Na to imię w latach 90. decydowali się odważni rodzice. Kojarzyło się z psem

2024-04-14 8:07

Są imiona, z którymi mamy tylko jedno skojarzenie. Pewien wpis w sieci przypomniał mi, że gdy byłam dzieckiem, większość (niestety) grubiutkich jamniczek nosiła jedno imię. Może masz podobne doświadczenia i wiesz już, które imię mam na myśli?

Na to imię w latach 90. decydowali się odważni rodzice. Kojarzyło się z psem
Autor: Getty Images Na to imię w latach 90. decydowali się odważni rodzice. Kojarzyło się z psem

Urodziłam się w 90' i dali mi na imię Sara. Gdzieś tak do około 2002 roku zawsze i wszędzie musiał znaleźć się ktoś, kto tak nazwał psa - wspomina użytkowniczka Reddita. - No i o ile ktoś w danej chwili nie wołał w pobliżu psa, to jeśli ktokolwiek w rodzinie miał takiego psa, to zawsze musiał mi o tym powiedzieć na start - dodaje.

Dalej nazywamy zwierzęta ludzkimi imionami, ale trendy się zmieniły. Obecnie imię Sara nie jest już tak popularne wśród właścicieli psów. Rodzice mogą odetchnąć.

Spis treści

  1. Dziś to popularne imię
  2. Sara - pochodzenie i znaczenie imienia
  3. Jaka jest Sara?
  4. Kiedy Sara świętuje?
Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Dziś to popularne imię

Według bazy PESEL w Polsce żyje 32 130 kobiet o imieniu Sara. 9 452 ma tak na drugie imię. A jak wyglądają statystyki z ubiegłego roku?

W 2024 roku imię Sara otrzymało 937 dziewczynek. To więcej niż np. Barbara, Karolina czy Kinga. 164 urodzone w 2024 roku dziewczynki mają tak na drugie imię.

Przeczytaj także: Oto najpopularniejsze imiona 2023 roku! Króluje "Mądrość" i "Ten, który zwycięża"

Sara - pochodzenie i znaczenie imienia

Sara to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Słowo "sarah" znaczy "księżniczka". To imię biblijne, tak nazywała się żona Abrahama.

Słynne Sary? Z księżniczką od razu kojarzy się Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja. Inne znane osoby o tym imieniu to np.: Sarah Jessica Parker, Sara Müldner, Sarah Michelle Gellar, Sarah Palin.

Jaka jest Sara?

Jak czytamy w imienniku mjakmama24.pl, Sara jest zamknięta w sobie i nieśmiała. Ma małą grupę znajomych, nie jest jej łatwo nawiązywać nowe relacje. Sara to także niezależna kobieta, która jest skazana na sukces. To perfekcjonistka, której trudno pogodzić pracę z obowiązkami domowymi - jest szczęśliwa, gdy może skupić się na jednej rzeczy. Osoba o tym imieniu sprawdzi się np. jako graficzka, aktorka lub prawniczka.

Przeczytaj także: Imiona dla mądrych i inteligentnych dziewczynek. Mamy listę 20 propozycji!

Kiedy Sara świętuje?

Imieniny Sary w kalendarzu znajdziemy kilka razy: 19 stycznia, 20 kwietnia, 13 lipca, 20 sierpnia, 9 października i 27 grudnia.

Na pewno rozpoznasz zagraniczne wersje tego imienia, ponieważ to najczęściej… Sara lub Sarah. Oczywiście, wymowa różni się w zależności od akcentu itp., ale nie będziesz mieć problemu ze zlokalizowaniem nieznajomej Sary.

Jakie są zdrobnienia imienia Sara? To np. Sarunia, Sareczka, Sareńka, Saruś, Sarcia, Sarka.

Znasz jakąś Sarę?

Przeczytaj także: Polacy mieli rację! Imię noszone przez tysiące Polek wybrano najpiękniejszym na świecie