Nie "zepsuj" swego dziecka w wakacje. Tych błędów nie wolno ci popełnić

2022-06-10 10:45

Wakacje dla wielu z nas oznaczają zmianę harmonogramu dnia. Przedszkola są zamykane przynajmniej na 2 tygodnie, starsze dzieci zostają w domu przez całe 2 miesiące. Jak w czasie wakacji nie zaprzepaścić zasad i reguł życia rodzinnego, które z takim mozołem wypracowaliście przez cały rok szkolny? Oto błędy, których należy unikać w czasie wakacji.

Nie zepsuj swego dziecka w wakacje.
Autor: Getty images Tych błędów nie wolno ci popełnić

Wakacje to wspaniały czas relaksu, także dla nas, rodziców. Nie musimy wstawać wcześniej, żeby porozwozić dzieci do przedszkola czy szkoły, nie walczymy z nimi, gdy nie chcą wstać, zjeść śniadania czy założyć bucików. Przestaje nam się spieszyć.

Ale to złudne poczucie szczęścia. Tak naprawdę w czasie wakacji możemy stracić wszystko to, co zbudowaliśmy i osiągnęliśmy przez ostatnie 10 miesięcy: rutynę, porządek, zasady… Jeśli nie chcesz, aby wrzesień stał się dla ciebie horrorem, nie popełniaj tych błędów.

Przeczytaj o tym w galerii poniżej

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza