“Złoty chłopiec” z TikToka jednych szokuje, innych zachwyca. “To nieodpowiedzialne” – grzmią internauci

2022-05-05 11:23

Ma kilka miesięcy, a już opływa w luksusie - nosi złotą biżuterię i markowe ciuchy. Zachwyceni chłopcem rodzice założyli mu specjalny profil na TikToku o nazwie "Złoty chłopiec Johnny". Publikują tu zdjęcia i filmiki z udziałem synka, pokazując cały przepych, który otacza chłopca na co dzień. W komentarzach posypały się zarzuty pod ich adresem, że takim postępowaniem zagrażają bezpieczeństwu dziecka.

Złoty chłopiec Johnny
Autor: TikTok @goldenboyjohnnyodriscoll "Złoty chłopiec Johnny"

W materiałach zmieszczonych na profilu chłopca widać, że jego rodzice uwielbiaja otaczać synka bogactwem. Malec od dnia narodzin nosi ubrania z najdroższych domów mody. W jego szafie znajdziemy ubrania i akcesoria takich marek jak: Ralph Lauren, Versace, Hugo Boss i wiele innych. Rodzice zadbali też o markowe wyposażenie dla malucha: pościel, fotelik i wózek. Nie to jednak wzbudziło takie kontrowersje obserwatorów na TikToku.

“Po co niemowlęciu biżuteria?”

Internauci zniesmaczyli się tym, że rodzice zakładają tak małemu dziecku biżuterię. Na wielu zdjęciach i filmikach mały Johny nosi złote pierścionki, bransoletki i zegarki! Ma też kolekcję złotych smoczków i srebrną szczotkę. W komentarzach pod filmikami zawrzało. Wiele osób zarzuciło nieodpowiedzialność rodzicom, którzy narażają dziecko na niebezpieczeństwo.

“O Boże! Wyobraźcie teraz sobie jak to dziecko połyka pierścionek. To nie wyobrażalne!”

“Małe dziecko, nie może mieć żadnej biżuterii”.

“Ubranka bardzo słodkie. Reszta? Kompletnie niepotrzebna!”

“To powinno być zakazane.”

“Biedne dziecko.“

“Tu nie ma czego zazdrościć....tu trzeba współczuć”

Inni z kolei podkreślali, że rodzice bawią się noworodkiem:

“To jest dziecko, a nie lalka!”

Wśród wielu krytycznych komentarzy znalazły się także takie, które broniły rodziców chłopca:

“Jestem pewna, że rodzice włożyli chłopcu te akcesoria tylko na potrzeby filmików i zdjęć. Na co dzień z pewnością bardzo dobrze się nim opiekują”.

Polecamy: Bursztynowe korale na ząbkowanie? Lepiej tego nie stosuj

Biżuteria dla dziecka: co na to eksperci?

Na temat biżuterii zakładanej niemowlętom wypowiedziały się lekarki Monika Działowska i Aleksandra Multan w swojej książce “Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem”.

Czytamy w niej:

“Żadne małe, drobne elementy mniejsze od pięści dziecka nie powinny znajdować się w jego zasięgu (grozi to połknięciem lub zadławieniem). Nawet jeśli kilkumiesięczne niemowlę nie rozerwie samodzielnie ozdoby, zawsze może przypadkowo o coś nią zahaczyć lub starsze rodzeństwo/znajomi mogą je rozedrzeć.”

Przeczytaj: Kokardka przyklejana do głowy – czy ten instagramowy trend jest bezpieczny?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza