Mama oburzona zachowaniem dzieci w parku. "Nie chcieli się dzielić z innymi"

2024-07-05 13:34

Często słyszy się, że dzielenie się jest wyrazem troski. Jednak nie każdy zgadza się w tym w każdej sytuacji. Pewna mama ostro skrytykowała innych rodziców za pozwalanie zabierania zabawek na plac zabaw przez dzieci i niedzielenie się nimi.

Mama oburzona zachowaniem dzieci w parku. Nie chcieli się dzielić z innymi
Autor: fot. Getty Images Mama oburzona zachowaniem dzieci w parku. "Nie chcieli się dzielić z innymi"

Mama oburzona zachowaniem rodziców. Poszło o zabawki w parku

Kiara Blanco z Florydy miała do powiedzenia kilka ostrych słów na temat rodziców, którzy pozwalają na zabieranie zabawek do publicznych parków i niedzielenie się nimi z innymi dziećmi. Co o tym myśli, powiedziała na swoich mediach społecznościowych.

Już na samym początku nagrania stwierdziła:

Nie przynoś zabawek do parku, jeśli ty i twoje dzieci nie jesteście gotowi i chętni, żeby się nimi dzielić

Jak tłumaczy, według niej jest to niesprawiedliwe, że przynosi się zabawki do miejsca, w którym będzie duża grupa dzieci i niedzielenie się nimi. Zaznaczyła, że uważa to za "złe i okrutne", dlatego opowiada się za pozostawianiem zabawek w domu.

Tłumaczy, że choć rozumie, że dzieci muszą wiedzieć, że "co moje to moje", to takie zachowanie jest według niej "po prostu podłe". Kiera wyjawiła, że nie pozwala swoim dzieciom na przynoszenie zabawek do parku

22-latka nie spotkała się z pozytywną reakcją internautów. Wiele osób jest zdania, że naleganie, aby dzieci dzieliły się zabawkami kiedy nie mają na to ochoty, jest niewłaściwe, w szczególności w kontaktach z obcymi.

A co na temat dzielenia się twierdzą specjaliści?

Jan Puk tworzy niezwykłe zabawki z drewna. Dorośli będą nimi zachwyceni

Czy zmuszać dziecko do dzielenia się? Odpowiedź jest prosta

Wiadomo, że nauka dzielenia się jest niezwykle ważna. Rodzice muszą pamiętać o treningu, by nie wychować małego egoisty. Najważniejsze będzie nauczenie dziecka znaczenia "moje" i "twoje". Nie powinniśmy również zmuszać dziecka do dzielenia się z innymi. Zamiast tego o wiele lepszym pomysłem będzie tłumaczenie i wsparcie. 

Świetnym pomysłem będzie nic innego, jak zabawa i odgrywanie scenek. W ten sposób prosto możemy wytłumaczyć wiele rzeczy. Profil @chow_maluchow podzielił się poradami, jak nauczyć dziecka dzieleniem się.

Warto jednak zaznaczyć, że na placu zabaw te sztuczki nie zadziałają. Ponieważ tam, jak twierdzi autorka, nie ma potrzeby, by dziecko musiało dzielić się zabawkami, jeśli nie ma na to ochoty.

Więcej o poradach dotyczących dzielenia się napisaliśmy w tym artykule.

Warto jednak pamiętać, by nie zachęcać dziecka do dawania swoich rzeczy, a jedynie do ich pokazywania i zobaczenia czym bawią się inni. Dzięki temu nasz maluch zorientuje się, że zabawa z innymi nie oznacza rozstania ze swoimi rzeczami.

W każdym razie dzieci nie powinno się zmuszać do dzielenia się. Można im tłumaczyć, mówić i zachęcać, jednak zmuszanie do dzielenia się zabawkami, w szczególności z nieznajomymi, nie będzie dobrą praktyką.

Parki narodowe w Polsce – ile o nich wiesz? Przekonaj się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Ile parków narodowych jest obecnie w Polsce?