Po Mundialu te imiona dla chłopców będą królować w Polsce? Oto nasze typy

2022-12-01 12:51

Mecze oglądają mali i duzi. Ci pierwsi często po cichu marzą o tym, by sami w przyszłości byli gwiazdami sportu. Jesteś w ciąży w trakcie mistrzostw świata i spodziewasz się synka? Może warto rozważyć nadanie mu imienia po znanym piłkarzu? Tych imion nie powstydzi się żaden mały fan piłki nożnej.

Wojciech Szczęsny po meczu
Autor: Tomasz Radzik / SUPER EXPRESS Wojciech Szczęsny jest jedną z gwiazd tych mistrzostw

Piłkarze to idole większości małych chłopców. Zwłaszcza ci odnoszący największe sukcesy. Nie bez powodu, futbolowe szaleństwo ogarnia całe rodziny zwłaszcza w takich momentach jak Mundial, czy Euro. W tym roku jest wyjatkowo emocjonująco, bo polska drużyna zakwalifikowała się do 1/8 finału Mundialu 2022. Nasi piłkarze dawno nie byli tak pozytywnie komentowani w mediach. O Wojciechu Szczęsnym i Robercie Lewandowskim mówią teraz wszyscy. 

Jakie imiona na pamiątkę Mundialu 2022 warto nadać synkowi?

Zobacz też: Gra w piłkę doskonale wpływa na rozwój. Zobacz, dlaczego warto kupić dziecku piłkę

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Zobacz też: Łapanie piłki to tylko zabawa? Nie! To wielki krok milowy w rozwoju, od którego zależy nawet prawo jazdy

Imiona dla chłopców po polskich piłkarzach z Mundialu 2022

W tegorocznych mistrzostwach najbardziej wybija się kilka nazwisk polskich piłkarzy. A my, przyglądamy się w międzyczasie ich imionom. 

  • Robert - jak napastnik Robert Lewandowski, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Poza reprezentacją gra w FC Barcelona.
  • Wojciech -  jak bramkarz Wojciech Szczęsny, który obronił dwa rzuty karne w trakcie jednych mistrzostw, jako 3. bramkarz w historii Mundialu. Gra też we we włoskim klubie Juventus.
  • Piotr - jak Piotr Zieliński, występujący na pozycji pomocnika we włoskim klubie SSC Napoli. Strzelił on bramkę w mundialowym meczu z Arabią Saudyjską.
  • Kamil - jak Kamil Glik, grający na pozycji obrońcy także we włoskim klubie Benevento Calcio.
  • Grzegorz - jak Grzegorz Krychowiak, występujący oprócz polskiej reprezentacji, na pozycji pomocnika w saudyjskim klubie Al-Shabab.
  • Arkadiusz - jak Arkadiusz Milik, który grat też na pozycji napastnika we włoskim klubie Juventus.
  • Karol - jak Karol Świderski, występujący na pozycji napastnika w amerykańskim klubie Charlotte FC oraz w reprezentacji Polski.

Jak wam się podobają te tradycyjne imiona? A może bardziej przypadnie do gusty imię Leon, trochę jak Lionel Messi, albo Krystian, jak Cristiano Ronaldo. Kto wie, czy któryś z urodzonych w czasie Mundialu 2022 chłopców nie będzie bohaterem mistrzostw w latach 2040...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza