Kremy do biustu w ciąży - 8 bezpiecznych i skutecznych [2021]

2021-08-24 11:03

Kremy do biustu w ciąży powinnaś stosować już od jej początku. Dzięki nim będziesz mieć piękne piersi bez rozstępów. Zobacz 8 kosmetyków do biustu, które powinnaś znać.

kremy do biustu w ciąży
Autor: Getty Images kremy do biustu w ciąży

Piersi zmieniają się przez cały okres ciąży i w zasadzie wymagają wzmożonej uwagi już od pierwszych dni. Na początku są obrzmiałe, a już pod koniec drugiego miesiąca zaczynają się powiększać. W 3. trymestrze mogą być większe nawet o dwa rozmiary.

Zmiany te często odbijają się na ich wyglądzie – piersi mogą opaść, stracić jędrność, pojawią się rozstępy. Stosowane regularnie kremy do biustu w ciąży mają za zadanie do tych zmian nie dopuścić. Co zatem zrobić, by cieszyć się pięknym biustem w trakcie ciąży, karmienia i po nim?

Spis treści

  1. Od kiedy stosować kremy do biustu w ciąży?
  2. 8 bezpiecznych i skutecznych kremów do biustu w ciąży [GALERIA]
  3. Kremy do biustu w ciąży - kosmetyki na 2 i 3 trymestr
  4. Kremy do biustu w ciąży - bezpieczenstwo
Ćwiczenia na jędrny biust

Od kiedy stosować kremy do biustu w ciąży?

Większość kremów do biustu można stosować dopiero od 4. miesiąca ciąży. Jednak jeśli masz duże piersi (przez co są bardziej narażone na opadanie), warto już w pierwszych tygodniach sięgnąć po taki, który dozwolony jest od początku ciąży.

Czytaj także: Rozstępów w ciąży można uniknąć - 6 sprawdzonych patentów czytelniczek na rozstępy

W pierwszej połowie ciąży bardziej sprawdzą się preparaty łagodzące ból piersi i zapobiegające rozstępom. Cenne składniki to:

  • substancje zmniejszające obrzmienie, jak wyciąg z liści kapusty
  • substancje wzmacniające skórę i zapobiegające rozstępom: olej ze słodkich migdałów, witamina E, wyciąg z bluszczu

8 bezpiecznych i skutecznych kremów do biustu w ciąży [GALERIA]

Kremy do biustu w ciąży - kosmetyki na 2 i 3 trymestr

W 2. trymestrze ciąży możesz mieć nieco inne problemy, bo piersi będą już większe, przez co mogą opadać, mogą też być widoczne pierwsze rozstępy. Jak ujędrnić piersi, które są bardzo duże? Wtedy warto nieco zintensyfikować pielęgnację i wcierać w skórę kosmetyki zawierające substancje, które spłycają świeże rozstępy.

Do takich składników należą np. peptydy roślinne i wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, stymulujące produkcję włókien kolagenu, czy proteiny z dyni zwyczajnej, wspomagające regenerację tkanki łącznej. Przydadzą się też oleje silnie uelastyczniące skórę, jak olej z awokado, olej macadamia, czy masło shea

Przeczytaj też: Kremy na rozstęp[y w ciąży - 8 skutecznych kremów na rozstępy

Kremy do biustu w ciąży - bezpieczenstwo

Jak ujędrnić piersi kosmetykami dla kobiet w ciąży? Podczas ciąży lepiej stosować preparaty z linii ciążowych, zwłaszcza te mające atest lub pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Po kosmetyki silniejsze – takie, które wymodelują biust i ujędrnią go – można sięgnąć dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. 

Warto zwrócić też uwagę na to, że większość kosmetyków należy zmywać z piersi tuż przed karmieniem dziecka. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza