Jak uchronić dziecko przed pedofilią w sieci?

2014-03-19 15:26

Brak jawnej tożsamości w sieci sprawia, że tak naprawdę można przyjąć dowolną i zdobyć zaufania dziecka. Doskonale zdają sobie z tego sprawę pedofile, którzy wykorzystują anonimowość do nawiązywania kontaktu z dziećmi. Jak uchronić dziecko przed takim niebezpieczeństwem?

Dzieciom wydaje się, że są świadome zagrożeń ze strony pedofilów, ale w rzeczywistości są bardzo naiwne i łatwowierne jeśli chodzi o zawieranie wirtualnych znajomości. Korzystanie z takich narzędzi jak pokoje rozmów (czaty), portale społecznościowe, e-mail może narazić dziecko na spotkanie z wirtualnym pedofilem.

Ważne, aby rodzice otwarcie rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach jakie czyhają na nich w internecie. Również dobrym pomysłem jest zainstalowanie na komputerze specjalnego oprogramowania oferującego funkcję kontroli rodzicielskiej.

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza