Pokaż dziecku te rzeczy z własnego dzieciństwa. Zakład, że rozpozna maks 3 na 10?

2022-03-25 13:39

O istnieniu niektórych z nich same dawno zapomniałyśmy. A przecież kiedyś nie wyobrażałyśmy sobie bez nich życia, a tym bardziej dzieciństwa. Niby niewiele się zmieniło od lat 90. i początków 2000, a jednak w pewnych kwestiach czujemy się jak dinozaury.

lata 90
Autor: Getty Images Niby niewiele, a jednak dużo zmieniło się od czasów naszego dzieciństwa

Niby jakoś wiele się nie zmieniło. Teledysk Britney Spears do Baby one more time, wydaje się całkiem nowoczesny, a moda młodzieżowa na tyle upodobniła się do tej z lat 90-tych, że bohaterowie Beverly Hills 90210 znów wyglądają trendy. 

Do tego nostalgia dorosłych na tyle wpływa na dziecięce upodobania, że dzisiejsi chłopcy wymieniają karty Pokemon, dziewczynki bawią się Polly Pocket, a Netflix wznawia takie hity jak Power Rangers. To miłe, jednak pewnych rzeczy z naszego dzieciństwa, współczesne dzieciaki nie pojmą, bez wytłumaczenia. Część z nas sama zopomniała, że kiedyś istniały.

Zobacz też: „Nie bądź taka hop do przodu, bo ci tyłu zabraknie” i inne kultowe teksty rodziców z lat 90.

Choć w dzieciństwie ich nie znosiliśmy, jako rodzice wciąż powtarzamy te zdania...

Pamiętacie te rzeczy z lat 90.?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza