Szybki sposób na zacieki na szklankach ze zmywarki. Będą lśnić jak nowe

2024-03-03 7:28

Jeśli zacieki na szklankach i kieliszkach szpecą naczynia, można je oczywiście wypolerować, ale to czasochłonne. Jest sposób na to, by szybko stały się lśniąco czyste.

Masz dość zacieków na szklankach ze zmywarki? Oto prosty sposób
Autor: Getty Images

Zmywarki powstały po to, by ułatwiać nam życie, tymczasem często mamy wrażenie, że i tak musimy po nich poprawiać. Zacieki widoczne na szklankach i kieliszkach, zwłaszcza gdy uniesiemy je do światła, wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Tutaj nie pomoże nawet najdroższy nabłyszczacz (którego stosowanie wcale nie jest tak zdrowe).

Niektórzy zacieki na szklankach po prostu ignorują, bo przy małych dzieciach widok wytłuszczonej paluszkami szklanki przestaje robić wrażenie, podobnie jak brzydkie zacieki. Innym przeszkadzają one bardzo, dlatego warto poznać trik, który sprawi, że od dziś wszystkie naczynia wyjęte ze zmywarki będą po prostu czyste.

Spis treści

  1. Skąd się biorą zacieki na szklankach ze zmywarki?
  2. Prosty patent na zacieki na szklankach
Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Skąd się biorą zacieki na szklankach ze zmywarki?

Niekoniecznie chodzi o niewłaściwy dobór środków myjących. Czasem problemem jest zbyt twarda woda i rezygnowanie z soli do zmywarki. To dlatego na ściankach naczyń wyjętych ze zmywarki można czasem zobaczyć biały kamień.

Zazwyczaj na szklankach i kieliszkach widzimy zacieki, które powstają tuż po tym, jak wyschnie woda. Niektórzy przez długi czas po zakończeniu programu nie otwierają drzwiczek zmywarki, czekając, aż panująca wewnątrz wysoka temperatura dosuszy naczynia (część modeli zmywarek posiada funkcję automatycznego otwierania drzwi).

Jednak nawet jeśli zrobimy to od razu, a naczynia wyschną szybko, i tak widać na nich nieestetyczne zacieki.

Zobacz też: Jak skutecznie wyczyścić czarny zlew w domu? Od dziś będziesz robić tylko tak

Prosty patent na zacieki na szklankach

Jest za to sposób na to, by zacieków nie było. Warto jednak być w pobliżu zmywarki, kiedy urządzenie da znać, że program się zakończył.

Wtedy należy otworzyć drzwiczki zmywarki i powiesić na nich czystą ścierkę kuchenną w taki sposób, aby większa jej część opadała na wewnętrzną stronę drzwi. Ponownie przymykamy drzwiczki i czekamy około 20 minut.

Dzięki temu prostemu zabiegowi para, która zgromadziła się wewnątrz urządzenia, zostanie pochłonięta przez ściereczkę.

Innym sposobem godnym wypróbowania jest także włożenie do zmywarki (na dno, razem z naczyniami) grubego plastra cytryny. Wcześniej warto wyjąć z niej pestki. Ten prosty trik również pomaga pozbyć się mało estetycznych zacieków widocznych na szkle.

Wypróbuj też: Genialny patent na zaparowane lustra. Jeden tani produkt, a zapomnisz o problemie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza