Wyprawka przedszkolaka - piżamki do przedszkola [PRZEGLĄD 2021]

2021-08-23 18:39
piżamki do przedszkola
Autor: Getty Images piżamki do przedszkola

Leżakowanie, to bardzo ważny element dnia każdego przedszkolaka. Dla niektórych dzieci, zwłaszcza na początku przygody z nową sytuacją, zaśnięcie w przedszkolu jest trudne. Warto więc zachęcić je do tego komfortowym, ładnym i zupełnie nowym strojem do spania. Wybieramy piżamki do przedszkola. Zobacz, na czym warto się skupić przy zakupie.

Leżakowanie to stały punkt dnia każdego przedszkolaka, zwłaszcza w najmłodszych grupach. Dzieci potrzebują drzemek w ciągu dnia, zwłaszcza, że w przedszkolu wiele się dzieje i siły kończą się czasami dużo szybciej. Jakie piżamki do przedszkola wybierać i czy rzeczywiście trzeba o nich pamiętać kompletując przedszkolną wyprawkę?

Spis treści

  1. Czy piżamki do przedszkola są koniecznym elementem wyprawki?
  2. Jakie piżamki do przedszkola wybierać?
  3. Przegląd piżamek do przedszkola [2021]
Co powinien umieć trzylatek idący do przedszkola?

Czy piżamki do przedszkola są koniecznym elementem wyprawki?

Nawet jeżeli w domu, dziecko nie ma w zwyczaju przebierać się w piżamkę na drzemki, w przedszkolu jest to wymagane. Nie bez przyczyny. Jest to dobry sposób na naukę samodzielności w przebieraniu się, składaniu swojego ubranka, czy higieny, jak mycie zębów przed snem.

Każdy przedszkolak musi mieć piżamkę. Ale nie byle jaką.

Czytaj także: Jak wygląda wyprawka do przedszkola?

Jakie piżamki do przedszkola wybierać?

Sen w przedszkolu to rytuał do którego niektórym dzieciom trudno się przyzwyczaić. Nie ma rodzica, czy bliskiego opiekuna, który do snu utuli, miejsce jest inne, a towarzystwo dużej ilości dzieci, rozprasza niejednego malucha.

Przeczytaj też: Adaptacja dziecka w przedszkolu.Jak pomóc mu się przystosować do nowych warunków?

Przedszkole ma też uczyć dziecko. Między innymi samodzielności. Stąd też wybór piżamki musi być przemyślany.

  • Piżamka podobająca się dziecku – najlepiej, aby maluch sam ją wybrał, albo chociaż uczestniczył w wyborze. Może być w ulubionym kolorze dziecka, albo z wizerunkiem jego idola z bajek, czy motywem, który przedstawia jego dziecięce pasje. Gadżety przedszkolne, które będą się dziecku dobrze kojarzyć, z pewnością pomogą w adaptacji w nowym miejscu i przygotowania go rozpoczęcia przedszkolnej przygody.
  • Jedna na ciepłe, druga na zimne dni/miesiące – w wyprawce do przedszkola powinny znaleźć się dwie piżamki. Jedna z długimi rękawami i nogawkami, druga z krótkimi, na cieplejsze dni.
  • Prosta w zakładaniu – przedszkole ma uczyć samodzielności, więc piżamka musi być łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Odpadają piżamy koszulowe, zapinane na guziki, czy pajace na zatrzaski, nawet jeżeli dziecko takie nosi w domu.  Najlepsze będą piżamki dzianinowe, z rozciągliwego, naddającego się materiału, które łatwo przechodzą przez głowę.

Przegląd piżamek do przedszkola [2021]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza