Ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci [PRZEGLĄD 2021]

2021-09-28 16:27

Dorosłych, deszczowa pogoda zachęca często do ukrycia się pod kocem z dobrą książką lub serialem. Dzieci jednak uwielbiają zabawy w deszczu i skakanie po kałużach. Do takich harców, nie wystarczy mieć parasolkę i kalosze. W jakie ubrania przeciwdeszczowe warto wyposażyć dziecko?

Ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci
Autor: Getty Images Jakie ubranka przeciwdeszczowe dla dzieci kupić?

Coraz częściej mówi się o tym, by wychodzić z dziećmi na spacery niezależnie od pogody. Nawet niektóre przedszkola, w myśl skandynawskiego wychowania i hartowania organizmu, namawiają rodziców, by godzili się na deszczowe spacery przedszkolaków. 

Do takich atrakcji, niezbędna będzie odpowiednia wyprawka. Nie wystarczą kalosze i parasolki. Jakie ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci kupić?

Spis treści

  1. Peleryny przeciwdeszczowe - praktyczne rozwiązanie?
  2. Spodnie przeciwdeszczowe - jakie wybrać?
  3. Płaszcze przeciwdeszczowe - jakie kupować?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Peleryny przeciwdeszczowe - praktyczne rozwiązanie?

Peleryny przeciwdeszczowe to dobre rozwiązanie, które można dostosować do temperatury panującej na dworzu. Wiadomo, że deszcz pada niezaleźnie od pór roku, a pelerynę wygodnie założymy nie tylko na bluzę, ale też na kurtkę zimową. 

Przeczytaj też: 10 rad na jesienny spacer z niemowlakiem - jak ubrać dziecko i jak długo spacerować jesienią?

Minusem peleryn jest to, że nie chronią przed wodą tak szczelnie, jak inne ubrania przeciwdeszczowe. Zniosą nawet duże ulewy, ale już skakanie w kałużach niekoniecznie. 

Spodnie przeciwdeszczowe - jakie wybrać?

Do szalonych zabaw w deszczu niezbędne będą spodnie przeciwdeszczowe. Najlepiej sprawdzą się te na szelkach, z wszytym przedłużeniem, dzięki któremu woda z pewnością nie pomoczy ubranka pod spodem.

Dowiedz się: Czy można wychodzić na spacer z dzieckiem, gdy jest smog?

Kupując spodnie przeciwdeszczowe zwróć też uwagę, by miały ściągacze na dole nogawki. Dzięki temu, nałożone na kalosze będą w stanie ochronic dziecko przed zamoczeniem ubrania, nawet gdy będzie chodziło po naprawdę głębokich kałużach. 

Płaszcze przeciwdeszczowe - jakie kupować?

Kupując płaszcz przeciwdeszczowy, lepiej wybrać nawet o dwa rozmiary większy. Odzież funkcyjna powinna być przede wszystkim praktyczna, a kupowanie jednego płaszczyka na kilka sezonów, właśnie takie jest.

Dowiedz się: Spacer z dzieckiem: dlaczego jest ważny? Czego dziecko uczy się na spacerze?

Rękawy można podwinąć, a im dłuższy płaszcz, tym mocniej chroniący przed deszczem. Większy rozmiar ma jeszcze jedno, ważniejsze zastosowanie - pomieści bez trudu gruby sweter, albo zimową kurtkę. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza