Przygotowujemy szkolną wyprawkę – worek na kapcie

2021-08-02 9:49

Rzadko kiedy kapcie trzeba zabierać ze sobą do domu. W większości szkół i przedszkoli, zostawia się je w szatni. Mimo to, worek na buty, to niezbędny element wyprawki ucznia. Jaki worek na kapcie wybrać? Kupić go oddzielnie, czy w zestawie z plecakiem? Podpowiadamy!

worek na kapcie
Autor: Getty Images worek na kapcie

Początek roku szkolnego tuż, tuż. Worek szkolny to ważny gadżet. Jednym przyda się na zajęcia pozalekcyjne , wycieczki, albo tradycyjnie, jako worek na kapcie. Jaki wybrać, aby był praktyczny i cieszył małego właściciela? Podpowiadamy!

Spis treści

  1. Worek na kapcie - praktyczne kwestie
  2. Worek na kapcie - oddzielnie, czy w zestawie?
  3. Worki na kapcie - przegląd 2021/22
Bezpieczna droga do szkoły

Worek na kapcie - praktyczne kwestie

Poza rokiem szkolnym, w trakcie ferii lub wakacji, worek na kapcie można wyprać i korzystać z niego na inne sposoby. Na co zwrócić uwagę, by był wystarczająco praktyczny?

  • Sznurki jak w plecaku - kiedyś, tradycyjne worki, były wiązane z możliwością noszenia w ręku, lub na ramieniu. Dziś mają sznurki wszyte tak, by można je było nosić w formie plecaka. Takie worki są nieco droższe, ale o wiele bardziej praktyczne. Przydadzą się na treningi, czy wycieczki.
  • Syntetyczny materiał - worki ortalionowe wykonane z poliestru, czy poliamidu, będą bardziej odporne na brud, szybciej wyschną w przypadku zmoczenia, a ich kolor nie wyblaknie. Z pewnością posłużą dużo dłużej, niż worki wykonane z bawełny.

Czytaj również: Plecaki szkolne - jak wybrać tornister do szkoły?

Ile powinien ważyć szkolny plecak dziecka? Jaki plecak jest najlepszy dla kręgosłupa?

Worek na kapcie - oddzielnie, czy w zestawie?

Na rynku jest coraz więcej zestawów szkolnych, które w jednym materiale i gamie kolorystycznej, zawierają plecak, worek na kapcie i piórnik. Takie komplety są zdecydowanie opłacalne cenowo, a dopasowana wyprawka będzie świetnie się prezentować. Warto je kupić, zwłaszcza jeśli worek będzie służył rzeczywiście do przechowywania kapci i tylko do tego. Jeśli ma czasem służyć, jako lekki plecak na wycieczki, czy na zajęcia dodatkowe, można przemyśleć kupno oddzielnego worka, który wyjątkowo przypadnie do gustu dziecku. 

Worki na kapcie - przegląd 2021/22