Wystarczą 3 listki, by ubrania pachniały zielonym ogrodem. Ten trik powinien znać każdy

2024-02-14 16:49

Większość z nas ma ją w domu z uwagi na jej szerokie zastosowanie w kulinariach. Dodajemy ją bardzo często do zup, sosów i przetworów. Mniej znane są jednak jej inne użycia w domu. A szkoda, bo jest bardzo skuteczna, chociażby w odświeżaniu szafy i odstraszaniu z niej moli.

Wystarczą 3 listki, by ubrania pachniały zielonym ogrodem. Ten trik powinien znać każdy
Autor: Getty Images Wystarczą 3 listki, by ubrania pachniały zielonym ogrodem. Ten trik powinien znać każdy

Mowa oczywiście o liściu laurowym, który dzięki zawartości dużej ilości wonnych olejków eterycznych doskonale sprawdza się w roli odświeżacza powietrza. To jednak niejedyne jego poza kulinarne zastosowanie w domu.

Jak przyciągnąć miłość? Zioła, z których stworzysz magiczny eliksir

Wystarczą trzy listki, a ubrania będą pachniały świeżością

By twoja szafa pachniała niczym wiązka świeżo ściętych ziół, wystarczy, że na jednym z wieszaków w płóciennym woreczku zawiesisz trzy listki suszonego ziela angielskiego. Jeśli zależy ci na bardziej intensywnym zapachu, umieść więcej tego typu pakuneczków w swojej szafie. Co ważne liście laurowe będą nie tylko świetnymi naturalnymi perfumami, ale także doskonale pochłoną wilgoć, która jest główną przyczyną nieświeżego zapachu ubrań oraz odstraszą szkodniki – mole. Kiedyś nasze babcie na odstraszenie tych uciążliwych owadów używały gałązki kwitnącego bagna zwyczajnego. To roślina, która również posiada wonne olejki eteryczne, z liści przypomina rozmaryn i kwitnie na biało, niestety ma bardzo intensywny zapach, który mocno przenika ubrania, a który nie każdemu odpowiada. Stąd pomysł z użyciem liści laurowych zamiast tej rośliny powinien spodobać się większości.

Liść laurowy miej zawsze pod ręką. Dodatkowe trzy powody

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, liście laurowe w domu mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. I nie liczymy już tu tych czysto kulinarnych i zdrowotnych zastosowań jak chociażby robienie naparów.

1. Liść laurowy może być doskonałym kadzidełkiem, które według starożytnych wierzeń oczyszcza domostwo ze złej energii i przyciągają dobrobyt i szczęście. By poczuć oczyszczające właściwości tej rośliny w swoim domu, zapal kilka liści laurowych w niewielkiej miseczce. Już po chwili poczujesz piękny aromat w swoim otoczeniu.

2. Możesz go także nosić w portfelu jako talizman. Będzie przyciągał bogactwo.

3. Liść laurowy w doniczce z kolei będzie doskonale odstraszał z domu komary, kleszcze i biedronki azjatyckie. Insekty i pajęczaki bowiem nie przepadają za jego zapachem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza