Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?

2021-07-07 12:56

Pieluchy do pływania to świetny wynalazek. Z jednej strony chronią pupę niemowlaka przed kontaktem z wodą i piaskiem, z drugiej zaś otoczenie przed nieprzyjemnymi widokami. A gdy lato minie, przydadzą się na basenie. Które pieluchy do pływania będą najlepsze dla twojego dziecka?

Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?
Autor: Getty images Pieluchy do pływania: które pieluchy wodoodporne są najlepsze?

Spis treści

  1. Jak działają pieluchy do pływania?
  2. Jak używać pieluch do pływania?

Jeśli twoje dziecko nie korzysta jeszcze z nocnika, ale chcesz, aby skorzystało z letniej atrakcji, jaką jest kąpiel w basenie czy morzu, kup wodoodporne pieluszki do pływania.

Jak działają pieluchy do pływania?

Zwykłe pieluchy nie nadają się do wody. Materiał, który sprawia, że ​​pieluchy wchłaniają mocz i kał, doskonale wchłonie również wodę z basenu. A wtedy nie tylko nie będą absorbować moczu, ale i staną się ciężkie i obwisłe, nie utrzymają więc w sobie także kupki maluszka.

Pieluchy do pływania są odporne na wodę z zewnątrz, ale chłonne wewnątrz. Dlatego zatrzymują mocz, nie wypuszczając go poza pieluszkę, ale jednocześnie nie chłoną wody z zewnątrz.

Istnieją dwa rodzaje pieluszek do pływania: wielokrotnego użytku i jednorazowe. Wersje wielokrotnego użytku są przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i zwykle trwalsze, podczas gdy jednorazowe eliminują potrzebę prania.

Jak używać pieluch do pływania?

Zaraz po wyjściu z basenu lub morza zdejmij pieluchę i zamień ją na normalną. Pieluchy do pływania muszą być dobrze dopasowane, co oznacza, że powinny być ciaśniejsze niż zwykłe pieluszki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza