Szlafroki dla dzieci - na basen i po domu [PRZEGLĄD 2021]

2021-09-27 17:52

Inny szlafrok kupimy dziecku na basen, a inny po domu, by było mu ciepło, gdy już przebrane w piżamkę, będzie szykowało się do snu. W obydwu wypadkach, to zakup, który maluch doceni. Szukamy tych uroczych i wpisujących się w dziecięce upodobania. Gdzie znajdziecie takie szlafroki dla dzieci? Podpowiadamy!

Szlafroki dla dzieci
Autor: Getty Images

Dzieci uwielbiają, gdy jest im ciepło i przyjemnie. Jeszcze bardziej niż dorośli doceniają miękkie tkaniny, które opatulają je niczym pluszowy miś. Właśnie dlatego, taką popularnością cieszą się szlafroki dla dzieci.

Inny kupimy na basen, a inny po domu, by dziecko po kąpieli, już przebrane w piżamkę mogło oglądać bajki, czy słuchać czytanej przez rodzica książki. Szukamy odpowiednich z obydwu rodzajów. 

Spis treści

  1. Szlafroki na basen dla dzieci - jakie wybierać?
  2. Szlafroki basenowe dla dzieci - [PRZEGLĄD 2021]
  3. Szlafroki po domu - jakie ucieszą dzieci?
  4. Szlafroki dla dzieci polarowe [PRZEGLĄD 2021]
Jak nauczyć dziecko samodzielnego ubierania

Szlafroki na basen dla dzieci - jakie wybierać?

Szlafrok na basen powinien być wykonany z tkaniny frotte, jak ręczniki. Do wyboru mamy dwa materiały - bawełnę i tkaninę bambusową. Ta druga jest uznawana za bardziej chłonną, niestety jest też dużo droższa. Kupując ręcznik basenowy warto wybrać o jeden, a nawet dwa rozmiary większy niż nosi nasze dziecko - będzie się go łatwiej zakładało na mokre ciało. 

Zobacz także: Wyprawka do przedszkola - piżamki do przedszkola [przegląd 2021]

Przed pierwszym użyciem taki szlafrok warto uprać, nie tylko z powodu higieny, ale też dla zwiększenia higroskopijności tkaniny

Szlafroki basenowe dla dzieci - [PRZEGLĄD 2021]

Szlafroki po domu - jakie ucieszą dzieci?

Tu królują tkaniny polarowe - są lekkie, ciepłe i mięciutkie. Dzieci ucieszą takie wykonane z polaru zwanego "misiem", bo jak samo określenie wskazuje, są miękkie i miłe w dotyku.

Czytaj też: Zestaw do leżakowania - poduszki, kocyki i misie do przedszkola

Popularnością cieszą się też zabawne kapturki, np. z uszami królika, albo rogiem jednorożca. Dla chłopców można wybrać motywy dinozaura, czy też Spidermana. Takie szlafroki spełnią nie tylko funkcje praktyczne ale będą też inspiracją do zabawy.

Szlafroki dla dzieci polarowe [PRZEGLĄD 2021]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza