Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jaki dziewczęcy strój plażowy wybrać?

2021-05-18 15:26

Latem dzieci najchętniej nie wychodziłyby z wody. Dlatego też rodziny z dziećmi, wiele czasu w letnie miesiące spędzają nad wodą – na basenach, nad jeziorami, czy nad morzem. Wybór odpowiedniego stroju to must have. Jakie kostiumy kąpielowe dla dziewczynek będą najbardziej praktyczne? Zobacz na co zwracać uwagę.

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek
Autor: Getty Images dziewczęce stroje plażowe

Dla dorosłych kobiet, kryteriów w doborze stroju kąpielowego jest niewiele. Chcemy by nie krępowały ruchów i by w miarę możliwości nas wysmuklały. Z dziewczynkami nie jest niestety tak prosto. Jakie kostiumy kąpielowe dla dziewczynek wybierać, by zadowolić gusta małych dam i własne kryteria?

Spis treści

  1. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jedno czy dwuczęściowe?
  2. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – praktyczne wskazówki
  3. Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – nasz przegląd

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – jedno czy dwuczęściowe?

Coraz częściej mówi się o tym, by nie seksualizować wizerunku dziewczynek i by ich stroje pozostawały dziecięce, a nie przypominały małych strojów dorosłych kobiet. Wszystko z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza w dobie internetu.

Patrząc jednak z czysto praktycznego punktu widzenia. Jaki strój będzie wygodniejszy i bardziej spełniający swoje zadania?

  • Kostiumy jednoczęściowe dla dziewczynek – są idealne do pływania, nie będą spadać, podnosić się. Z drugiej zaś strony trochę trudniej je nałożyć na wilgotne po kąpieli, lub nasmarowane kremami z filtrem ciało.
  • Kostiumy dwuczęściowe – wielu dziewczynkom bardziej się podobają, bo chcą przypominać swoje mamy. Ich zdecydowany plus, to łatwość w zdejmowaniu, zwłaszcza, gdy dziecko musi skorzystać z toalety.

Zobacz także: Plażowanie z dzieckiem. 10 zasad, których trzeba przestrzegać, aby być bezpiecznym nad wodą

Opalanie w ciąży:czy w ciązy wolno się wygrzewać na słońcu?

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – praktyczne wskazówki

Czasem wakacje nad wodą, przypominają te z komedii. Są jak życie rodzinne w krzywym zwierciadle. Jednemu dziecku chce się siku i nie może zsunąć kostiumu z mokrego ciała, inne zagubiło się w tłumie bawiących się nad brzegiem dzieci. Komuś nawchodził piasek pod kostium i boli… Można wymieniać w nieskończoność. Dlatego właśnie, dobry dobór kostiumu, nie jest wbrew pozorom tak łatwą decyzją, jak mogłoby się wydawać. Na co zwrócić uwagę?

  • Rozmiar kostiumu – nie powinien być w sam raz, bo będzie się go trudno zdejmowało i zakładało, zwłaszcza na wilgotne ciało. Najlepiej wybrać o rozmiar większy, a w przypadku kostiumów jednoczęściowych – dwa rozmiary większy.
  • Rzucający się w oczy kolor – kostiumy w jaskrawych kolorach, albo w zdecydowany, duży wzór, pomogą nam… nie zgubić dziecka. Łatwiej się obserwuje takie „widoczne” dziecko na plaży.
  • Nie za jasny kolor – piasek nad morze zazwyczaj jest czysty i jasny. Ale już nad jeziorem czasami potrafi tak ubrudzić kostium, że nic tego nie dopierze. Dlatego lepiej zrezygnować z bieli i pasteli, zwłaszcza jeśli będziemy wypoczywać nad jeziorami.

Zobacz także: Pierwsze wakacje z niemowlakiem: praktyczne rady na wyjazd z małym dzieckiem

Nagie dziecko na plaży - czy puszczać malucha na plaży na golaska?

Kostiumy kąpielowe dla dziewczynek – nasz przegląd