Maseczki antywirusowe dla dzieci (z filtrem). Przegląd maseczek antywirusowych dla dzieci

Maseczki antywirusowe dla dzieci  z filtrem
Autor: Getty images Przegląd maseczek antywirusowych dla dzieci

Maseczki antywirusowe dla dzieci są chętnie kupowane przez rodziców, ponieważ zapewniają dużo lepszą ochronę niż zwykłe maseczki materiałowe czy chirurgiczne. Wyjaśniamy, dlaczego tak jest i co odróżnia maseczki antywirusowe dla dzieci od innych?

Maseczki antywirusowe dla dzieci to produkt, który naprawdę spełnia swoje zadanie. Zwykłe maseczki dla dzieci materiałowe, a nawet chirurgiczne, to maski, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów od osoby, którą je nosi na innych ludzi (nie chronią jednak przed zarażeniem).

To ważne zdanie, zwłaszcza w przypadku dzieci, które często przechodzą COVID-19 bezobjawowo i zarażają nieświadomie kolegów, ludzi w sklepie czy na placu zabaw. Ale w dobie pandemii bardzo ważne jest również uchronienie dziecka przed zarażeniem koronawirusemZobacz przegląd masek antywirusowych  dla dzieci z filtrami.

Spis treści

  1. Maski antywirusowe dla dzieci - jaką pełnią rolę?
  2. Jak zbudowane są maseczki antywirusowe dla dzieci?
  3. Rodzaje filtrów w maseczkach antywirusowych dla dzieci
  4. Przegląd masek antywirusowych dla dzieci

Maski antywirusowe dla dzieci - jaką pełnią rolę?

Taka rolę pełnią maski antywirusowe dla dzieci, które filtrują wdychane przez malca powietrze oczyszczając je z patogenów, ale i alergenów oraz zanieczyszczeń pochodzących np. ze smogu. Niestety – nie filtrują one powietrza wydychanego, dlatego nie nadają się do noszenia przez osoby chore w celu ochrony otoczenia. 

Jak zbudowane są maseczki antywirusowe dla dzieci?

Maski antywirusowe to najczęściej maseczki antysmogowe, które produkuje się od dawna ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza w dużych aglomeracjach miejskich.

Maseczek antysmogowych używali dotąd głównie ludzie uprawiający sport na świeżym powietrzu, np. biegacze czy kurierzy, który poruszają się po ulicach rowerami i narażeni są na wdychanie spalin. Produkowano również maski antysmogowe dla dzieci, które przebywały dużo na dworze w bardzo zanieczyszczonych rejonach kraju.

Maski antywirusowe dla dzieci mają specjalne filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia, głównie pyły pochodzące smogu, ale również alergeny i wirusy. Dlatego właśnie maski antysmogowe znalazły zastosowanie w momencie, gdy na świecie pojawił się koronawirus. 

Większość filtrów antysmogowych wyłapuje bowiem cząsteczki  o wielkości 0,01 mikrona, czyli mniejsze niż koronawirus, który ma od 0,06 do 0,14 mikrona.

Rodzaje filtrów w maseczkach antywirusowych dla dzieci

W maskach antywirusowych dla dzieci najczęściej występują dwa rodzaje filtrów: węglowe i hepa.

  • Filtr węglowy N95 lub N99 - to filtry z zawartością węgla aktywowanego, który dzięki swoim właściwościom wychwytuje cząsteczki o rozmiarze 0,1 – 0,2 mikrometra (w tym znajdujące się w smogu pyły zawieszone PM10 i PM2,5, alergeny oraz wirusy) i jest w stanie zatrzymać odpowiednio 95 lub 99 proc. tych zanieczyszczeń.
  • HEPA to filtr wyłapujące zanieczyszczenia, a dokładnie zawarte w nich cząsteczki naładowane elektrostatycznie. Filtry zatrzymują nawet 99,97% wszystkich zanieczyszczeń, w tym pyły PM 10, PM 2,5, kurz i  roztocza. Bakterie i wirusy są mniejsze, ale zazwyczaj łączą się z większymi cząsteczkami, dlatego są skuteczne w wychwytywaniu patogenów chorobotwórczych.

Przegląd masek antywirusowych dla dzieci

ÄR Antiviral maska filtrująca
ÄR Antiviral maska filtrująca

Autor: Ceneo

Är Nanofiltry blokują aż 99,8% wirusów, bakterii, pyłów i innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.(w ciągu 2 godzin maseczka oczyszcza się samoistnie, więc nie wymaga częstego mycia).Dzięki zastosowaniu tkaniny Eco Acqua Zero powierzchnia maseczki jest wodoodporna.Är Nanofiltr jest trójwarstwowym laminatem (2 warstwy włókniny, 1 warstwa włókien submikronowych (nanowłókien). Dostępne w wersji KIDS.

Med Patent Maska antysmogowa JUNIOR
Med Patent Maska antysmogowa JUNIOR ?

Autor: Ceneo

Maska została wykonana z miękkiej bawełny, aby nie podrażniać skóry twarzy w trakcie noszenia. Dwa zawory wentylacyjne ułatwiają oddychanie oraz odprowadzają wilgoć. Elastyczne metalowe wzmocnienie w górnej części maski pozwala dokładnie dopasować ją do kształtu nosa i twarzy. Plastikowe stopery pozwalają dopasować rozmiar maski do twarzy dziecka.

Sercem naszej maseczki jest filtr z aktywnym węglem klasy N99. Zatrzymuje on 99% zanieczyszczeń, w tym pyły PM2,5 oraz PM10. Jego skuteczność potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w amerykańskim Instytucie Nelsona. Aktywny węgiel zatrzymuje niebezpieczne dla organizmu związki chemiczne. Technologia meltblown, nadaje włóknom bawełny świetne właściwości filtracyjne.

Go Ride Maska antysmogowa przeciwpyłowa DRAGON CASUAL II floral pink S
Go Ride Maska antysmogowa przeciwpyłowa DRAGON CASUAL II floral pink S

Autor: Ceneo

Zastosowanie wielowarstwowych wymiennych filtrów zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do płuc, co poprawia jakość wdychanego powietrza i chroni przed groźnymi następstwami życia w smogu.

Filtr N99 pozwala na wychwycenie 99,9% szkodliwych pyłów (PM2,5 i PM10), kurzu, spalin, dymu tytoniowego i 99,97% zanieczyszczeń z wdychanego powietrza. Nowy krój maski w połączeniu z przyjemnym w dotyku materiałem zewnętrznym, delikatnymi tasiemkami i ukrytym w lamówce metalowym noskiem, pozwala na dokładne uszczelnienie i wygodne dopasowanie maski do twarzy. Plastikowy, jednokierunkowy zaworek, będący zarazem elementem montażowym filtra N99, ułatwia odprowadzanie wilgoci wraz z wydychanym powietrzem z maski Skuteczność filtracji: 99,9%.

Abc Maski Exteme Maseczka Antywirusowa Dla Dzieci 3-5
Abc Maski Exteme Maseczka Antywirusowa Dla Dzieci 3-5

Autor: Ceneo

Maseczka antywirusowa i antysmogowa EXTREME- dla dzieci 3-5 lat , 6-8 lat, z filtrem N99. Wkład filtrujący w optymalny sposób pozwala chronić drogi oddechowe przed szkodliwym zanieczyszczeniem jednocześnie gwarantując właściwą wymianę powietrza w czasie używania maski. Czterowarstwowy, wymienny filtr z aktywnym węglem, to gwarancja wychwytywania szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń w tym PM2,5, PM4 i PM10 zawartych w smogu, czyli zanieczyszczeń niskiej emisji. Chronią również przed kurzem, wirusami i pyłkami kwitnących roślin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE