Jak spłodzić córkę? Metody na poczęcie dziewczynki

2021-02-19 12:17

Jak począć córkę? Część przyszłych rodziców marzy o dziewczynce i bardzo pragnie zaplanować poczęcie córki. Nie jest to jednak takie proste, bo na płeć dziecka nie mamy bezpośredniego wpływu. Mimo tego, w obiegu krążą rozmaite metody „na córkę”, z których chętnie korzystają przyszli rodzice.

plec dziecka
Autor: thinkstockphotos.com
Poczęcie córki to nie tylko marzenie par, które już mają chłopca lub kilku. Czy istnieją wiarygodne metody planowanie płci dziecka i co zrobić, by cieszyć się żeńskim potomstwem? Jest kilka teorii, które pomogą w zajściu w ciążę z córeczką, jako owocem tego zbliżenia. 

Spis treści

  1. Chiński kalendarz a poczęcie córki
  2. Owulacja a zajście w ciążę owocujące córką
  3. Co ma orgazm do planowania płci?
  4. Dieta na córkę
  5. W jakiej pozycji począć córkę?

Chiński kalendarz a poczęcie córki

Sposób ten polega na ścisłym dostosowywaniu terminu stosunku do daty z kalendarza. Chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca i wieku matki, które według Chińczyków mają największy wpływ na płeć dziecka.

Chcąc zaplanować dziewczynkę, wystarczy sprawdzić w tabelce datę, kiedy prawdopodobieństwo poczęcia córki jest największe. Po internecie krążą chińskie kalendarze, więc dostęp do nich jest bardzo łatwy. Wystarczy wyszukiwarka.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Owulacja a zajście w ciążę owocujące córką

Data stosunku w kontekście daty owulacji ma podobno znaczenie. Podobno „łatwiej” jest począć dziewczynkę, bo „żeńskie” plemniki, czyli te z chromosomem X są silniejsze i żyją dłużej. Mogą zatem pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej.

Pary starające się o córkę powinny zatem współżyć na 2-3 dni przed owulacją, bo w śluzie przetrwają jedynie plemniki żeńskie, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową.

Czytaj: Dni płodne - Kalendarz i kalkulator dni płodnych

Sposób na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć?

Pomyłki na USG w płci dziecka - skąd się biorą pomyłki lekarza?

Co ma orgazm do planowania płci?

Istnieje opinia, która mówi o tym, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Dlaczego? Dlatego, że orgazm jest w stanie zmienić kwaśne środowisko pochwy w bardziej zasadowe, a przez to bardziej przyjazne dla męskich plemników.

W pochwie, która ma odczyn kwaśny – przeżywają jedynie bardziej wytrzymałe plemniki z chromosomem X, które odpowiadają za poczęcie dziewczynki.

Dieta na córkę

Dieta ma również wpływ na środowisko pochwy. Gdy jest ono kwaśne, wówczas kobieta ma większe szanse na poczęcie dziewczynki, dlatego kobietom chcącym mieć córkę zaleca się spożywanie produktów zakwaszających organizm. Zaliczamy do nich m.in. : produkty mączne, mięso i jego przetwory, rośliny strączkowe, owoce morza, jaja, sery żółte i pleśniowe, słodycze, miód, kawę czy herbatę.

W jakiej pozycji począć córkę?

Pozycja seksualna, w jakiej dochodzi do poczęcia nie pozostaje bez znaczenia dla płci dziecka. Pary starające się o córkę powinny wybierać pozycje, podczas których nie ma zbyt głębokiej penetracji. Dzięki temu, plemniki będą musiały pokonać dłuższą i trudniejszą drogę do komórki jajowej, co daje większe szanse „żeńskim” plemnikom i skazuje na śmierć plemniki „męskie”.  Pozycja wskazana do spłodzenia dziewczynki to m.in. pozycja klasyczna.

Czytaj rownież: Dieta na płodność - co to jest dieta propłodnościowa?

Test na płeć dziecka: na czym polega? Gdzie można kupić lub wykonać test?