Zrób ten płyn, a zapomnisz o kurzu na 4 tygodnie. Prosty patent na czysty dom

2023-11-27 12:08

Ścieranie kurzy to obowiązek, który nigdy się nie kończy. Jednego dnia sprzątamy meble, a kolejnego obserwujemy rosnącą warstwę paprochów i zanieczyszczeń. Aby ułatwić sobie sprzątanie i dłużej cieszyć się czystym domem, warto zrobić sobie domowy płyn do ścierania kurzu.

Domowe porządki
Autor: Getty Images Prosty patent pozwoli przygotować idealny płyn do sprzątania domu

Sprzątanie mieszkania nie należy do najprzyjemniejszych czynności i może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla rodziców małych dzieci. Codzienne sprzątanie zabawek, odkurzanie okruchów czy mycie zalanych podłóg wpędzają w monotonię i dostarczają wielu frustracji.

Do tego wszystkiego dochodzą czynności, które trzeba wykonywać, niezależnie od tego, jak bardzo danego dnia nabrudzą dzieci. Mycie okien, czyszczenie płytek, kuchni, łazienek czy ścieranie kurzy to codzienne pozycje na niekończącej się liście obowiązków. 

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Domowy płyn do ścierania kurzu

Łatwo sobie trochę ułatwić codzienność tam, gdzie tylko to jest możliwe. Trzymanie zabawek w pudłach lub koszach umożliwiających szybkie sprzątanie, uczenie malucha jedzenia w jednym miejscu, wreszcie — przygotowywanie domowych, ale skutecznych środków czystości to niektóre metody, które mogą skrócić czas poświęcony wykonywaniu domowych obowiązków i usprawnić ich efektywność.

Jednym z takich trików, znacznie ułatwiających życie, jest przygotowanie domowego środka do ścierania kurzu. Zawiera on sekretny składnik, który sprawia, że cząsteczki kurzu odbijają się od mebli i przestają się na nich osadzać. To z kolei sprawia, że sprzęty domowe, stoliki, komody dłużej są czyste.

Jak zrobić domowy płyn do kurzu?

Aby przygotować skuteczny preparat do ścierania kurzu, wystarczy rozcieńczyć wodę z... płynem do prania. Zawiera on cząsteczki antystatyczne, które neutralizują ładunek elektryczny odkładający się na powierzchni ubrań. Dokładnie takie samo działanie płyn wykazuje w stosunku do cząsteczek kurzu. Aby je zneutralizować i sprawić, że nie będą osadzać się na meblach, wystarczy wyczyścić je domowym płynem zawierającym płyn do płukania.

Jeśli chcesz wypróbować ten sposób, przygotuj płyn do płukania i połącz go z wodą w promocji 1:3, np. 50 ml płynu do płukania i 150 ml wody. Taki płyn będzie miał wyrazisty zapach i doskonale czyścił kurz. Wystarczy spryskać nim meble i dokładnie wytrzeć je do sucha czystą ściereczką, by cieszyć się porządkiem na dłużej.

Czytaj: 10 sposobów na sprawne porządki 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza