Dobre ciocie "wywróżą" - kim dziecko będzie w przyszłości, patrząc po jego zachowaniu?

2022-02-16 16:10

Jesteś w ciąży, a twoje dziecko ciągle szaleje? Ależ on/ona fika w tym brzuszku! W przyszłości będzie... No właśnie, kim? Piłkarzem? Maratończykiem? Baletnicą? Puśćmy wodze fantazji i zabawmy się w prognozowanie zawodowej przyszłości dziecka. Takie teksty z pewnością usłyszysz nie raz przy rodzinnym stole, więc lepiej się na nie przygotuj.

niemowlę
Autor: Getty Images Kim będzie twój maluszek w przyszłości? Jego zachowanie wskazuje na...

Spis treści

 1. Dziecko ciągle kopie w brzuchu
 2. Dziecko w brzuchu jest spokojne podczas jazdy autem
 3. Dziecko w brzuchu jest niespokojne podczas jazdy autem
 4. Poród spóźnia się o kilka dni
 5. Poród zaczyna się o kilka dni za wcześnie
 6. Noworodek ma niepohamowany apetyt
 7. Noworodek nie ma apetytu
 8. Noworodek łatwo zasypia
 9. Noworodek trudno zasypia
 10. Noworodek często się śmieje
 11. Noworodek często płacze

Gdy dziecko pojawia się na świecie, staje się jednym z głównych tematów rozmów, zwłaszcza podczas spotkań rodzinnych. Komentowana jest nie tylko jego uroda, ale i zachowanie. Oczywiście, wszyscy dobrze wiedzą już, jaki zapowiada się u niego charakter, a nawet próbują obstawiać w jego przyszłe predyspozycje zawodowe. Można się z tego śmiać, można na to denerwować, ale takich komentarzy z pewnością nie unikniesz.

Znak zodiaku a charakter dziecka - Bliźnięta

Dziecko ciągle kopie w brzuchu

Piłkarz? A właśnie, że nie. Ogrodnik. Warto go/ją posłać też na kurs karate. Przy zamiłowaniach do ruchu nogami malec może być przydatny przy deptaniu kapusty, winorośli, ale i – uwaga! – kwiatków sąsiada. Możliwa jest jeszcze opcja zawodu listonosza (choć oni ponoć mogą mieć rowery) i maratończyka. Bieganie za kasą – czemu nie?

Dziecko w brzuchu jest spokojne podczas jazdy autem

Zimna krew za kółkiem? Tak, to musi być następca Roberta Kubicy. Sprawdź, gdzie szkolą kierowców wyścigowych. Chyba że to po prostu zapowiedź nieawanturującego się pasażera autobusu wracającego ranną porą do domu.

Dziecko w brzuchu jest niespokojne podczas jazdy autem

Choroba lokomocyjna jeszcze przed porodem? Cóż, to idealny kandydat na urzędnika. Nigdzie nie musi jeździć, pracuje 8 godzin za biurkiem, czasem załatwi łaskawie petenta. To może być też przyszły kontroler biletów tramwajowych.

Poród spóźnia się o kilka dni

Rośnie leniuszek. Z drugiej strony może przychodzi na świat wielki intelektualista, który zastanawia się: wyjść z tego brzuszka czy jednak nie? Albo zostanie doradcą prezydenta lub skończy jako nauczyciel języka polskiego czy historii – z pasją do przedstawiania innej rzeczywistości. Inna wersja: leżenie to najlepsze zajęcie dla żony (męża?) prezesa.

Przeczytaj: Kim dziecko będzie w przyszłości? Jak kształtować charakter dziecka?

Poród zaczyna się o kilka dni za wcześnie

Co za niecierpliwus/ka. Będzie bardzo ciekawy/a świata. Nie zna jeszcze przysłowia: spiesz się powoli, ale ma cechy Martyny Wojciechowskiej i Wojciecha Cejrowskiego.

Noworodek ma niepohamowany apetyt

W dobie rosnących cen matczyne mleko wciąż jest bezpłatne. Czyżby więc ekonomist(k)a? Poza tym postępuje zgodnie z reklamą jednej z firm – chce być wielki(a). Oby to zaowocowało nowym Marcinem Gortatem.

Noworodek nie ma apetytu

Z filozoficznego punktu widzenia jeść nie trzeba... Jeśli nie nowy Sokrates czy Hegel, to może mamy do czynienia z przyszłym instruktorem fitness lub autorem książki o odchudzaniu?

Noworodek łatwo zasypia

Z jednej strony może być to cwaniak śpiący na wykładach, a i tak kończący uczelnię z wyróżnieniem. Jednak równie dobrze właśnie rozpoczyna swoje życie człowiek, który obudzi się w wieku 35 lat z rodziną i kredytem do spłacenia na 30 lat – czyli normalny, swojski Polak.

Dowiedz się: Kim zostanie twoje dziecko w przyszłości? Sprawdź to, obserwując, jak się bawi

Noworodek trudno zasypia

Stróż nocny to idealna posada. Do obsadzenia pozostaje też stanowisko kierowcy nocnego autobusu, barmanki oraz szalonego naukowca, obawiającego się zasnąć, bo podczas snu może przegapić jakiś rewolucyjny pomysł.

Noworodek często się śmieje

Następca Marcina Dańca nadchodzi. Pewnie sam śmieje się z własnych dowcipów. Albo z rodziców biegających wokół niego/niej bezradnie, zupełnie bez pomysłu, czego malcowi teraz potrzeba. Rzadko trafiają w sedno... Dużo uśmiechu to także prognoza zmiany obywatelstwa, wszak Polak radosny i nienarzekający to zjawisko nader rzadkie.

Noworodek często płacze

To będzie kolejna Doda – maleństwo za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Poza tym już ćwiczy głos. Płacz wróży jeszcze coś – ekspresję w głosie, czyli następcę naszych komentatorów sportowych, z nastawieniem na radio w szczególności.

miesięcznik "M jak mama"