Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki krem z filtrem wybrać, by uniknąć przebarwień? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-25 12:06 Anna Sierant

Krem z filtrem to nieodłączny towarzysz zadbanej kobiety. Podczas ciąży, ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem jest obowiązkowa. Krem z filtrem przeciwsłonecznym dobieramy tak jak kremy do pielęgnacji: do typu i potrzeb cery. Sprawdź, dlaczego warto stosować kremy z filtrem przez cały rok i na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę.

Podczas ciąży zwiększa się wrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe, dlatego niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem. Negatywne skutki działania słońca najszybciej pojawiają się na twarzy, gdzie skóra jest najcieńsza. Dlatego to o jej ochronę trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Im wyższy faktor ochronny w kremie przeciwsłonecznym, tym mniejsze ryzyko powstania plam.

>> Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień na skórze?

Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki wybrać?

Krem z filtrem warto nakładać nie tylko podczas pobytu na plaży, lecz także do pracy zamiast zwykłego kremu na dzień. Nowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne dają taką możliwość, bo są dostoswane do rodzaju skóry, a większość po nałożeniu nie zostawia na niej białej warstwy. Do niedawna wybór był łatwy - kobietom ciężarnym zalecane były przede wszystkim kremy z filtrem fizycznym, które odbijają promienie UV (w przeciwstawie do filtrów chemicznych, pochłaniających promieniowanie i rozkładających je w skórze na ciepło). Były uznawane za najbezpieczniejsze, bo dzięki temu, że nie wnikały w skórę, nie powodowały podrażnień.

>> Czy dozwolone jest opalanie w ciąży? Czy słońce jest bezpieczne dla ciężarnych?

Obecnie te zalecenia są trochę inne, bo w kremach stosowane są kompleksy różnych filtrów: chemicznych, organicznych (są to filtry chemiczne nowej generacji, bezpieczniejsze dla skóry) oraz mineralnych, co zapewnia skuteczniejszą i dłuższą ochronę przed różnymi rodzajami promieniowania. Tylko jeśli w ciąży skóra stała się dużo bardziej wrażliwa, lepszą opcją będzie krem z filtrem mineralnym (inna nazwa: fizyczny).

>> 8 zasad bezpiecznego korzystania ze słońca w ciąży

Przed zakupem kosmetyku warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj filtra, ale też na funkcję danego kremu i rodzaju skóry, do jakiej jest przeznaczony. Skład kremów przeciwsłonecznych dobierany jest tak, by ochronę można było łączyć z pielęgnacją. Dlatego inne kremy przeznaczone są do cery wrażliwej, inne do naczynkowej lub trądzikowej, a jeszcze inne do takiej, która nie sprawia żadnych problemów w pielęgnacji.

Polecamy wideo: Filtry przeciwsłoneczne

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE