5 książek idealnych na prezent dla dziecka - jaka książka na urodziny, komunię, Dzień Dziecka?

2021-05-28 14:18

Urodziny, pierwsza komunia, dzień dziecka, zakończenie roku szkolnego – dobra książka to znakomity prezent z każdej okazji. Trzeba tylko wybrać taką, która skradnie serce młodego czytelnika. Oto 5 książek idealnych na prezent dla dziecka.

5 książek idealnych na prezent dla dziecka - jaka książka na urodziny, komunię?
Autor: Getty images Jaką książkę kupić dziecku na urodziny i komunię?

W księgarniach można znaleźć ciekawe oraz pięknie wydane książki dla dzieci, idealne na prezent. Są wśród nich tytuły, które zachwycą dociekliwych, pełnych pasji młodych czytelników w wieku szkolnym. Książki do czytania, oglądania, smakowania, podziwiania. Idealne na prezent na komunię, koniec roku szkolnego czy urodziny. I to niezależnie od okazji. Oto pięć książek, które szczególnie polecamy na prezent dla dziecka.

Spis treści

  1. Animalium. Muzeum zwierząt
  2. Animalium. Muzeum zwierząt Idealny prezent dla młodego przyrodnika
  3. Mała historia kuchni.
  4. Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią
  5. Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
  6. Biblia opowiedziana i objaśniona
Najlepsi autorzy na Targach Książki i Mediów VIVELO

Animalium. Muzeum zwierząt Idealny prezent dla młodego przyrodnika

Przyciągająca wzrok okładka, efektowny duży format, wspaniałe ilustracje w stylu XIX wiecznych rycin i mnóstwo ciekawych informacji o zwierzętach. Na 104 stronach książki autorzy pokazali i opisali ponad 160 gatunków! Są wśród nich zwierzęta współczesne i te, które nie żyją już na Ziemi. Piękne i fascynująco brzydkie. Każda rycina zajmuje całą stronę. Szczegółowym rysunkom można się przyglądać bez końca.

Obok znajdują się najważniejsze informacje i ciekawostki o poszczególnych gatunkach i całych grupach zwierząt. Oglądając i czytając „Animalium” można się poczuć niczym w prawdziwym muzeum historii naturalnej. Tyle tylko, że zamkniętym na kartach jednej książki. Tak jak w muzeum przyglądamy się eksponatom, czytamy krótkie opisy i zwiedzamy dalej. Czasem zatrzymujemy się gdzieś dłużej lub wracamy, by jeszcze raz rzucić okiem na wyjątkowo ciekawy okaz. „Animalium” to książka, którą można się długo delektować. Zachwyci nie tylko dziecko, ale także całą rodzinę.

Mała historia kuchni.

Dzieje się je Fascynująca książka dla każdego. Czy zastanawialiście się kiedyś skąd się wzięła guma do żucia? Albo kiedy na naszych stolach pojawiły się ziemniaki? W „Małej historii kuchni” można znaleźć odpowiedzi na te pytania, a także mnóstwo innych ciekawych informacji. Łukasz Modelski wie bowiem o jedzeniu naprawdę wszystko.

Dodatku pisze wyjątkowo smakowicie. Książka przedstawia historię kuchni od starożytnego Egiptu aż po jedzenie z drukarek 3D. Młody czytelnik dowie się, np. że ziemniaki uprawiano w Europie dla... pięknych kwiatów, bobra jeszcze w XIX wieku uważano za rybę, a autorem pierwszego przepisu na konfitury był Nostradamus, bardziej znany jako astrolog przepowiadający przyszłość świata...

Oprócz niezwykle ciekawego tekstu atutem „Małej historii kuchni” jest także przemyślana szata graficzna. Dowcipne rysunki Adama Pękalskiego dodają książce smaku i czynią ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Doskonała lektura dla dzieci zafascynowanych techniką i najnowszymi technologiami, czyli właściwie wszystkich. Młody czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi nie tylko na nurtujące go pytania, ale także takie, które jeszcze nie przyszły mu do głowy. Kiedy powstały pierwsze myślące maszyny? Czy komputery są mądrzejsze od ludzi? Co potrafią, a czego nie umieją współczesne roboty? Dlaczego maszyny tak szybko się uczą? Co kryje się w Internecie? Czego mogą się o nas dowiedzieć aplikacje? I wreszcie co to właściwie jest sztuczna inteligencja? I czy nie zagrozi kiedyś nam, ludziom?

Mimo skomplikowanej materii książkę czyta się wyjątkowo lekko i przyjemnie. Pomaga w tym żartobliwy styl oraz spora dawka humoru. Dodatkową zaletą jest oryginalna grafika. Zabawne kolorowe ilustracje i mini komiksy przyciągają uwagę młodego czytelnika. Zaś mapy myśli oraz infografiki pomagają mu zrozumieć i zapamiętać przeczytane informacje. Po prostu wiedza podana w wyjątkowo atrakcyjnej formie.

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Ten atlas od kilku lat jest światowym bestsellerem. Wydano go w 35 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. Nie bez powodu, bo jest w nim wszystko, co lubią dzieci: wielkie, fascynujące mapy, zabawne rysunki, krótkie teksty. Niedawno wydana edycja fioletowa to wersja rozszerzona. Zawiera aż 75 ogromnych map pokazujących 66 krajów i 6 kontynentów.

Na rysunkach (na każdej stronie jest ich przynajmniej kilkadziesiąt) można zobaczyć charakterystyczne miejsca, ważne budowle, znane postacie, typowe dla danego kraju zwierzęta i rośliny, a nawet dania, z których słynie lokalna kuchnia. Wszystko to oczywiście podpisane. Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby podróżować w wyobraźni jeżdżąc palcem po mapie.

Z książką Mizielińskich ta zabawa jest wyjątkowo ciekawa. Chiński mur, afrykańska sawanna, rzymskie Coloseum, zadziwiający dziobak, Wielki Kanion Kolorado, ogromny baobab wszystko to młody podróżnik ma jak na dłoni. Niezależnie od okazji „Mapy” to na pewno będą trafionym prezentem.

Biblia opowiedziana i objaśniona

Pomysł na książkowy prezent z okazji pierwszej komunii nasuwa się sam – Biblia, najlepiej w wersji dla młodszych czytelników. Niestety znalezienie pięknego i przyjaznego dla ośmio- czy dziewięciolatka opracowania nie jest łatwe. „Biblia opowiedziana i objaśniona” należy do chlubnych wyjątków.

Ten mądry przewodnik po świecie religii w przystępny sposób przybliża dziecku 60 najważniejszych postaci i wydarzeń ze Starego oraz Nowego Testamentu. Można w niej przeczytać m.in. o stworzeniu świata, Adamie i Ewie, potopie i Arce Noego, Mojżeszu, królu Dawidzie, Samsonie, Hiobie, wreszcie o narodzinach, życiu oraz śmierci Jezusa. Każda część zajmuje dwie strony.

Oryginalnej opowieści biblijnej towarzyszą dodatkowe informacje, które pozwalają młodemu czytelnikowi zrozumieć tło historyczne oraz kontekst społeczny i kulturowy wydarzeń. Książka jest nie tylko ciekawa i przystępnie napisana, ale także pięknie zilustrowana oraz starannie wydana.

Spodobały ci się nasze propozycje? Kup je teraz!