Co kupić dziecku

W naszym domu rozmowy o Mikołaju i Świętach zaczynają się bardzo wcześnie, a gdy spadnie pierwszy śnieg dzieci od razu chcą ubierać choinkę. Kochają Boże Narodzenie - nie da się ukryć. Magię tych Świąt budują u nas między innymi książki o tej tematyce. Czytamy je namiętnie od momentu, kiedy któryś z domowników po raz pierwszy rzuci hasło "święta".
Dzieci kochają kalendarze adwentowe. A my, mamy, uwielbiamy im sprawiać przyjemności. W naszych czasach istniały tylko te z czekoladkami. Teraz zapanowała moda na zadania adwentowe i mini upominki które dziecko otwiera w adwencie. Zrobienie kalendarza nie musi być bardzo kosztowne. Znalazłyśmy pomysły na mini prezenty do 5 zł.
Kalendarze adwentowe to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przez lata prym w tej dziedzinie wiodły kalendarze zawierające drobne słodkości. Obecnie coraz więcej rodziców, z wiadomych przyczyn, ucieka od słodkich upominków, dlatego modne stały się kalendarze tematyczne z drobnymi niesłodkimi upominkami.
Zabawki sensoryczne są grupą zabawek, których celem jest stymulowanie rozwoju zmysłów - głównie dotyku, wzroku, słuchu oraz równowagi. Jakie zabawki sensoryczne wybrać dla dziecka i czym kierować się przy ich wyborze?
Kapcie do przedszkola powinny być wygodne, by dziecko czuło się komfortowo. Jeśli w dodatku będą łatwe do zapięcia i będą się dziecku podobać, chętniej będzie chciało chodzić na zajęcia. Zobaczcie, jakie kapcie dla przedszkolaków będą najlepsze.
Wyprawka przedszkolaka, to nie tylko ubrania na zmianę i ulubiony miś. Leżakowanie, to bardzo ważny element dnia każdego przedszkolaka. Zaśnięcie w gronie innych dzieci nie dla każdego przedszkolaka jest łatwe. Warto więc zachęcić je do tego komfortowa, ładna i zupełnie nową piżamą. Jaką piżamkę wybrać dla przedszkolaka?
Prezent na roczek dla chłopca powinien być wyjątkowy, ponieważ to pierwsze urodzinki malucha. Czy wybrać dla dziecka zabawkę czy personalizowany prezent, który będzie stanowił piękną pamiątkę z dzieciństwa?
W Stanach nazywają go "OK-to-wake", w Polsce – trenerem snu lub po prostu budzikiem dla dzieci. W rzeczywistości to zegar, który za pomocą kolorów i symboli, pokazuje dziecku, czy nadeszła pora na pobudkę czy sen. Zobacz galerię zegarków do nauki snu.
W przeddzień Mikołajek, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował obszerny raport po kontroli zabawek dostępnych na polskim rynku. Na 85 badanych produktów aż 25 zostało zakwestionowanych z powodu wad lub błędów w oznaczeniach. Wśród wadliwych zabawek znalazły się m.in. zabawki dźwiękowe dla niemowląt i tablice manipulacyjne.
Pierwotnie bon turystyczny miał być realizowany do końca marca 2022 r. Jednak dzięki nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19 termin ten został przedłużony do końca września 2022 roku. Także jeszcze w najbliższe wakacje będzie można z niego skorzystać i to nie tylko na opłacenie noclegów dla dziecka.
Jaki jest najlepszy krem ​​przeciwsłoneczny dla dzieci? Jaka forma preparatu z filtrem sprawdzi się najlepiej? Specjaliści wyjaśniają, czy kupować balsam, spray czy sztyft i jakie filtry są zalecane do stosowania u najmłodszych dzieci.
Mamy, kierując się do sklepu po buty dla dzieci, często wychodzą z najtańszym modelem obuwia. Tłumaczą sobie, że i tak za chwilę dziecko z nich wyrośnie lub je zniszczy. I choć na pierwszy rzut oka buty za kilkadziesiąt złotych wydają się dobre i ładnie wyglądają, mogą szkodzić naszemu dziecku. Dlaczego tanie obuwie to tylko pozorna oszczędność?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza