Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Czytając książeczki

2020-06-09 13:34 Dagmara Osińska

Książki dla dzieci o myciu zębów dają podwójną korzyść: nie tylko utrwalają u malucha nawyk mycia zębów, ale też rozwijają jego wyobraźnię i mowę.

Nauka mycia zębów zwykle nie przychodzi dzieciom łatwo. Bardzo ważne jest by maluch mógł obserwować, kiedy rodzice wykonują tę czynność - bardziej prawdopodobne, że będzie chciał ich naśladować.

Sprawdź: Jak dbać o zęby dziecka?

Dobrym wprowadzeniem do nauki mycia zębów jest też wspólne czytanie i oglądanie książeczek o tej tematyce. Są kolorowe, dostosowane do wieku dziecka i w naturalny sposób oswajają malucha z tym, co jest dla niego obce.

Ponadto czytanie książek, wspólne pokazywanie, co znajduje się na ilustracjach, nazywanie tego - to wspaniały trening wyobraźni oraz mowy.

Zobacz także: Dlaczego warto czytać dziecku od najmłodszych lat?

M jak mama - Pierwsza książeczka dla dziecka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE