Czy dużo rodziców oszukuje, by zdobyć więcej punktów?

2014-07-23 14:34

Największe szanse na dostanie się do publicznego przedszkola mają dzieci rodziców samotnie wychowujących dzieci. Samotnie? Tak, z punktu widzenia prawa, są to też osoby niepołączone związkiem małżeńskim. W rzeczywistości wygląda to tak, że pierwszeństwo przedszkolne przysługuje dzieciom wychowywanym przez rodziców żyjących w tzw. partnerskich związkach.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka: zajęcia plastyczne
Autor: _photos.com|photos.com To jedne z najbardziej twórczych zajęć. Zabawa angażująca dłonie i wykorzystująca rozmaite materiały pozwala dzieciom przenieść emocje i wyobrażenia na papier, nadać im materialną formę. Plastyka przede wszystkim rozwija wyobraźnię i chęć działania. Wzbudza w dziecku również zainteresowanie sztuką, uwrażliwia je na nią. Żeby zajęcia przyniosły przedszkolakowi radość, powinien on przejawiać zainteresowanie takimi manualnymi pracami i wykazywać się większą cierpliwością. Dzieci nadaktywne ruchowo mogą mieć problem z dłuższym skupieniem się na jednej rzeczy, a brak cierpliwości może wywoływać stres i zniechęcać do zajęć.

Karolina Małagocka, mama 2,5-letniego Michała oraz Aleksandra Hulewicz, prawnik i blogerka prowadząca stronę z poradami prawnymi, rozmawiały w "Dzień Dobry TVN" o kryteriach branych pod uwagę podczas rekrutacji dzieci do przedszkoli. Co wzbudza największe kontrowersje? Czy można sprawdzić, czy matka samotnie wychowująca dziecko jest rzeczywiście samotną matką?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza