Też bardzo chcesz, żeby było "już widać"? Zobacz, jak wyglądają inne kobiety w 4. miesiącu ciąży

2022-12-01 16:51

Wiele przyszłych mam nie może się doczekać, kiedy wszyscy dookoła będą widzieć ich cudowny stan. Są tak szczęśliwe, że wieść o ciąży chcą obwieścić całemu światu. Z drugiej strony, marzenie o typowo ciążowym brzuszku ma też związek z poczuciem kobiecości. Nie chcemy wyglądać jak byłybyśmy wzdęte. A to przecież częsty żart "życzliwych" z kobiet będących na początku ciąży.

Jak wyglądają kobiety w 4. miesiącu ciąży?
Autor: Instagram/ @mrsjamieleone/ @virg_roy Jak wyglądają kobiety w 4. miesiącu ciąży?

Czwarty miesiąc ciąży to moment, w którym prawie u każdej kobiety brzuszek jest już zauważalny. Zwłaszcza w bardziej obcisłych strojach. Niby nie ma co się porównywać do innych, bo u każdej kobiety ciążowy brzuch wygląda inaczej. Ma to związek między innymi z budową ciała i umiejscowieniem zarodka. Często jednak kusi nas i z zainteresowaniem przyglądamy się innym ciężarnym i ich wyglądowi w poszczególnych etapach ciąży. To nic dziwnego, ciekawość jest rzeczą ludzką, a w tym stanie wiadomo, że większość myśli kręci się wokół ciąży. 

Większe brzuszki, maleńkie piłeczki, spiczaste lub opływowe... Ile mam, tyle różnie wyglądających ciążowych brzuchów. Jakie by nie były, ważne, by w ciążowych brzuchach rozwijały się zdrowe dzieci.

Początek 2. trymestru to wspaniały czas, w którym ciąża jest już bardziej stabilna, a wielkość brzucha jeszcze nie obciąża przyszłej mamy. Warto korzystać z tego okresu, robić sobie dużo zdjęć i zapamiętywać wyjątkowe chwile. 

Zobacz też: Kształt brzucha w ciąży a płeć i wielkość dziecka

Jak rośnie brzuch w ciąży, czyli w którym miesiącu widać brzuch?

Jak wyglądają inne mamy w tym okresie? Zobacz ciążowe brzuchy w 4. miesiącu ciąży w naszej galerii zdjęć z Instagrama. 

Dlaczego kobietom w ciąży tak często dokuczają żylaki?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza