Toaleta będzie lśnić czystością i to bez szorowania. "Wrzucam i po sprawie"

2023-12-20 13:07

Ten sposób na wyczyszczenie muszli klozetowej przyda się nie tylko od święta. Stosuj go na co dzień. Nie wymaga szorowania, wystarczy wrzucić do muszli, odczekać, a potem spłukać.

Toaleta będzie lśnić czystością i to bez szorowania. Wrzucam i po sprawie
Autor: Getty Images Toaleta będzie lśnić czystością i to bez szorowania. "Wrzucam i po sprawie"

Szybkie sposoby na to, jak wyczyścić kabinę prysznicową, pozbyć się plam z dywanu czy jak wyczyścić fugi bez szorowania cieszą się ogromną popularnością. Dziś pokazujemy inny trik. W ten sposób wyczyścisz toaletę bez używania szczotki do wc.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Domowe porządki nie należą do ulubionych zajęć, zwłaszcza, jeśli mowa o czyszczeniu toalety. Jej sprzątanie zwykle wymaga nieco wysiłku, a ponieważ nie należy do najprzyjemniejszych czynności, w wielu domach odwleka się je, przez co pozbycie się kamienia jest jeszcze trudniejsze.

Ten internetowy sposób prawdopodobnie zmieni twoje podejście. Łatwość i skuteczność tej metody sprawia, że sprzątanie łazienki może przestać kojarzyć się negatywnie. W końcu wymaga znikomego wysiłku.

Zobacz też: Jak tanio i bez chemii wyczyścić zlew kuchenny?

"Wrzucam 2 kostki i czekam"

Zazwyczaj do czyszczenia toalety używamy dedykowanego detergentu, jednak jeśli nie mamy go pod ręką warto sięgnąć po domowe sposoby. Czyszczenie muszli klozetowej sodą oczyszczoną czy octem także przynosi dość dobre efekty. Warto jednak pamiętać o tym, że nie należy łączyć sody z octem. Może i zjawiskowo to wygląda, ale wcale nie jest skuteczniejsze.

Niektórzy przekonują, że dobre efekty przynosi też mycie toalety pianką do golenia. Brzmi dość dziwnie, ale jeśli faktycznie działa, to warto spróbować.

Sposób, o którym dzisiaj piszemy jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wrzucić do muszli klozetowej dwie tabletki do zmywarki. Najlepiej zrobić to na koniec dnia, zwłaszcza jeśli nocą żaden z domowników nie ma potrzeby korzystać z toalety. Do rana tabletki się rozpuszczą.

Dobrej jakości kapsułki do zmywarki powinny sobie poradzić z zabrudzeniami wewnątrz muszli. Oczywiście rano należy spuścić wodę.

By wzmocnić efekt można dodatkowo wlać do muszli trochę gorącej wody.

Kapsułki do zmywarki mają wiele zastosowań - oczywiście poza ich standardowym przeznaczeniem, jakim jest mycie naczyń. Świetnie sprawdzają się do czyszczenia piekarnika czy mycia paneli podłogowych.

Czytaj też: Zaskakujący trik na pranie. Wrzuć aluminiową kulkę do pralki, a pozbędziesz się problemu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza