To letnia zmora rodziców. Mama pokazała swój patent na zmycie plam z truskawek

2024-06-14 9:29

Dla rodzica widok dziecka jedzącego owoce, to miód na serce. Zdajemy sobie przecież sprawę, jak wiele dzieci grymasi na widok tych słodkich, ale i zdrowych przekąsek. Plamy w obliczu walki o zdrową dietę maluchów nie są żadnym problemem. Zwłaszcza z takimi sposobami. Jak zmyć plamy z truskawek?

Jak skutecznie zmyć plamy po truskawkach?
Autor: Getty Images Jak skutecznie zmyć plamy po truskawkach?

Plamy z truskawek wydają się być niesamowicie trudne do usunięcia, jeśli nie znamy triku, który stosowały już nasze babcie. Niedoświadczonym, plamy z truskawek mogą wydawać się już równoznaczne ze zmianą użytkowania poplamionych ciuszków i korzystaniem z nich jako ścierek. Nic bardziej mylnego.

Wywabienie pozostałości soku z truskawek nie wymaga nawet żadnych środków - ani chemicznych, ani pochodzących z domowej spiżarki, jak ocet, czy soda oczyszczona. Będziesz zdziwiona, jakie to proste.

Zobacz też: Truskawki i bób omijasz szerokim łukiem, bo karmisz piersią? Specjalistka rozprawia się z mitami

Jak ułatwić sobie sprzątanie? Plac Zabaw odc. 10

Jak usunąć plamy z truskawek?

By usunąć plamy z truskawek wystarczy włożyć poplamione ubranie do pustego zlewu, czy też do płaskiej miski. Następnie wrzącą wodą polać dokładnie zaplamione miejsca. Efekt wygląda jak magia, plamy znikają wraz z unoszącą się nad ubrankiem parą w mgnieniu oka.

Po takim odplamianiu wystarczy już tylko wrzucić ubranko do pralki i wyprać w ulubionych środkach na delikatnym programie. 

Co jeśli wrząca woda nie działa?

Jeśli plama jest stara, zaschnięta, być może samo polanie jej wrzącą wodą nie podziała. Wtedy dobrze jest zalać ją wcześniej sokiem z cytryny i zostawić na kilkanaście minut. To uniwersalny sposób na plamy z owoców, który dodatkowo nie niszczy nawet delikatnych tkanin. Innym babcinym trikiem jest polanie plamy z truskawek... wódką. Ona jednam może już niszczyć delikatniejsze materiały.