Jak uchronić dziecko przed pedofilią w sieci?

2014-03-19 15:26

Brak jawnej tożsamości w sieci sprawia, że tak naprawdę można przyjąć dowolną i zdobyć zaufania dziecka. Doskonale zdają sobie z tego sprawę pedofile, którzy wykorzystują anonimowość do nawiązywania kontaktu z dziećmi. Jak uchronić dziecko przed takim niebezpieczeństwem?

Dzieciom wydaje się, że są świadome zagrożeń ze strony pedofilów, ale w rzeczywistości są bardzo naiwne i łatwowierne jeśli chodzi o zawieranie wirtualnych znajomości. Korzystanie z takich narzędzi jak pokoje rozmów (czaty), portale społecznościowe, e-mail może narazić dziecko na spotkanie z wirtualnym pedofilem.

Ważne, aby rodzice otwarcie rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach jakie czyhają na nich w internecie. Również dobrym pomysłem jest zainstalowanie na komputerze specjalnego oprogramowania oferującego funkcję kontroli rodzicielskiej.

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19
KOMENTARZE