Ojciec wybrał dla córki "wyjątkowe" imię. Matka uważa, że brzmi jak mebel

2024-04-02 13:03

Wybór imienia dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Czasem rodzice od razu dochodzą do porozumienia, bywa, że długo nie mogą się zdecydować. Nie jest łatwo, gdy podoba nam się na imię, które dla naszego partnera jest nie do przyjęcia. O tym, jak trudno jest przekonać męża do odrzucenia "wyjątkowego" imienia, przekonała się pewna internautka.

Ojciec wybrał dla córki wyjątkowe imię. Matka uważa, że brzmi jak mebel
Autor: Getty Images Ojciec wybrał dla córki "wyjątkowe" imię. Matka uważa, że brzmi jak mebel

"Bo w rodzinie wszystkie imiona zaczynają się na M", "Bo zasadą jest nadawanie imienia po ojcu", "Bo tak miała na imię moja prababcia", "Bo to imię brzmi dobrze i pasuje do nazwiska" - jest wiele kluczy, którymi kierujemy się, wybierając imię dla dziecka. Rozmyślamy godzinami, a czasem dopiero gdy maluch się urodzi, wiemy, jakie imię powinien otrzymać.

Co w sytuacji, gdy podoba nam się męskie imię, a urodzić ma się dziewczynka? Ten tata znalazł rozwiązanie. I chociaż jego żona nie jest zachwycona, nie jest przekonany do zmiany swojej decyzji.

Przeczytaj także: Czym się kierować przy wyborze imienia dla dziecka?

Spis treści

  1. Wyjątkowe imię dla córki
  2. A co z uhonorowaniem matki?
  3. Żeńska forma męskiego imienia
Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Wyjątkowe imię dla córki

Na forum serwisu Reddit pojawił się wpis kobiety w ciąży, która nie może dojść do porozumienia z mężem w sprawie imienia dla ich nienarodzonej córki. - Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy rozmawiać o imionach, od razu wybraliśmy to dla chłopca: Stuart Jr., po moim mężu. Nie ma tu problemu, to klasyczne imię, które niesie za sobą rodzinne znaczenie - wyjaśniła internautka.

Jednak para nie spodziewa się syna, tylko córki. Jak się okazuje, mężczyzna znalazł "idealne" rozwiązanie. - Zasugerował Stuartę. Nie, nie masz udaru - napisała przyszła mama. - Najwyraźniej jego logika jest taka, że skoro Stuart kończy się na "t", możemy po prostu dodać "a", aby nadać mu żeński charakter - dodała. Jak wyjaśniła, próbowała tłumaczyć mężowi, że to tak nie działa, a wymyślone przez niego imię brzmi bardziej jak marka mebli, niż jak imię dla dziecka. Jednak on pozostaje nieugięty i uważa, że nadanie córce tego wyjątkowego imienia będzie jego uhonorowaniem.

Przyszła mama próbowała podsunąć mężowi różne propozycje imienia, w tym takie, które mają podobne brzmienie lub znaczenie do Stuarta, jednak on nie chce zmienić swojego zdania. Kobieta zastanawia się, czy zachowuje się niewłaściwie, nie chcąc zgodzić się na propozycję męża?

Przeczytaj także: Nowoczesne imiona dla chłopców i dla dziewczynek

A co z uhonorowaniem matki?

Przyszła mama nie musi się jednak martwić o to, że nie szanuje uczuć męża. Komentujący całkowicie się z nią zgadzają - uważają, że nie powinna zgodzić się na nadanie córce imienia Stuarta. W komentarzach czytamy m.in.:

- Przypomnij mu, że imiona dla dzieci wymagają zgody obojga rodziców.

- Stuarta brzmi jak produkt farmaceutyczny (słyszę reklamy: w niektórych przypadkach Stuarta może powodować bóle głowy, wysypkę, a nawet śmierć).

Forumowicze wskazują na jeszcze jedno - czemu ojciec myśli o uhonorowaniu siebie? Czemu dziecko miałoby nie otrzymać imienia matki? Szczególnie, że chodzi o córkę, zatem wybór matczynego, kobiecego imienia wydaje się czymś naturalnym.

- Sprawdź, co myśli o nadaniu przyszłemu synowi męskiej wersji twojego imienia - wskazuje jeden z komentujących.

- Dlaczego nie nadać imienia po matce? Jak >>twoje imię<< junior? - pyta inny.

Zaznaczają, że jeśli myśli jedynie o swoim imieniu, jest po prostu egoistą. A skoro córka ma być "Stuartą" niech zapomni o Stuarcie Juniorze.

Przeczytaj także: Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię na świecie. Polki mają nosa!

Żeńska forma męskiego imienia

Wśród imion nadawanych dzieciom w Polsce mamy wiele żeńskich, które są odpowiednikami męskich imion. To na przykład Stanisława, Aleksandra, Wiktoria czy Józefa. W zestawieniu znajdziemy także żeńskie imię Marka, jednak nie należy do najpopularniejszych. Sięgamy po te istniejące imiona, raczej nie tworzymy własnych wersji.

A może powinnyśmy? Brakuje ci żeńskiej wersji któregoś z męskich imion?

Przeczytaj także: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza