Mieszam z płynem do naczyń i spryskuję podłogę. Białe zacieki i błoto znikają bez szorowania

2024-01-13 10:11

Błoto, śnieg, piach i sól to mieszanka, jaką na swoich butach wnosimy do domu. Dzięki domowemu płynowi wyczyszczenie przedpokoju będzie banalnie proste.

Mieszam z płynem do naczyń i spryskuję podłogę. Białe zacieki i błoto znikają bez szorowania
Autor: Getty Images Mieszam z płynem do naczyń i spryskuję podłogę. Białe zacieki i błoto znikają bez szorowania

Ubłocona podłoga w przedpokoju to codzienność w domach z większą liczbą dzieci. Zimą maluchy zwykle chętnie bawią się na śniegu i dziwnym trafem wciąż zapominają czegoś z domu, więc kilkanaście razy wpadają w butach roznosząc błoto. Jeśli podłoga jest wiecznie mokra i brudna, trudno znaleźć choćby suchy skrawek, na którym możesz postawić kapcie otwierając drzwi kurierowi.

Zdecydowanie przyda się tutaj prosty sposób, dzięki któremu nie będziesz musiała co kwadrans przygotowywać wiadra z mopem tylko po to, by zaraz myć podłogę po raz kolejny. Tę mieszankę przygotujesz z trzech składników, które na pewno masz w kuchni.

Zobacz też: Błoto i piasek w przedpokoju? Dzięki tym 3 patentom zachowasz porządek w tym miejscu

Spis treści

  1. Dobry sposób na błoto w przedpokoju
  2. Wymieszaj 3 składniki
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?

Dobry sposób na błoto w przedpokoju

W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się wycieraczka z tworzywa sztucznego, którą łatwo otrzepać i do której brud się nie lepi tak jak to wycieraczki z włosiem. Dobrym pomysłem jest też zakup ociekacza na buty, dzięki czemu roztapiające się błoto nie podpływa pod meble. Warto wiedzieć, że nawet porządne otrzepanie obuwia nie oznacza, że podeszwy są czyste i po podniesieniu butów nie zobaczysz brudnej kałuży.

Dodatkowo sypane na chodniki piach i sól także trafiają do naszych domów, przynoszone właśnie na butach. By podłogi w przedpokoju nie szpeciły brzydkie zacieki warto przygotować skuteczny środek czyszczący, dzięki któremu łatwo się ich pozbędziesz.

Zobacz też: Czym wyczyścić fugi na podłodze? Wystarczą 2 składniki, a brud zejdzie bez szorowania

Wymieszaj 3 składniki

Oto trzy składniki, z których przygotujesz świetny domowy środek na błoto w przedpokoju:

  • 1 szklanka ciepłej wody,
  • 2 łyżki kwasku cytrynowego,
  • kilka kropel płynu do mycia naczyń.

Wymieszaj składniki i przelej je do buteleczki z atomizerem. Za każdym razem, kiedy błoto będzie szpecić podłogę w przedpokoju wystarczy mieć ten środek pod ręką i spryskać nim powierzchnię. Następnie przetrzyj podłogę mopem lub ręcznikiem papierowym. Podłoga będzie czysta.

Pamiętaj jednak, by na czas spryskiwania podłogi mieszanką buty przestawić w inne miejsce. Kwasek cytrynowy mógłby uszkodzić materiał, z którego są wykonane, choć oczywiście musiałabyś mieć wyjątkowego pecha, by tak się stało. W końcu jego stężenie w tym domowym środku do czyszczenia nie jest zbyt duże.

Zobacz też: Po umyciu podłogi obsyp tym brudnego mopa. Będzie znów czysty i pachnący

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza