Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki wybrać, by uniknąć przebarwień? Przegląd

2021-06-24 14:19

Krem z filtrem to nieodłączny towarzysz zadbanej kobiety. Podczas ciąży, ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem jest obowiązkowa. Krem z filtrem przeciwsłonecznym dobieramy tak jak kremy do pielęgnacji: do typu i potrzeb cery. Sprawdź, dlaczego warto stosować kremy z filtrem przez cały rok i na jakie kosmetyki warto zwrócić uwagę.

Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki wybrać, by uniknąć  przebarwień? Przegląd
Autor: Getty images Krem z filtrem przeciwsłonecznym dobieramy do typu i potrzeb cery

Jaki krem w filtrem do twarzy wybrać, by uniknąć przebarwień? Podczas ciąży zwiększa się wrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe, dlatego niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem. Negatywne skutki działania słońca najszybciej pojawiają się na twarzy, gdzie skóra jest najcieńsza. Dlatego to o jej ochronę trzeba zadbać w pierwszej kolejności.

Im wyższy faktor ochronny w kremie do twarzy z filtrem, tym mniejsze ryzyko powstania plam. Oto przegląd najlepszych kremów do twarzy z filtrem.

Spis treści

  1. Kremy z filtrem do twarzy zapobiegają przebarwieniom
  2. Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki filtr wybrać?
  3. Kremy do twarzy z filtrem - nasz wybór

Kremy z filtrem do twarzy zapobiegają przebarwieniom

Krem z filtrem do twarzy warto nakładać nie tylko podczas pobytu na plaży, lecz także do pracy zamiast zwykłego kremu na dzień. Nowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne dają taką możliwość, bo są dostosowane do rodzaju skóry, a większość po nałożeniu nie zostawia na niej białej warstwy. Kremy z filtrem do twarzy zapobiegają przebarwieniom, do których przyszła mama ma dużą skłonność.

Czynnikiem, który bezwzględnie musi wystąpić, by doszło do przebarwień, jest oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego. Dlatego też jedynym sposobem, by im zapobiec, jest ochrona przeciwsłoneczna. Warto pamiętać, że promienie UV emituje nie tylko słońce, ale także lampy jarzeniowe i lampy w solariach.

Aby uniknąć ciemnych plam na twarzy przed wyjściem z domu nakładaj na twarz (i odsłonięte fragmenty ciała) krem z filtrem UV. Może to być zarówno krem przeciwsłoneczny (dopasowany do rodzaju cery, bo inne przeznaczone są do cery bardzo wrażliwej, inne dla naczynkowej, jeszcze inne do takiej ze skłonnością do trądziku), jak i zwykły krem na dzień, zawierający filtr UV o faktorze minimum SPF 15.

Pamiętaj, że filtry przeciwsłoneczne mają krótki żywot – po nałożeniu kosmetyku chronią skórę przez trzy, cztery godziny. Jeśli wychodzisz na dłużej, zabierz ze sobą kosmetyk, by móc nałożyć go ponownie za jakiś czas. Jeśli nie masz takiej możliwości, kup sobie kapelusz. Są modne i skutecznie współpracują z kremem, chroniąc twarz przed słońcem.

Wreszcie – przyjrzyj się swojej diecie, bo są produkty, które zmniejszają skłonność skóry do plam. – Ważne, by dieta była bogata w kwas foliowy: chleb z gruboziarnistej mąki, zielone warzywa liściaste, pomarańcze – mówi Katarzyna Chwedoruk, kosmetolog.

Czytaj również: Kremy z filtrem w ciąży. Jakie kosmetyki na słońce wybierać? [PRZEGLĄD]

Te kosmetyki na lato musisz mieć w swojej kosmetyczce! Zobacz co warto kupić i dlaczego

PRZEBARWIENIA W CIĄŻY: jak się bezpieczne opalać w ciąży?

Krem z filtrem do twarzy w ciąży: jaki filtr wybrać?

Do niedawna wybór był łatwy - kobietom ciężarnym zalecane były przede wszystkim kremy z filtrem fizycznym, które odbijają promienie UV (w przeciwności do filtrów chemicznych, pochłaniających promieniowanie i rozkładających je w skórze na ciepło). Były uznawane za najbezpieczniejsze, bo dzięki temu, że nie wnikały w skórę, nie powodowały podrażnień.

Obecnie te zalecenia są trochę inne, bo w kremach stosowane są kompleksy różnych filtrów: chemicznych, organicznych (są to filtry chemiczne nowej generacji, bezpieczniejsze dla skóry) oraz mineralnych, co zapewnia skuteczniejszą i dłuższą ochronę przed różnymi rodzajami promieniowania. Tylko jeśli w ciąży skóra stała się dużo bardziej wrażliwa, lepszą opcją będzie krem z filtrem mineralnym (inna nazwa: fizyczny).

Kremy do twarzy z filtrem - nasz wybór

Przed zakupem kosmetyku warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj filtra, ale też na funkcję danego kremu i rodzaju skóry, do jakiej jest przeznaczony. Skład kremów przeciwsłonecznych dobierany jest tak, by ochronę można było łączyć z pielęgnacją. Dlatego inne kremy przeznaczone są do cery wrażliwej, inne do naczynkowej lub trądzikowej, a jeszcze inne do takiej, która nie sprawia żadnych problemów w pielęgnacji.

Czytaj również: Czy dozwolone jest opalanie w ciąży? Czy słońce jest bezpieczne dla ciężarnych?

Czy w ciąży można stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Galeria

Opalanie – jak opalanie wpływa na naszą skórę