Co kupić dziecku

W Stanach nazywają go "OK-to-wake", w Polsce – trenerem snu lub po prostu budzikiem dla dzieci. W rzeczywistości to zegar, który za pomocą kolorów i symboli, pokazuje dziecku, czy nadeszła pora na pobudkę czy sen. Zobacz galerię zegarków do nauki snu.
W przeddzień Mikołajek, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował obszerny raport po kontroli zabawek dostępnych na polskim rynku. Na 85 badanych produktów aż 25 zostało zakwestionowanych z powodu wad lub błędów w oznaczeniach. Wśród wadliwych zabawek znalazły się m.in. zabawki dźwiękowe dla niemowląt i tablice manipulacyjne.
W naszym domu rozmowy o Mikołaju i Świętach zaczynają się bardzo wcześnie, a gdy spadnie pierwszy śnieg dzieci od razu chcą ubierać choinkę. Kochają Boże Narodzenie - nie da się ukryć. Magię tych Świąt budują u nas między innymi książki o tej tematyce. Czytamy je namiętnie od momentu, kiedy któryś z domowników po raz pierwszy rzuci hasło "święta".
Kalendarze adwentowe to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przez lata prym w tej dziedzinie wiodły kalendarze zawierające drobne słodkości. Obecnie coraz więcej rodziców, z wiadomych przyczyn, ucieka od słodkich upominków, dlatego modne stały się kalendarze tematyczne z drobnymi niesłodkimi upominkami.
Dzieci kochają kalendarze adwentowe. A my, mamy, uwielbiamy im sprawiać przyjemności. W naszych czasach istniały tylko te z czekoladkami. Teraz zapanowała moda na zadania adwentowe i mini upominki które dziecko otwiera w adwencie. Zrobienie kalendarza nie musi być kosztowne. Znalazłyśmy pomysły na mini prezenty do 5 zł.
Pierwotnie bon turystyczny miał być realizowany do końca marca 2022 r. Jednak dzięki nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19 termin ten został przedłużony do końca września 2022 roku. Także jeszcze w najbliższe wakacje będzie można z niego skorzystać i to nie tylko na opłacenie noclegów dla dziecka.
Jaki jest najlepszy krem ​​przeciwsłoneczny dla dzieci? Jaka forma preparatu z filtrem sprawdzi się najlepiej? Specjaliści wyjaśniają, czy kupować balsam, spray czy sztyft i jakie filtry są zalecane do stosowania u najmłodszych dzieci.
Mamy, kierując się do sklepu po buty dla dzieci, często wychodzą z najtańszym modelem obuwia. Tłumaczą sobie, że i tak za chwilę dziecko z nich wyrośnie lub je zniszczy. I choć na pierwszy rzut oka buty za kilkadziesiąt złotych wydają się dobre i ładnie wyglądają, mogą szkodzić naszemu dziecku. Dlaczego tanie obuwie to tylko pozorna oszczędność?
Wielkie przygotowania do wyjazdu na obóz lub kolonie zacznij na tydzień, dwa wcześniej. Przejrzyj z dzieckiem ubrania i sprawdźcie, w jakim stanie są buty i torba. Napisz, co trzeba dokupić, ewentualnie naprawić, by podczas pakowania nie było niespodzianek. To wszystko powinniście robić razem!
Wybierając akcesoria do sypialni dziecka niektórzy rodzice kierują się przede wszystkim wyglądem, podczas gdy równie istotne jest to, z czego są wykonane. Odpowiedni wybór pościeli czy prześcieradła zapewni dziecku komfort, a rodzicowi ułatwi zachowanie porządku w dziecięcej sypialni.

Materiał sponsorowany

Dzień Dziecka wypada na samym początku lata. Nic więc dziwnego, że wiele dzieci dostaje w tym dniu zabawki sportowe i takie, które można wykorzystać na świeżym powietrzu. Jedna z takich zabawek o mały włos nie udusiła 3-letniego chłopca. Na szczęście, jego mama była w pobliżu i szybko zareagowała. Jak sama mówi, teraz musi ostrzec inne mamy.
Od współczesnych zabawek można wymagać nie tylko dostarczania rozrywki, ale również ważnych funkcji edukacyjnych, które stymulują prawidłowy rozwój dziecka. Patrząc na sklepowe półki, często zapominamy o tym istotnym fakcie. Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę, dzięki której wybierzecie idealny upominek dla malucha. Gwarantujemy, że wywoła on uśmiech na twarzy jak i zapewni moc edukacyjnych wrażeń! Poznajcie zabawki z unikalną technologią Poziomy Nauki od Fisher-Price®, które "rosną" wraz z dzieckiem.

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza