Prezent na roczek dla chłopca. Co kupić na pierwsze urodziny?

2023-06-07 13:53

Prezent na roczek dla chłopca powinien być wyjątkowy, ponieważ to pierwsze urodzinki malucha. Czy wybrać dla dziecka zabawkę czy personalizowany prezent, który będzie stanowił piękną pamiątkę z dzieciństwa?

Prezent na roczek dla chłopca
Autor: Getty Images Prezent na roczek dla chłopca powinien być wyjątkowy

Prezent na roczek dla chłopca powinien być wyjątkowy, ponieważ to pierwsze urodzinki malucha. Dziecko najczęściej zaczyna już stawiać pierwsze kroki, komunikuje się z otoczeniem i coraz mocniej interesuje zabawkami. Co kupić maluchowi na prezent na roczek?

Jakie zabawki są bezpieczne dla dziecka

Spis treści

 1. Oryginalny prezent na roczek dla chłopca
 2. Wyjątkowy prezent na roczek dla chłopca
 3. Prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej
 4. Prezent na roczek dla chłopca od chrzestnego
 5. Zabawki dla rocznego chłopca

Oryginalny prezent na roczek dla chłopca

Prezent na roczek dla chłopca może stanowić piękną pamiątkę na przyszłość. Jeśli poszukujemy oryginalnego prezentu na pierwsze urodziny dla chłopca, to możemy zdecydować się na kocyk lub przytulankę z wyhaftowanym imieniem dziecka. Taki prezent jest nie tylko uroczy, ale rośnie razem z dzieckiem i stanowi piękne wspomnienie z dzieciństwa.

Dobrym pomysłem będzie również zakup posrebrzanej skarbonki (np. buta) z imieniem czy personalizowanego albumu na zdjęcia. Popularne są również wszelkie obrazki, w tym na płótnie.

Wyjątkowy prezent na roczek dla chłopca

Prezent dla chłopca może być również bardzo osobisty. Książka z baśniami z krańca świata, wydana w limitowanym nakładzie, z osobistą dedykacją to wspaniały prezent dla dziecka. Metryczka-ramka z odlewem nóżki lub rączki lub srebrny smoczek z miejscem na przechowanie pierwszego ząbka to prezenty, które zostaną w domu rodzinnym na dłużej.

Czytaj: Balony na roczek — balony na pierwszą imprezę urodzinową

Prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej

Prezent na roczek od chrzestnej może być wyjątkowy, a może być również użyteczny. Interaktywne zabawki edukacyjne, jeździk-pchacz, a może samochodzik na kiju do prowadzania po podwórku? Jest wiele pięknych prezentów i tylko od mamy chrzestnej zależy, co chce kupić maluchowi.

Doskonałym pomysłem są również wszelkiego rodzaju duże klocki do budowania wież czy sortery, które pozwalają rozwijać motorykę małą i sprawność rączki. Drewniane układanki czy kostki edukacyjne to kolejne świetne zabawki, które stymulują rozwój zmysłów dziecka i rozwijają funkcje poznawcze.

Prezent na roczek dla chłopca od chrzestnego

Prezent dla roczek od ojca chrzestnego może mieć bardziej męski charakter. Dobrym pomysłem będą drewniane samochodziki ze zjeżdżalnią albo wózek warsztat, zawierający różnego rodzaju narzędzia i zabawki stymulujące zmysły malucha. Dla dziecka, które kończy rok w wakacje, doskonałym wyborem będzie basen, w którym maluch będzie mógł się pluskać w ciepłe dni. A jeśli chłopiec mieszka w bloku, prawdziwy basen można zastąpić takim z kulkami do zabawy w pokoju.

Zabawki dla rocznego chłopca

Jeśli szukamy pomysłów na zabawki dla rocznego malucha, warto skorzystać z poniższych propozycji:

 • książeczki tekturowe, słowniki obrazkowe
 • duże kolorowanki podłogowe o prostych, wyraźnych kształtach
 • pierwsze kredki dostosowane do małej rączki dziecka
 • klocki gumowe, odpowiednie i do zabawy w pokoju, i w kąpieli
 • drewniane układanki
 • sortery z klockami plastikowymi
 • jeździki-pchacze
 • zabawki interaktywne, które uczą dziecka słówek, kolorów i piosenek
 • drewniane zjeżdżalnie z samochodzikami
 • gumowe zabawki do kąpieli
 • stoliki edukacyjne
 • zestawy majsterkowicza

Czytaj: Jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny dziecka?