Buty do wody dla dziecka - jakie buty dla dziecka do wody i na plażę?

2021-06-23 11:30

Wybierając buty do wody dla dziecka zwróć uwagę przede wszystkim na podeszwę - powinna być dość gruba, by chronić przed ostrymi przedmiotami, ale elastyczna. Buty do wody dla dzieci przydadzą się zwłaszcza na plaży (także kamienistej) oraz basenach zewnętrznych.

Buty do wody dla dziecka
Autor: Getty images Buty do wody dla dziecka

Po co właściwie dziecku potrzebne są buty do wody i czy bez nich nie można chodzić po plaży? Oczywiście można, jednak dobrze wiemy, że czystość nadmorskich plaż pozostawia wiele do życzenia. Łatwo więc o skaleczenie dziecięcej stopy o kawałek szkła czy ostry kamień. Podpowiadamy jakie buty do wody dla dziecka warto kupić i kiedy mogą się przydać.

Spis treści

  1. Buty do wody dla dziecka - na to zwróć uwagę
  2. Buty do wody dla dziecka - kiedy się przydadzą?
  3. Buty do wody dla dzieci - czy można w nich pływać?
  4. Buty do wody dla dziecka - wybór redakcji

Buty do wody dla dziecka - na to zwróć uwagę

Buty do wody dla dzieci nie kosztują wiele - zwykle para takich butów kosztuje do 15 do 35 złotych. Nie jest to zatem wielki wydatek, który jednak może się opłacić. Wybierając buty do wody dla dziecka dobrze dobierz rozmiar - nie powinien być większy niż rozmiar standardowego obuwia, ponieważ mokra stopa może się w nich ślizgać.

Buty do wody zazwyczaj mają elastyczną cholewkę lub ściągacz, dzięki czemu łatwo się je wkłada i zdejmuje. Podeszwa powinna być dość gruba (tylko wtedy zabezpieczy przed zranieniem stopy), ale elastyczna. Dziecku musi być przede wszystkim wygodnie.

Szybkoschnący materiał i otwory w podeszwie to bardzo pożądane cechy. Przyda się także pętelka nad piętą - ułatwi wkładanie mokrych butów. Lepszym wyborem od butów w całości wykonanych z gumy będą te materiałowe (z gumową podeszwą). Warto kupić buty z oddychającą wkładką - dzięki temu unikniecie odparzeń i bolesnych otarć.

Zobacz także: Wakacje z dzieckiem nad morzem - zobacz jak dbać o bezpieczeństwo

Buty do wody dla dziecka - kiedy się przydadzą?

Buty do wody warto zabrać na wakacje nad morzem - nawet wtedy, gdy plaża jest piaszczysta. Często nawet na piaszczystej plaży zejście do wody jest kamieniste, w związku z czym dziecięce stópki narażone są na otarcia i skaleczenia.

Także gorący piasek w upalne dni parzy stopy, więc warto mieć buty do wody, które przed tym zabezpieczą. Nie wspominając już o śmieciach - kawałkach szkła, puszek aluminiowych czy plastiku.

Zobacz też galerię strojów kąpielowych dla dziewczynek:

Buty do wody dla dzieci - czy można w nich pływać?

Buty do wody nie utrudniają pływania, dlatego można pływać w nich w morzu czy na innych zewnętrznym kąpielisku. Warto używać ich tam, gdzie podłoże jest nierówne i kamieniste.

Buty do wody dla dziecka raczej rzadko zabiera się na baseny kryte i aquaparki (tam ryzyko uszkodzenia stopy jest o wiele niższe), jednak nie przeszkadzają one w pływaniu. 

W butach do wody nie należy za to spacerować po asfalcie i kostce brukowej - podeszwa szybko ulegnie zniszczeniu.

Buty do wody dla dziecka - wybór redakcji

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach