Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jaki dziewczęcy strój plażowy wybrać?

2021-05-18 15:26

Latem dzieci najchętniej nie wychodziłyby z wody. Dlatego też rodziny z dziećmi, wiele czasu w letnie miesiące spędzają nad wodą – na basenach, nad jeziorami, czy nad morzem. Wybór odpowiedniego stroju to must have. Jakie kostiumy kąpielowe dla dziewczynek będą najbardziej praktyczne? Zobacz na co zwracać uwagę.

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek
Autor: Getty Images dziewczęce stroje plażowe

Dla dorosłych kobiet, kryteriów w doborze stroju kąpielowego jest niewiele. Chcemy by nie krępowały ruchów i by w miarę możliwości nas wysmuklały. Z dziewczynkami nie jest niestety tak prosto. Jakie kostiumy kąpielowe dla dziewczynek wybierać, by zadowolić gusta małych dam i własne kryteria?

Spis treści

  1. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jedno czy dwuczęściowe?
  2. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – praktyczne wskazówki
  3. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – nasz przegląd

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jedno czy dwuczęściowe?

Coraz częściej mówi się o tym, by nie seksualizować wizerunku dziewczynek i by ich stroje pozostawały dziecięce, a nie przypominały małych strojów dorosłych kobiet. Wszystko z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza w dobie internetu.

Patrząc jednak z czysto praktycznego punktu widzenia. Jaki strój będzie wygodniejszy i bardziej spełniający swoje zadania?

  • Kostiumy jednoczęściowe dla dziewczynek – są idealne do pływania, nie będą spadać, podnosić się. Z drugiej zaś strony trochę trudniej je nałożyć na wilgotne po kąpieli, lub nasmarowane kremami z filtrem ciało.
  • Kostiumy dwuczęściowe – wielu dziewczynkom bardziej się podobają, bo chcą przypominać swoje mamy. Ich zdecydowany plus, to łatwość w zdejmowaniu, zwłaszcza, gdy dziecko musi skorzystać z toalety.

Zobacz także: Plażowanie z dzieckiem. 10 zasad, których trzeba przestrzegać, aby być bezpiecznym nad wodą

Opalanie w ciąży:czy w ciązy wolno się wygrzewać na słońcu?

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – praktyczne wskazówki

Czasem wakacje nad wodą, przypominają te z komedii. Są jak życie rodzinne w krzywym zwierciadle. Jednemu dziecku chce się siku i nie może zsunąć kostiumu z mokrego ciała, inne zagubiło się w tłumie bawiących się nad brzegiem dzieci. Komuś nawchodził piasek pod kostium i boli… Można wymieniać w nieskończoność. Dlatego właśnie, dobry dobór kostiumu, nie jest wbrew pozorom tak łatwą decyzją, jak mogłoby się wydawać. Na co zwrócić uwagę?

  • Rozmiar kostiumu – nie powinien być w sam raz, bo będzie się go trudno zdejmowało i zakładało, zwłaszcza na wilgotne ciało. Najlepiej wybrać o rozmiar większy, a w przypadku kostiumów jednoczęściowych – dwa rozmiary większy.
  • Rzucający się w oczy kolor – kostiumy w jaskrawych kolorach, albo w zdecydowany, duży wzór, pomogą nam… nie zgubić dziecka. Łatwiej się obserwuje takie „widoczne” dziecko na plaży.
  • Nie za jasny kolor – piasek nad morze zazwyczaj jest czysty i jasny. Ale już nad jeziorem czasami potrafi tak ubrudzić kostium, że nic tego nie dopierze. Dlatego lepiej zrezygnować z bieli i pasteli, zwłaszcza jeśli będziemy wypoczywać nad jeziorami.

Zobacz także: Pierwsze wakacje z niemowlakiem: praktyczne rady na wyjazd z małym dzieckiem

Nagie dziecko na plaży - czy puszczać malucha na plaży na golaska?

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – nasz przegląd

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza