Prezenty dla dzieci. Pomysły na ciekawe i fajne prezenty dla dzieci do 100 zł

2019-12-05 12:40 Milena Tuzimek
Zabawki dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Prezenty dla dzieci są bardzo ważnym elementem wszystkich uroczystości. W końcu nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają prezenty. Tak naprawdę nie ważne czy będzie to duży prezent, czy mały upominek - liczy się gest, błyszczące opakowanie, kokarda i fakt, żeby spodobał się maluchowi. Zobaczcie ciekawe pomysły na prezenty dla dzieci!

Prezenty dla dzieci dajemy z różnych okazji. Mogą to być urodziny, święta Bożego Narodzenia, Mikołajki czy Dzień Dziecka, a czasem mamy ochotę obdarować malucha zupełnie bez powodu. Rodzaj prezentu dla dziecka zależy od okazji, czasu jakim dysponujemy na zakupy i oczywiście budżetu.

Prezenty dla dzieci są nieodłącznym elementem wielu okazji, a najbardziej czekają na nie oczywiście dzieci. Każdy chce kupić idealny prezent dla dziecka czyli taki, który cieszy malucha, ma walory edukacyjne i nie rujnuje domowego budżetu. Mamy dla Was kilka pomysłów na ciekawe prezenty dla dzieci!

Czytaj: Prezenty na klasowe mikołajki do 30 zł - 10 pomysłów na prezent

Lalka Barbie jako idealny prezent dla dziewczynki

Dziewczynki uwielbiają zabawy lalkami. Najpierw jest etap zabaw lalkami, przypominającymi niemowlęta, a wraz z wiekiem coraz bardziej interesują się klasycznymi Barbie. Kolekcja zaczyna się od jednej lalki, ale z czasem do tego grona dołączają kolejne modele.

Wybierając Barbie dla dziecka warto kupić model zgodny z zainteresowaniami dziewczynki. Tego typu prezent dla dziecka z pewnością ucieszy małą księżniczkę. W sklepach jest ogromny wybór zabawek z motywem przewodnim np. Barbie weterynarz, kucharka, mama, pielęgniarka, farmerka lub z akcesoriami np. Barbie w samochodzie. Koszt pojedyńczej lalki Barbie wynosi ok 30 zł, za zestaw z akcesoriami zapłacimy od 50 zł.  

fot. materiały prasowe Barbie Fashionistka cena 36 zł

Lalka Barbie
Autor: materiały prasowe

Ciastolina Play-Doh czyli prezent, który ćwiczy sprawność manualną dziecka

Wszelkiego rodzaju masy takie jak: plasteliny, ciastoliny czy piasek kinetyczny mają za zadanie nie tylko bawić dziecko, ale i uczyć. Dzieki nim maluch ćwiczy sprawność manualną rąk dzięki czemu przygotowuje je do nauki pisania. Dodatkowo tego typu zabawy uczą cierpliwości, wymagają koncentracji i rozwijają wyobraźnię dziecka. Ciastolina Play-Doh doskonale sprawdzi się w roli prezentu gwiazdkowego dla dziecka.

Przeczytaj również: Zabawy urodzinowe dla dzieci >>

fot. materiały prasowe Ciastolina Play-Doh cena 95 zł

Prezenty dla dzieci Ciastolina
Autor: materiały prasowe

Prezent dla chłopca i dziewczynki: dwustronna tablica do pisania

Tablica do pisania to świetny pomysł na prezent dla dziecka. W sprzedaży są sztalugi dwustronne. Z jednej strony są pokryte farbą tablicową i na tej powierzchni dziecko może malować kredą, a druga magnetyczna - pozwala na przyklejanie magnesów i rysowanie kolorowymi flamastrami. Ta zabawka wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Rysowanie pozwala na ćwiczenia rąk i pobudza wyobraźnię. A dokupując litery i cyfry, które można przykleić do tablicy rozpoczniemy z dzieckiem naukę czytania i liczenia.

Pomysły na edukacyjne zabawy z trzylatkiem >>

fot. materiały prasowe Ikea sztaluga dwustronna cena 79,90

Tablica do pisania
Autor: materiały prasowe

Pomysł na prezent dla dziecka: puzzle

Puzzle i wszelkiego rodzaju układanki znakomicie wpływają na rozwój dziecka oraz uczą cierpliwości. Maluch dopasowując do siebie poszczególne elementy szuka najlepszych rozwiązań, aby złożyć całość. Tego typu umiejętności warto rozwijać, ponieważ będą one przydatne zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu. Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka będą puzzle 3D. Tak ułożony obrazek może być również dekoracją pokoju malucha.

Zagadki dla dzieci, które uczą i bawią >>

fot. materiały prasowe Ikea puzzle 3D 39,90 zł

Interaktywny domek z pianinem czyli prezent dla rocznego dziecka

Interaktywne zabawki dla dzieci mają za zadanie bawić i jednocześnie wspierać rozwój malucha. Dzieci je uwielbiają, ale dosyć szybko się nimi nudzą, dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem kolejnego święcącego i grającego przedmiotu. Jednak jeśli maluch nie posiada jeszcze żadnej interaktywnej zabawki dobrym pomysłem na prezent dla dziecka będzie domek z pianinkiem i sorterem. Produkt posiada wiele możliwości zabawy. Maluch uczy się dopasowywać kształty, przesuwa różnokolorowe liczydło, kręci planszami i gra na pianinie. 

fot. materiały prasowe Multimedialny domek z pianinem i sorterem cena 64,90 zł

Interaktywne zabawki
Autor: materiały prasowe

Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci przeżywają swój renesans. Są one trwałe i coraz węcej rodziców wybiera je dla swoich pociech. Labirynt z drewnianymi klockami to pomysł na prezent dla dziecka od 9. miesiąca życia. Dzięki tego typu zabawkom maluch ma szansę zwiększać koordynację ruchową i rozwijać zdolności manualne.

fot. materiały prasowe labirynt z drewnianymi klockami Smily Play 69,90 zł

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Labirynt z klockami
Autor: materiały prasowe Labirynt z drewnianymi klockami Smily Play  69,90 zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE