lamusa odchodzi zwyczaj nadawania imienia po przodkach, obserwuje się za to rosnący trend nadawania starych polskich imion, który były popularne w czasach naszych dziadków i pradziadków (Kazimierz, Ryszard, Zbigniew itd.).

Jakie imię nadać dziecku, aby zapewnić mu finansowy sukces?

Platforma inwestycyjna eToro przygotowała zestawienie imion ludzi, którzy najlepiej inwestują (zawracają im się zainwestowane pieniądze z nadwyżką). Oto ich zestawienie:

Imiona męskie:

Imiona żeńskie:

Według analityków są też imiona, które ściągają finansowego pecha. To:

Imiona męskie:

Imiona żeńskie:

Czytaj również: Imiona żeńskie - imiona dla dziewczynek, znaczenie, księga imion

Imiona męskie- imiona dla chłopców, znaczenie, księga imion

Lista imion zakazanych: jakich imion nie nadawać dziecku?

Jakie imiona noszą polscy bogacze?

Powyższe zestawienie odnosi się do imion zagranicznych inwestorów. Jak jest w Polsce? Jakie imiona noszą miliarderzy, którzy zostali uwzględnieni w rankingu najbogatszych Polaków?

Tutaj na pomoc przychodzi nam ranking Forbes. Według niego aż dziewięć najbogatszych osób ma na imię Krzysztof. Na drugim miejscu popularności znalazły się imiona Jerzy, Tomasz i Zbigniew (po sześciu najbogatszych Polaków nosi takie imię).

Kolejne imiona bogaczy to Leszek, Andrzej i Adam (po pięciu), Michał (czterech milionerów ma takie imię). Dalej znajdują się imiona Dariusz, Józef i Wojciech (po trzech).

Jeśli chodzi o imiona żeńskie, to niestety w rankingu Forbesa uwzględniono tylko 13 najbogatszych Polek, z których każda nosiła inne imię.

Czy imię gwarantuje sukces?

Należy jednak pamiętać, że imię nie gwarantuje od razu sukcesu finansowego. To trochę tak, jakby liczyć na cud. Dziecko należy uczyć wartości pieniądza, pomagać mu w podejmowaniu decyzji i inwestować w jego rozwój. Tylko wtedy można liczyć na sukces. Należy nauczyć malucha oszczędzania, pokazać mu, jak ciężko zdobywane są pierwsze pieniądze.

Nie można nazwać dziecka Donald (od Donalda Trumpa) lub Sebastian (od Sebastiana Kulczyka) i wierzyć, że nasz syn będzie wkrótce miliarderem. Wielu milionerów dochodziło do swojej fortuny ciężką pracą.

Jakie imię powinnaś nadać swojej córce?

Pytanie 1 z 6
Czy lubisz swoje imię?

Jak powinien mieć na imię twój synek?

Pytanie 1 z 6
Jaki obraz powiesiłabyś sobie na ścianie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza