Kalosze dla dziecka – niezbędnik na każdą porę roku, również lato [przegląd 2022]

2021-06-29 12:37
kalosze dla dziecka
Autor: Getty Images kalosze dla dziecka

Skandynawowie twierdzą, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. Dzieci wiedzą o tym bardzo dobrze i potrafią czerpać radość z zabawy w każdą pogodę, także tą deszczową. Dlatego tak ważne, by zawsze miały w swojej garderobie ubrania przeciwdeszczowe. Wybieramy zatem kalosze dla dziecka na sezon letni 2022.

Na co zwrócić uwagę wybierając kalosze dla dziecka? To właśnie latem, deszczowa pogoda potrafi przynieść dzieciom najwięcej radości. Gdy jest gorąco, a w ciągu dnia spadnie deszcz, dzieciaki wybiegają z domów całe szczęśliwe, by poskakać w kałużach.

Nie ma wówczas obaw o przeziębienie po zmoczeniu ubrań, więc harcom nie ma końca. Gdzie znajdziemy ładne i niedrogie kalosze dla dziecka? Zobaczcie w naszym przeglądzie.

Spis treści

  1. Czy kupno kaloszy dla dziecka to rzeczywiście konieczność?
  2. Praktyczne kwestie przy wyborze kaloszy dla dziecka
  3. Kalosze dla dziecka – przegląd 2022

Czy kupno kaloszy dla dziecka to rzeczywiście konieczność?

Mogłoby się wydawać, że jeśli nie spacerujemy po deszczu, dziecko nie potrzebuje kaloszy, wystarczą tylko kryte buciki z tworzywa. Nic bardziej mylnego. Maluchy ciężko upilnować, by nie wchodziły w kałuże. Co więcej, w większości przedszkoli, kalosze są wymagane w ramach wyprawki. Tego typu obuwie przyda się nie tylko jesienią, ale także latem – podczas spacerów po lesie, na plaży w pochmurne, chłodniejsze dni, czy do zabaw na dworze, tuż po deszczu.

Zobacz także: Czy latem zakładać dziecku czapkę?

Praktyczne kwestie przy wyborze kaloszy dla dziecka

Kalosze to buty, które powinny łatwo wchodzić na stopy i bez trudu się zdejmować. Ułatwia to zazwyczaj sam ich kształt. Warto jednak, oprócz tego, kupić kalosze o rozmiar za duże. Dzięki temu, w chłodniejsze dni, będzie można założyć dziecku grube skarpety, co jest przydatne, gdyż guma niewiele chroni przed chłodem. Niektóre modele mają też w zestawie filcowe, lub polarowe wkładki do kaloszy.

Dobrym rozwiązaniem są kalosze z naszytym u góry cholewy wywijanym kołnierzem na ściągacz. Uniemożliwi on dostanie się wody do środka bucików, podczas skoków po kałużach, czy w trakcie bardziej ulewnych deszczy. 

Przydatną i coraz popularniejszą opcją są też uchwyty w kaloszach. Przydadzą się do przenoszenia bucików, zaczepienia do torby, plecaka, czy wózka. Kalosze to zazwyczaj, zwłaszcza latem, obuwie  do noszenia tylko na chwilę, nim wyschną kałuże, więc pomoc w przenoszeniu  ich nieco ułatwi życie rodzicom.

Zobacz także: 10 pomysłów na wakacyjną nudę dla dzieci

Trampki dla dziecka - sportowe buty, które przydadzą się każdemu maluchowi

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Kalosze dla dziecka – przegląd 2022

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza