Kobiecość w ciąży: jak być seksowną i atrakcyjną w ciąży?

2021-10-25 16:03

Każda kobieta chce być atrakcyjna w ciąży. Zmiany zachodzące w ciele kobiety, wpływają jednak na negatywne postrzeganie siebie: kobieta nie czuje się seksowna w ciąży, wstydzi się nagości i bliskości. Kompleksy na tym tle, wpływają na spadek namiętności w związku. Co zrobić, aby temu zapobiec? Jak urozmaicić życie seksualne w okresie ciąży?

atrakcyjna w ciąży
Autor: Getty Images Jak być seksowną i atrakcyjną w ciąży?

Zdarza się, że kobieta w ciąży miewa wątpliwości co do swojej seksualnej atrakcyjności, co może skomplikować lub uniemożliwić seks w ciąży. No, bo przybyło jej trochę ciała, zaokrąglił się brzuszek, pojawiła się ciemna linia na brzuchu, a nawet rozstępy. Zamartwianie się tymi zmianami kładzie się cieniem i na samopoczuciu kobiety, i na relacjach z partnerem.

A przecież okres ciąży powinien umacniać związek i zbliżać partnerów do siebie. Uwierz w to, że jesteś piękna, i nie wstydź się swojego ciała. Dla mężczyzny, który cię kocha, twoje pełne, powiększone piersi i zaokrąglony brzuszek to wspaniałe atrybuty twojej kobiecości. Pięknieją też teraz twoje włosy, skóra, oczy. Wszystko to sprawia, że dla partnera jesteś atrakcyjna w ciąży.

Nie unikaj więc seksu w ciąży – jeśli tylko masz na nie ochotę. Nie pozwól, by wasza namiętność wygasła z powodu ciąży! Nie myśl o sobie jak o „grubej babie”, tylko „zadbanej kobiecie o zmysłowych kształtach” – taką chciałby cię widzieć twój mężczyzna. Podkreślaj więc swój seksapil, uwodź ukochanego, by jego zainteresowanie tobą nie osłabło.

Dowiedz się: Seks w ciąży - czego unikać, a co jest kategorycznie zabronione?

Spis treści

  1. Dbaj o siebie w ciąży
  2. Seksowna bielizna w ciąży
  3. Zrób sesję zdjęciową w ciąży
  4. Miłosny SMS podkręci atmosferę
  5. Masaż w ciąży - to jest to
  6. Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży
  7. Bądź atrakcyjna intelektualnie dla partnera
Prawidłowa waga w ciąży. Ile powinna wynosić?

Dbaj o siebie w ciąży

W ciąży staraj się dbać o swoje ciało i wygląd jeszcze bardziej niż dotąd – gimnastykuj się (w miarę możliwości), stosuj dobre kosmetyki pielęgnacyjne, nie zapominaj o makijażu i manicure (nie wspominając już o usuwaniu zbędnego owłosienia). Zaskocz swojego faceta nową, modną fryzurą. Zadbana kobieta ciężarna jest naprawdę bardzo sexy – powie ci to każdy prawdziwy mężczyzna.

Zobacz: 15 nietuzinkowych fryzur w różnych stylach i długościach

Seksowna bielizna w ciąży

Pomyśl o zakupie nowej, seksownej bielizny dla ciężarnych. Być może brak ładnej ciążowej bielizny kiedyś był właśnie jednym z powodów tego, że kobiety unikały seksu w ciąży, bo wyglądały niekorzystnie. Na szczęście, tamte czasy minęły – dziś można kupić biustonosze, majteczki i koszulki dla przyszłych mam, które są nie tylko wygodne, ale też seksowne.

Wybór jest ogromny: koronki, jedwabie, atłasy we wszelkich możliwych kolorach i wzorach. Komplet eleganckiej, zmysłowej bielizny wspaniale podkreśli atuty twojego zaokrąglonego ciała, a to pomoże ci stać się seksowną dla męża.

Zobacz też: Co nosić w ciąży, żeby czuć się wygodnie i atrakcyjnie

Zrób sesję zdjęciową w ciąży

Jeśli masz w domu aparat fotograficzny – zrób sesję ciążową! Może je robić twój partner, który na pewno chętnie wcieli się w rolę fotografa, albo nawet ty sama (jeśli aparat ma funkcję samowyzwalacza). Podejdź do tego na luzie – pozuj też w bieliźnie i nago.

Te zdjęcia pozwolą ci zobaczyć, jaka jesteś piękna. Powinna to być dla was dobra zabawa, a dla ciebie również swoista terapia, która pomoże ci uwierzyć w to, że w ciąży wyglądasz super kobieco (jeśli w to wątpisz). Najlepsze zdjęcia możecie powiesić w sypialni. A jedno podaruj partnerowi, by nosił je ze sobą – niech mu cały czas ciebie przypomina.

Przeczytaj również: Sesja ciążowa: pomysły na sesję zdjęciową w ciąży

Miłosny SMS podkręci atmosferę

W ciągu dnia, gdy jesteście daleko od siebie, wyślij ukochanemu czasem wiadomość, która sprawi mu przyjemność i połechce jego męskie poczucie dumy. Napisz np., że wciąż jeszcze myślisz o tym, co robiliście rano (wczoraj) i że nie możesz się doczekać kolejnego razu. Albo coś bardziej pikantnego (jeśli to w waszym stylu) – konkretny opis pieszczoty czy pozycji, o której marzysz, by się spełniła przy najbliższej miłosnej okazji.

Takie nieoczekiwane SMS-y, choć mogą wydawać ci się niewiele znaczące, są czymś, co świetnie robi związkowi. To małe, intymne tajemnice, które są tylko wasze, a przez tę wyłączność – silnie was wiążą.

Czytaj też: Młodzi rodzice - czy po narodzinach dziecka spada poziom szczęścia?

Masaż w ciąży - to jest to

Twoje ciało potrzebuje masażu w ciąży bardziej niż kiedykolwiek, bo piersi i brzuszek wymagają kosmetyków przeciw rozstępom, które trzeba codziennie wmasowywać w skórę. Zwykle robisz to sama, ale od czasu do czasu możesz poprosić partnera o pomoc.

Bardzo możliwe, że gdy jego czułe dłonie będą wmasowywały w twoje biodra krem przeciw rozstępom, pojawi się u was ochota na całkiem inny masaż. Wtedy będziesz mieć okazję, by odwdzięczyć się pieszczotą.

Zobacz: Poznaj 8 kosmetyków, które musisz mieć w ciąży

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży

Ćwiczenia mięśni dna miednicy, czyli ćwiczenia Kegla, zalecane są dla kobiet w ciąży ze względu na czekający je poród. Ale dobrze wyćwiczony mięsień łonowo - guziczny daje korzyści nie tylko podczas porodu. To przecież także „mięsień miłości”, od którego zależą wasze seksualne doznania w ciąży i nie tylko. Gdy mięśnie twojej pochwy staną się bardziej napięte, oboje na tym skorzystacie.

A zatem to wasza wspólna sprawa. Staraj się więc regularnie ćwiczyć, i czasami wspomnij mimochodem, ile to już dzisiaj zrobiłaś tych skurczów. Może to wzbudzić u partnera nie tylko uznanie, ale też chęć sprawdzenia skuteczności tej gimnastyki. Zwłaszcza, gdy zaproponujesz, że poćwiczysz na nim – w tym wypadku mężczyzna raczej nie obrazi się za potraktowanie go jak rekwizytu do ćwiczeń.

Bądź atrakcyjna intelektualnie dla partnera

Pamiętaj, że atrakcyjność seksualna, w ciąży i nie tylko, nie sprowadza się do fizyczności. Najczulszą sferą erogenną jest mózg – im bardziej jesteście dla siebie inspirujący, im bardziej się nawzajem podziwiacie – tym większe czujecie wobec siebie pożądanie.

Dbaj więc o swoją atrakcyjność psychiczną: rozwijaj zainteresowania, zdobywaj nowe umiejętności (choćby w zakresie urządzania domu), czytaj, rozmawiaj o nowych zjawiskach. Nuda jest też wrogiem seksu. Warto się wysilić, by urozmaicić współżycie, zwłaszcza że zaawansowana ciąża tego wymaga.

miesięcznik "M jak mama"