Robię "X" na podeszwie buta i nie martwię się ślizgawicą. Pół minuty i gotowe

2024-01-08 12:19

Co zrobić by buty nie były śliskie? Jeśli boisz się upadku na lodzie, powinieneś zawczasu zabezpieczyć podeszwy butów. Nawet głęboki bieżnik w zimowych butach nie zagwarantuje, że nie poślizgniesz się na ośnieżonym chodniku. Mamy jednak dwa sprawdzone patenty, na które nie wydasz nawet złotówki.

Robię X na podeszwie buta i nie martwię się ślizgawicą. Pół minuty i gotowe
Autor: Getty Images Robię "X" na podeszwie buta i nie martwię się ślizgawicą. Pół minuty i gotowe

Co zrobić gdy buty się ślizgają, a codzienne spacery z wózkiem po ośnieżonych chodnikach czy bieganie w parku za starszą pociechą, mogą skutkować poślizgnięciem? Upadek podczas spaceru czy zabawy z dzieckiem na śniegu może być nie tylko bolesny, lecz także niebezpieczny. Zimą martwimy się nie tylko o to, czy maluchom jest wystarczająco ciepło, ale też o własne bezpieczeństwo.

Nie musisz mieć wysokich obcasów, by zaliczyć twarde lądowanie. Nawet w zimowym obuwiu możesz się wywrócić, stąpając po lodzie przykrytym warstwą świeżego śniegu. Warto zabezpieczyć podeszwy butów, by takie ryzyko zminimalizować.

Zobacz też: Jak prać puchową kurtkę? Zrób to, a będzie puszysta jak chmurka

Spis treści

  1. Co zrobić żeby buty się nie ślizgały?
  2. Jak zabezpieczyć buty przed ślizganiem?
Katar u niemowlęcia – czy iść do lekarza?

Co zrobić żeby buty się nie ślizgały?

Założymy się, że masz ten produkt w domu. Szukaj go na półce w łazience. O jaki kosmetyk chodzi? Oczywiście o lakier do włosów. To specyfik o naprawdę szerokim zastosowaniu. Nie tylko utrwala fryzurę, lecz także ratuje rajstopy przed porwaniem i zapobiega elektryzowaniu się ubrań. Okazuje się, że przyda się także zimą, kiedy na dworze jest ślisko.

Wystarczy, że przed wyjściem w niepewną pogodę lekko zetrzesz spód podeszwy papierem ściernym, a następnie spryskasz lakierem do włosów. Odczekaj chwilę i ruszaj na zimowy spacer.

Pamiętaj, by dla własnego bezpieczeństwa powtarzać ten zabieg przed kolejnym wyjściem z domu. Podeszwa, którą spryskujesz lakierem do włosów powinna być sucha.

Czytaj tez: Namocz w nim gryzące sweterki i czapki, a będą miękkie. Niezawodny trik z babcinego poradnika

Jak zabezpieczyć buty przed ślizganiem?

Jeśli nie masz akurat lakieru do włosów, podobną rolę spełni ziemniak. Surowego ziemniaka przekrój na pół i potrzyj nim spód podeszwy. Odczekaj chwilę przed wyjściem z domu. Tutaj także, aby efekt nie zniknął po pierwszym wyjściu na zewnątrz, zabieg trzeba powtarzać.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko upadku na lodzie? Warto wybrać obuwie o grubej podeszwie, zrezygnować z wysokich obcasów. Wbrew pozorom na to, czy nie przydarzy ci się bolesny upadek nie bez wpływu pozostaje także ubiór, nie tylko właściwe buty. Bądź ubrana ciepło, w przeciwnym razie trzęsąc się z zimna będziesz odruchowo usztywniać nogi, stawiając kroki. Wówczas łatwiej o wywrócenie się na śliskiej powierzchni.

Zobacz też: 10-latek uratował seniora leżącego na chodniku. Mały bohater nie wie, co to znieczulica

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza