Jak zrobić skrzydła anioła na jasełka? Skrzydła anioła KROK PO KROKU

2021-11-17 15:33

Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka, które bierze udział w świątecznym przedstawieniu, w jasełkach albo wybiera się na bal przebierańców? Zapraszamy do obejrzenia naszej propozycji wykonania skrzydeł małego anioła.

Jak zrobić skrzydła anioła na jasełkaTo najtrudniejszy element tego stroju, resztę można zdecydowanie łatwiej wymyślić. Wystarczy ubrać dziecko w białą sukienkę lub spodnie i t-shirt. Schody zaczynają się właśnie wtedy, gdy trzeba dołączyć do przebrania skrzydła anioła.

Można je oczywiście wypożyczyć w sklepie ze strojami, ale często są one niedostępne, ponieważ wiele dzieci chce być przebranym za aniołka. W takim wypadku możesz stworzyć skrzydła sama. Jak zrobić skrzydła anioła? Nie jest to wcale takie trudne, a pociecha będzie zadowolona, że ma oryginalny dodatek wykonany przez rodzica.

Czytaj także: Choinka z szyszek: jak zrobić choinkę z szyszek? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

List do Mikołaja - napisz list do Świętego Mikołaja [WZÓR i papeteria do pobrania]

Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka?

Do wykonania skrzydeł anioła dla dziecka potrzebujesz jedynie: pióra, drut, fizelinę ze spodem klejowym, taśmę z rzepem i kombinerki. Najpierw należy wykonać formy skrzydeł, wyginając odpowiednio drut.

Możesz pobrać szablon z internetu i tworzyć według podanego wzoru. Następnie pokryj formy fizeliną i sklej je. Później pokryj powierzchnię skrzydeł klejem w sprayu i przyczep pióra. Na koniec przyszyj rzep oraz pasy gumki. Gotowe!

Szczegółową instrukcję, jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

 

Mjakmama rysuje: Jak narysować sanie Mikołaja?

Jak zrobić skrzydła anioła z bibuły?

Takie skrzydła możesz stworzyć również z bibuły. Jest to prostsza forma wykonania tego elementu stroju. Potrzebny jest jedynie karton, klej oraz bibuła. Najpierw wycinasz z kartonu dowolny kształt skrzydeł. Następnie z bibuły wycinasz paski o grubości ok. 2 cm i nacinasz, aby wyglądały na postrzępione. Na koniec przyklejasz wszystko do kartonu i gotowe. Jest to długi i żmudny proces, ale efekt jest warty każdej minuty włożonej w pracę.

Jak zrobić skrzydła anioła z papieru?

Zrobienie skrzydeł anioła z papieru jest podobne w wykonaniu do skrzydeł anioła z bibuły. Jedynie zamiast bibuły musisz użyć papieru. Tego rodzaju skrzydła są zazwyczaj mniej trwałe, a papier może się pozaginać i wyglądać nieestetycznie.

Jak zrobić skrzydła anioła z kartonu?

Skrzydła z kartonu to najbardziej ekonomiczna wersja tego elementu stroju jasełkowego. Wystarczy wyciąć z tektury odpowiedni wzór, a następnie pomalować go zwykłą białą farbą w sprayu lub farbką plakatową. W kilka chwil wyczarujesz piękną dekorację dopełniającą strój twojej pociechy.

Czytaj także: Gwiazdka na choinkę: jak zrobić gwiazdkę na choinkę? [PORADNIK KROK PO KROKU]

Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza