Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki krem z filtrem wybrać, by uniknąć przebarwień? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-25 12:06 Anna Sierant

Krem z filtrem to nieodłączny towarzysz zadbanej kobiety. Podczas ciąży, ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem jest obowiązkowa. Krem z filtrem przeciwsłonecznym dobieramy tak jak kremy do pielęgnacji: do typu i potrzeb cery. Sprawdź, dlaczego warto stosować kremy z filtrem przez cały rok i na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę.

Podczas ciąży zwiększa się wrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe, dlatego niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem. Negatywne skutki działania słońca najszybciej pojawiają się na twarzy, gdzie skóra jest najcieńsza. Dlatego to o jej ochronę trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Im wyższy faktor ochronny w kremie przeciwsłonecznym, tym mniejsze ryzyko powstania plam.

>> Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień na skórze?

Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki wybrać?

Krem z filtrem warto nakładać nie tylko podczas pobytu na plaży, lecz także do pracy zamiast zwykłego kremu na dzień. Nowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne dają taką możliwość, bo są dostoswane do rodzaju skóry, a większość po nałożeniu nie zostawia na niej białej warstwy. Do niedawna wybór był łatwy - kobietom ciężarnym zalecane były przede wszystkim kremy z filtrem fizycznym, które odbijają promienie UV (w przeciwstawie do filtrów chemicznych, pochłaniających promieniowanie i rozkładających je w skórze na ciepło). Były uznawane za najbezpieczniejsze, bo dzięki temu, że nie wnikały w skórę, nie powodowały podrażnień.

>> Czy dozwolone jest opalanie w ciąży? Czy słońce jest bezpieczne dla ciężarnych?

Obecnie te zalecenia są trochę inne, bo w kremach stosowane są kompleksy różnych filtrów: chemicznych, organicznych (są to filtry chemiczne nowej generacji, bezpieczniejsze dla skóry) oraz mineralnych, co zapewnia skuteczniejszą i dłuższą ochronę przed różnymi rodzajami promieniowania. Tylko jeśli w ciąży skóra stała się dużo bardziej wrażliwa, lepszą opcją będzie krem z filtrem mineralnym (inna nazwa: fizyczny).

>> 8 zasad bezpiecznego korzystania ze słońca w ciąży

Przed zakupem kosmetyku warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj filtra, ale też na funkcję danego kremu i rodzaju skóry, do jakiej jest przeznaczony. Skład kremów przeciwsłonecznych dobierany jest tak, by ochronę można było łączyć z pielęgnacją. Dlatego inne kremy przeznaczone są do cery wrażliwej, inne do naczynkowej lub trądzikowej, a jeszcze inne do takiej, która nie sprawia żadnych problemów w pielęgnacji.

Polecamy wideo: Filtry przeciwsłoneczne

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE