Czy można wychodzić na dwór z chorym dzieckiem?

2020-10-22 12:40
czy-wychodzić-z-dzieckiem-na-dwór
Autor: thinkstockphotos.com

Twoje dziecko kaszle, ma katar i gorączkę? Czasem lekarz definitywnie zakazuje wyjścia z dzieckiem na dwór, ale niekiedy świeże powietrze jest potrzebne. Sprawdź, czy z chorym dzieckiem można wyjść na spacer i kiedy lepiej byłoby zostać z nim w domu.

Spis treści

  1. Czy wyjść na spacer z dzieckiem, które ma katar?
  2. Czy wyjść na spacer, gdy dziecko ma biegunkę i wymiotuje?
  3. Czy wyjść na spacer z dzieckiem, które ma zapalenie oskrzeli, płuc lub ucha?
  4. Co ze spacerem, gdy dziecko przyjmuje antybiotyk?
  5. Jakie są zasady bezpiecznego spaceru z chorym dzieckiem?

Czy wyjść na spacer z dzieckiem, które ma katar?

Katar u niemowlaka i katar u dziecka, o ile nie ma podwyższonej temperatury, nie jest powodem do siedzenia w domu. Zakatarzony maluch może wyjść na spacer nawet w chłodny, lecz bezwietrzny dzień. Świeże powietrze pomoże obkurczyć naczynia śluzówki nosa, ułatwić oddychanie i sprzyja szybszemu pokonaniu katarku.

Czy wyjść na spacer, gdy dziecko ma biegunkę i wymiotuje?

Niemowlę i dziecko, które ma biegunkę lub wymiotuje, powinno zostać w domu. Także wtedy, gdy jest świeżo po infekcji układu pokarmowego i jest wyraźnie osłabione.

Czy wyjść na spacer z dzieckiem, które ma zapalenie oskrzeli, płuc lub ucha?

Jeśli dziecko ma zapalenie oskrzeli, płuc lub ucha, powinno zostać w domu, aż do momentu całkowitego wyjścia z choroby. Może to się zbiec z końcem kuracji antybiotykowej, ale na pewno wcześniej dziecko powinno zostać zbadane przez lekarza.

Sprawdź: Kalendarz dziecięcych infekcji wirusowych

Co zrobić, gdy dziecko ma katar?

Biegunka u dzieci - przyczyny i leczenie rozwolnienia

Co ze spacerem, gdy dziecko przyjmuje antybiotyk?

Jeśli dziecko przyjmuje antybiotyk (np. z powodu anginy), ale nie ma już dolegliwości (tzn. nie boli je gardło i nie ma gorączki), mimo wszystko powinno zostać w domu, by móc spokojnie się wykurować. Poza tym w czasie przyjmowania antybiotyku ma osłabiony układ odpornościowy i łatwo może złapać kolejną infekcję.

Sprawdź: Czy w trakcie epidemii koronawirusa można wyjść z dzieckiem na spacer?

materiał partnera
Troska w każdej kropli!

Lek DropiCe1) jest stosowany w profilaktyce i leczeniu stanów niedoboru witaminy C w przypadku, gdy stosowanie odpowiedniej diety nie jest wystarczające. Witamina C (kwas askorbowy) zawarta w DropiCe posiada znak Q®-C.

Q®-C to znak jakości gwarantujący najwyższe standardy produkcji i wieloetapowe badania jakości witamin. Zapewnia bezpieczeństwo pochodzenia składników (Europa) i ich staranne selekcjonowanie.

Dlaczego ważne jest podawanie dzieciom Witaminy C?

• Bierze udział w procesach enzymatycznych (działa jako koenzym enzymów biorących udział w szeregu szlaków metabolicznych),

• Pełni rolę przeciwutleniającą, chroniąc lipidy, elementy DNA oraz białka przed działaniem szkodliwych oksydantów,

• Ułatwia wchłanianie soli żelaza w jelicie, dzięki redukcji jonów żelaza (III) i tworzeniu związków chelatowych.

Jak prawidłowo inhalować dziecko?
Warto wiedzieć

Jakie są zasady bezpiecznego spaceru z chorym dzieckiem?

  1. W przypadku chorego dziecka mówimy jedynie o spacerze, a nie meczu piłki nożnej na świeżym powietrzu czy wyprawy rowerami. Malec nie powinien się przemęczać ani nie mieć sposobności do gwałtownego rozgrzania organizmu, a następnie jego wyziębienia.
  2. Ubierz dziecko na cebulkę, abyś łatwo mogła zdjęć bądź założyć jedną warstwę ubrań.
  3. Spacer nie powinien być długi. W przypadku niemowlaka wystarczy 20 minut, a starszego dziecka około godziny.
  4. Nie wychodź na spacer, gdy jest mróz, pada deszcz lub wieje silny wiatr, jak również wtedy, gdy jest upał.
5. powodów, dla których warto podawać dzieciom witaminę C [materiał partnera]

1) Dropice, kwas askorbinowy 100 mg/ml, krople doustne, roztwór. Wskazania do stosowania: Zapobieganie i leczenie stanów niedoboru witaminy C. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas askorbowy lub glicerynę. Kamica nerkowa. Zwiększone stężenie kwasu moczowego (w wywiadzie). Zaburzenia spichrzania żelaza (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna). Choroba wrzodowa żołądka. Działania nie­pożądane: określenie częstości występowania nie jest możliwe, w pojedynczych przy­padkach obserwowano reakcje nadwrażliwości skórnej oraz reakcje ze strony układu oddechowego, występowanie bólu głowy, zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. nud­ności, wymioty, biegunka, ból brzucha, niestrawność) oraz wielomoczu, zwłaszcza po zastosowaniu dużych dawek kwasu askorbowego. Długotrwałe stosowanie dużych dawek kwasu askorbowego może powodować kamice nerkowa. Środki ostrożności: w indywidualnych przypadkach, u pacjentów z niedoborem erytrocytarnej dehydro­genazy glukozo-6-fosforanowej w czasie przyjmowania dużych dawek kwasu askor­bowego (4 g na dobę) obserwowano występowanie hemolizy, pacjenci poddawani dializie nie powinni przekraczać dziennego spożycia 100 mg kwasu askorbowego. Podmiot odpowiedzialny: “Polski Lek – Dystrybucja” Spółka z o.o., ul. Chopina 10, 34-100 Wadowice, Polska. Pozwolenie nr 25036 wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Sporządzono na podstawie ChPL z dnia: 19 grudnia 2018 r.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza