Odkurzacz ręczny - wybieramy nieocenioną pomoc domową każdej mamy

2021-09-15 15:19

Dom, w którym są dzieci to dom, w którym zawsze jest coś do posprzątania. Tu się coś rozleje, tam nakruszy, gdzie indziej dziwnym trafem pojawi się dużo piasku z piaskownicy... Aby w tym wszystkim nie oszaleć, dobrze jest mieć gadżet, który większość roboty zrobi za ciebie! Wybieramy odkurzacz ręczny do zadań specjalnych!

odkurzacz ręczny
Autor: Getty Images

Odkurzacz ręczny to mały gadżet, który zdziała cuda i nie dopuści, by przyziemne sprawy psuły nastrój w domu. Zamiast szufelek, ścierek, czy wyciągania zwykłego odkurzacza, takie cudeńka szybko zadbają o czystość i porządek. Zobacz jak wybrać odkurzacz ręczny i sprawdź modele z naszego rankingu. Sprzątanie może być proste i przyjemne! 

Dowiedz się: Jak nauczyć dziecko sprzątać i utrzymywać porządek?

Spis treści

  1. Odkurzacz ręczny - poradnik zakupowy
  2. Odkurzacz ręczny - jaki wybrać? RANKING 2021
Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Sprawdź: 6 patentów na wspólną zabawę podczas sprzątania

Odkurzacz ręczny - poradnik zakupowy

Aby odkurzacz ręczny rzeczywiście dobrze służył, radził sobie bez problemu z różnymi zabrudzeniami, powinniśmy przed zakupem zwrócić uwagę na pewne parametry i fukcje, które sprawią, że sprzątanie będzie jeszcze prostsze i szybsze. Jakie?

  • Moc - im większa tym lepiej, bo odkurzacz poradzi sobie z każdym rodzajem kurzu, okruchów, czy sierścią. Większość modeli dedykowanych właścicielom zwierząt domowych, ma najwyższe wartości mocy, sięgające kilkuset wat. 
  • Rodzaj zasilania - to istotna kwestia. Dużo w wygodniejsze są odkurzacze akumulatorowe niż te zasilane przewodowo. Sa też niestety droższe. Najwyższe ceny mają odkurzacze z bazą ładującą, nieco tańsze są te ładowane przez kabel. W odkurzaczach ręcznych bezprzewodowych ważnym parametrem jest też czas pracy po pełnym naładowaniu i czas ładowania.
  • Praca na sucho i na mokro - to bardzo przydatna funkcja, bo bez ścierania można posprzątać także wylaną ciecz, co przy opiece nad dziećmi jest bardzo częste. 
  • Pojemność zbiornika i łatwość opróżniania - większość odkurzaczy ręcznych jest bezworkowa. Im większy zbiornik (ich wielkości wachają się od 0,2 do 0,7 litra), tym praktyczniejszy będzie odkurzacz.

Przeczytaj: Jak zrobić domowe środki czystości? 10 sprawdzonych przepisów.

Odkurzacz ręczny - jaki wybrać? RANKING 2021