Termofor dla niemowlęcia: jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

Termofor dla niemowlęcia:
Autor: Getty images Jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

Termofor dla dziecka pozwoli wykonać ciepły okład, który stanowi idealne lekarstwo na dolegające niemowlakom bóle brzucha. Jaki wybrać termofor dla dzieci? Czy lepszy będzie suchy termofor, czy mokry? Odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Termofor dla niemowlęcia to idealna pomoc przy kolce. Bóle brzuszka i kolka to najczęstsza dolegliwość u niemowlaków. Dziecko niepokoi się oraz marudzi, a my często nie wiemy jak mu pomóc. Z pomocą przychodzą wtedy termofory dla niemowląt, które pozwolą ogrzać brzuszek. Pociecha może się do niego przytulić i spokojnie zasnąć, zapominając o bólu.

Spis treści

  1. Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?
  2. Jakie są rodzaje termoforów?
  3. Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?
  4. Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?

Termofory dla dzieci przeznaczone są do nagrzewania ciała w konkretnym miejscu. U małych dzieci jest to zazwyczaj brzuszek, ponieważ często dokuczają im kolki. Ciepły okład zmniejsza obrzęk i ból, co pozwala niemowlakowi na spokojny sen.

Jakie są rodzaje termoforów?

Wyróżniamy głównie dwa rodzaje termoforów dla dzieci - suche termofory i mokre. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pestek wiśni lub winogron. Są one suszone i oczyszczane, a następnie umieszczane w specjalnych woreczkach.

Dlaczego właśnie pestki? Doskonale absorbują ciepło lub zimno. Dzięki nim ogrzewacze dłużej pozostają w stałej temperaturze - nawet do 2 godzin.

Mokre termofory to takie, do których wlewamy gorącą wodę, a ona nagrzewa cały pokrowiec. Przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia ciała.

Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni termofor dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem. Niemowlakowi wybierz te suche, które są lżejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Po dłuższym użytkowaniu zwróć uwagę na szwy. Pamiętaj, że mogą się one spruć, a ziarenka wypadną. Gdy dziecko zauważy taką małą pestkę, będzie chciało próbować ją zjeść, a to oznacza, że będzie mogło się udławić.

Dla starszych pociech oraz innych członków rodziny możesz wybrać ogrzewacz z gumowym wkładem. Dzięki niemu wszyscy szybciej wrócą do zdrowia.

Czytaj również: Kolka niemowlęca: które sposoby na kolkę są skuteczne a których lepiej unikać?

Mamy polecają swoje sposoby na kolkę u niemowlaka

Dyschezja u niemowlaka - jak odróżnić ją od kolki i pomóc dziecku?

Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Kokodyl Jeżyk Albinosek zabawka sensoryczna z termoforem
 Kokodyl Jeżyk Albinosek Zabawka Sensoryczna Z Termoforkiem (Kkdyll103B) - zdjęcie 1 Kokodyl Jeżyk Albinosek Zabawka Sensoryczna Z Termoforkiem

Autor: Ceneo

Jeżyk to przytulanka z kieszonką, w której umieszczony jest woreczek- termoforek z pestkami wiśni. Po podgrzaniu i umieszczeniu go w brzuszku jeżyka zabawka pomaga w walce z kolką, a sensoryczne kulki szumią i szeleszczą.

Fashy little stars Termofor dla dzieci Miś
Fashy little stars Termofor dla dzieci Miś 0,8l

Autor: Ceneo

Termofor z serii little stars przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 6 miesiąca życia. Pokrowiec termoforu wykonany jest z wysokiej jakości miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, wewnątrz znajduje się wkład o pojemności 0,8l.

Termofor Hencz Lisek
 Termofor Hencz Termofor Dla Dziecka Termofoxi Lisek - zdjęcie 1 Hencz Termofor Dla Dziecka Termofoxi Lisek

Autor: Ceneo

Mięciutki i przyjazny lisek - ma możliwość ogrzania bolącego brzuszka. Lisek sprawdzi się w zwalczaniu gorączki, kolki czy drobnych stłuczeniach! Można również włożyć cieplutkiego liska do wózka i zabrać na spacer w chłodne dni.

Elektryczny termofor poduszka dla dziecka Soozly
Elektryczny termofor poduszka dla dziecka Soozly

Autor: Ceneo

Termofor elektryczny to poduszka, która ogrzewa się do 65 stopni w 8 minut, a następnie zapewnia i utrzymuje komfortowe ciepło przez 6 godzin. Poduszka jest już oryginalnie wypełniona wodą i już nigdy nie trzeba jej uzupełniać.

BALU termofor dla dziecka pomarańczowy
BALU termofor dla dziecka pomarańczowy

Autor: Ceneo

Naturalny, przyjazny dla dzieci, rozgrzewający kompres wypełniony pestkami wiśni, sprawdzi się w każdym domu. Wydzielane ciepło oraz przyjemny zapach wiśni uspokajają i ułatwiają zasypianie.

Sanity Termofor dla dzieci HIPCIO
Sanity Termofor dla dzieci HIPCIO

Autor: Ceneo

Termofor w pluszowym pokrowcu, doskonały w profilaktyce dziecięcej. Termofor stosowany jest w celach profilaktyczno - leczniczych do miejscowego wygrzewania ciała. Pojemność termofora 0,7 litra.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE