Termofor dla niemowlęcia: jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

2021-02-09 12:58
Termofor dla niemowlęcia:
Autor: Getty images Jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka?

Termofor dla dziecka pozwoli wykonać ciepły okład, który stanowi idealne lekarstwo na dolegające niemowlakom bóle brzucha. Jaki wybrać termofor dla dzieci? Czy lepszy będzie suchy termofor, czy mokry? Odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Termofor dla niemowlęcia to idealna pomoc przy kolce. Bóle brzuszka i kolka to najczęstsza dolegliwość u niemowlaków. Dziecko niepokoi się oraz marudzi, a my często nie wiemy jak mu pomóc. Z pomocą przychodzą wtedy termofory dla niemowląt, które pozwolą ogrzać brzuszek. Pociecha może się do niego przytulić i spokojnie zasnąć, zapominając o bólu.

Spis treści

  1. Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?
  2. Jakie są rodzaje termoforów?
  3. Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?
  4. Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Na czym polega działanie termoforu dla dzieci?

Termofory dla dzieci przeznaczone są do nagrzewania ciała w konkretnym miejscu. U małych dzieci jest to zazwyczaj brzuszek, ponieważ często dokuczają im kolki. Ciepły okład zmniejsza obrzęk i ból, co pozwala niemowlakowi na spokojny sen.

Jakie są rodzaje termoforów?

Wyróżniamy głównie dwa rodzaje termoforów dla dzieci - suche termofory i mokre. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pestek wiśni lub winogron. Są one suszone i oczyszczane, a następnie umieszczane w specjalnych woreczkach.

Dlaczego właśnie pestki? Doskonale absorbują ciepło lub zimno. Dzięki nim ogrzewacze dłużej pozostają w stałej temperaturze - nawet do 2 godzin.

Mokre termofory to takie, do których wlewamy gorącą wodę, a ona nagrzewa cały pokrowiec. Przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia ciała.

Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni termofor dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem. Niemowlakowi wybierz te suche, które są lżejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Po dłuższym użytkowaniu zwróć uwagę na szwy. Pamiętaj, że mogą się one spruć, a ziarenka wypadną. Gdy dziecko zauważy taką małą pestkę, będzie chciało próbować ją zjeść, a to oznacza, że będzie mogło się udławić.

Dla starszych pociech oraz innych członków rodziny możesz wybrać ogrzewacz z gumowym wkładem. Dzięki niemu wszyscy szybciej wrócą do zdrowia.

Czytaj również: Kolka niemowlęca: które sposoby na kolkę są skuteczne a których lepiej unikać?

Mamy polecają swoje sposoby na kolkę u niemowlaka

Dyschezja u niemowlaka - jak odróżnić ją od kolki i pomóc dziecku?

Przegląd termoforów dla niemowląt i dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza