Ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci [PRZEGLĄD 2021]

2021-09-28 16:27

Dorosłych, deszczowa pogoda zachęca często do ukrycia się pod kocem z dobrą książką lub serialem. Dzieci jednak uwielbiają zabawy w deszczu i skakanie po kałużach. Do takich harców, nie wystarczy mieć parasolkę i kalosze. W jakie ubrania przeciwdeszczowe warto wyposażyć dziecko?

Ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci
Autor: Getty Images Jakie ubranka przeciwdeszczowe dla dzieci kupić?

Coraz częściej mówi się o tym, by wychodzić z dziećmi na spacery niezależnie od pogody. Nawet niektóre przedszkola, w myśl skandynawskiego wychowania i hartowania organizmu, namawiają rodziców, by godzili się na deszczowe spacery przedszkolaków. 

Do takich atrakcji, niezbędna będzie odpowiednia wyprawka. Nie wystarczą kalosze i parasolki. Jakie ubrania przeciwdeszczowe dla dzieci kupić?

Spis treści

  1. Peleryny przeciwdeszczowe - praktyczne rozwiązanie?
  2. Spodnie przeciwdeszczowe - jakie wybrać?
  3. Płaszcze przeciwdeszczowe - jakie kupować?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Peleryny przeciwdeszczowe - praktyczne rozwiązanie?

Peleryny przeciwdeszczowe to dobre rozwiązanie, które można dostosować do temperatury panującej na dworzu. Wiadomo, że deszcz pada niezaleźnie od pór roku, a pelerynę wygodnie założymy nie tylko na bluzę, ale też na kurtkę zimową. 

Przeczytaj też: 10 rad na jesienny spacer z niemowlakiem - jak ubrać dziecko i jak długo spacerować jesienią?

Minusem peleryn jest to, że nie chronią przed wodą tak szczelnie, jak inne ubrania przeciwdeszczowe. Zniosą nawet duże ulewy, ale już skakanie w kałużach niekoniecznie. 

Spodnie przeciwdeszczowe - jakie wybrać?

Do szalonych zabaw w deszczu niezbędne będą spodnie przeciwdeszczowe. Najlepiej sprawdzą się te na szelkach, z wszytym przedłużeniem, dzięki któremu woda z pewnością nie pomoczy ubranka pod spodem.

Dowiedz się: Czy można wychodzić na spacer z dzieckiem, gdy jest smog?

Kupując spodnie przeciwdeszczowe zwróć też uwagę, by miały ściągacze na dole nogawki. Dzięki temu, nałożone na kalosze będą w stanie ochronic dziecko przed zamoczeniem ubrania, nawet gdy będzie chodziło po naprawdę głębokich kałużach. 

Płaszcze przeciwdeszczowe - jakie kupować?

Kupując płaszcz przeciwdeszczowy, lepiej wybrać nawet o dwa rozmiary większy. Odzież funkcyjna powinna być przede wszystkim praktyczna, a kupowanie jednego płaszczyka na kilka sezonów, właśnie takie jest.

Dowiedz się: Spacer z dzieckiem: dlaczego jest ważny? Czego dziecko uczy się na spacerze?

Rękawy można podwinąć, a im dłuższy płaszcz, tym mocniej chroniący przed deszczem. Większy rozmiar ma jeszcze jedno, ważniejsze zastosowanie - pomieści bez trudu gruby sweter, albo zimową kurtkę. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza