Szampony koloryzujące dla dzieci – szukamy bezpiecznych i łatwych w użyciu

2021-07-22 9:35 Natalia Kosznik
szampony koloryzujące dla dzieci
Autor: Getty Images szampony koloryzujące dla dzieci

Kolorowe włosy to wakacyjny hit u dzieci, zwłaszcza dziewczynek. Kolorowe końcówki, pasemka, lub nawet całe włosy, to marzenie niejednej małej kobietki. Sprawdzamy, czy to bezpieczne i szukamy produktów najlepszych dla dzieci.

Moda na kolorowe włosy powraca latem już od kilku sezonów. Kolorowe farby do włosów kochają nastolatki kierujące się modą, ale także dorosłe kobiety, w ramach wakacyjnego szaleństwa. Nic dziwnego, że ten trend imponuje dzieciom. Zwłaszcza, że wiele ich idolek z bajek, ma kolorowe włosy. Syrenka Arielka, Shimmer i Shine, Sunny Pogodna… Można wymieniać długo.

Sprawdzamy, na ile bezpieczne są szampony koloryzujące dla dzieci i szukamy produktów, których łatwo będzie użyć. Podpowiadamy też, jak upewnić się, że kolor wymyje się do początku roku szkolnego.

Jak zrobić fryzurę dla długich włosów krok po kroku?

Spis treści

  1. Bezpieczne szampony koloryzujące dla dzieci – czyli jakie?
  2. Jak dobrze dobrać odcień szamponu koloryzującego?
  3. Jaki rodzaj produktu koloryzującego wybrać?
  4. Nasz przegląd szamponów koloryzujących dla dzieci

Bezpieczne szampony koloryzujące dla dzieci – czyli jakie?

Wśród szamponów koloryzujących, nie ma produktów specjalnie przeznaczonych dla dzieci. Koloryzacja dedykowana dzieciom, jest możliwa tylko za sprawą zabawowych zestawów kred, czy flamastrów do włosów. Nie jest to jednak spowodowane bezpieczeństwem i zdrowiem włosów, a łatwością aplikacji, która może być rodzajem zabawy.

Szampony koloryzujące nie zniszczą włosów, bo zazwyczaj nie zawierają amoniaków, ani utleniaczy. I właśnie to jest kluczowy aspekt wyboru produktu, który będzie użyty na dziecięcych włosach. Takie „farby” pozostają na włosach do kilku myć. Wymywają się stopniowo. Niektóre mają nawet substancje pielęgnacyjne i działają jak rodzaj odżywki koloryzującej.

Jak dobrze dobrać odcień szamponu koloryzującego?

Nie każdy kolor będzie widoczny na pewnych odcieniach włosów. Problematyczne są zwłaszcza ciemniejsze kolory naturalnego włosa. Dla małych brunetek, czy rudzielców, lepiej wybrać bardziej zdecydowane odcienie, jak mocny turkus, kobalt, czerwień, czy szmaragd. Jasne farby mogą być całkiem niewidoczne, a ich kupno będzie stratą pieniędzy i niemałym rozczarowaniem dla małej kobietki.

Z kolei by kolor nie „wżarł” się zbyt mocno, dla jasnych blondynek lepiej wybrać pastelowe odcienie różu, fioletu i błękitu. Ciemne kolory mogą wymywać się znacznie dłużej, a do tego będą tracić barwę w nieprzewidywany sposób, być może tworząc niepożądane odcienie.

Czytaj także: Naturalne rozjaśnianie włosów - jak bezpiecznie rozjaśnić włosy bez użycia farby?

Depilacja u dziecka - kiedy pozwolić córce na pierwszą depilację?

Jaki rodzaj produktu koloryzującego wybrać?

Do czasowej koloryzacji włosów można wybrać różne produkty. Jedne nakłada się jak tradycyjne farby do włosów, inne jak puder do twarzy. Są też środki, których używa się jak lakieru do włosów, bądź jak płukanki.

  • Spraye do koloryzacji włosów – są idealnym pomysłem na koloryzację jednorazową – wymyje się za pierwszym razem, w trakcie noszenia może się też lekko wykruszyć. Warto pamiętać, że spray może opylić ubranie, należy więc aplikować go z ręcznikiem na ramionach.
  • Kredy i flamastry do włosów – to dobry pomysł na letnią, samodzielną zabawę starszaka. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, włosy można umyć i pozbyć się niechcianego efektu.
  • Szampony koloryzujące do włosów – nakłada się je na suche włosy, trzyma przez podaną na opakowaniu ilość czasu, następnie spłukuje. Efekt do kilku myć, powoli się wymywa.
  • Płukanki do włosów – to najtańsza z opcji. Płukankę można rozrobić z wodą i polać nią włosy w kąpieli (już bez spłukiwania), albo dodać do szamponu i potrzymać chwilę na głowie. Efekt będzie najpierw bardzo delikaty, ale wzmocni się z każdym kolejnym nakładaniem. W ten sposób stopniowo uzyskuje się intensywność koloru.

Nasz przegląd szamponów koloryzujących dla dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka