Zabawki

Klocki konstrukcyjne to taki rodzaj klocków, którymi można bardzo dokładnie odtworzyć rzeczywistość. Dzięki bardzo sprecyzowanym kształtom oraz właściwej technologii montażu zabawa takimi klockami jest prawdziwym wyzwaniem.
Układanie puzzli to zabawa, która przypadnie do gustu dziecku w każdym wieku. Składanie drobnych elementów, z których powstaje ulubiony bohater bajki, to frajda zarówno dla przedszkolaka, jak i starszaka. Jakie puzzle dla dzieci warto kupić?
Squishies, gniotki antystresowe, będące hitem tegorocznych wakacji, są niebezpieczne dla zdrowia dzieci? Taki komunikat wystosowała Duńska Agencja Ochrony Środowiska, ostrzegając rodziców przed kupowaniem tych zabawek swoim dzieciom.
Warto uważać na toksyczne zabawki, które zamiast rozwijać i bawić, czasem mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu, co potwierdziła niedawna kontrola UOKiK. Jak uniknąć kupowania toksycznych zabawek i wybierać te bezpieczne dla dziecka?
Zabawki interaktywne dla dzieci wspomagają kreatywność dziecka, rozwijają zmysły i umiejętność logicznego myślenia. Jakie zabawki interaktywne wybrać dla dziecka, by wspomóc jego rozwój? Przygotowaliśmy dla was 10 propozycji.
Zabawki na wakacje dobrze jest wybierać racjonalnie. Kolorowe i dedykowane najmłodszym - takie są właśnie zabawki przeznaczone do kontaktu z wodą, które w czasie wakacji spotykamy niemal na każdym kroku. Niewszystkie zabawki na plażę są jednak bezpieczne, o czym przekonuje Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak kupować zabawki na plażę?
Puzzle dla dzieci to fantastyczne zabawki, które rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach. Dziecko uczy się cierpliwości i ćwiczy koncentrację. Nagrodą dla niego będzie efekt końcowy w postaci docelowego obrazka. Dla klasycznych puzzli istnieje dziś cyfrowa alternatywa. Który rodzaj puzzli przyniesie większą korzyść w rozwoju dziecka?
Klocki dla dzieci to zabawka, którą miał każdy z nas. Warto więc kupić je również swojemu dziecku. Bardzo wspierają one rozwój dziecka i pomagają w jego późniejszej edukacji.
Mata edukacyjna dla niemowlaka to bardzo praktyczna zabawka dla dziecka. Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwalają rozwijać umiejętności. Dzięki nim możesz mieć swoją pociechę ciągle na oku, a przy tym trochę odpocząć. A twoje dziecko bawiąc się na macie edukacyjnej nie nudzi się, ale odkrywa świat!
Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka jest niezwykle trudny. Kolorowe, sensoryczne, dźwiękowe, interaktywne – takie hasła kuszą rodziców, a dzieciom wydają się być niezwykle atrakcyjne. Alternatywą wydają się być zabawki ekologiczne. Z czego są wykonane i na czym polega ich fenomen dowodzi Barbara Horyńska, właścicielka sklepu Mikoko – Zabawki z duszą.
Basen dla dzieci zapewni im świetną zabawę w wodzie. Jednak aby mogły się w nim bawić bezpiecznie i nawet przez kilka lat, trzeba dokonać odpowiedniego wyboru tego sprzętu. Radzimy, jakie parametry wziąć pod uwagę, wybierając basen dla dzieci.
Rodzice coraz uważniej wybierają zabawy na Dzień Dziecka. Najmłodsi na co dzień mają wiele atrakcji, więc trudno je jeszcze czymś zaskoczyć. Warto jednak pamiętać, że przygotowanie zabaw na Dzień Dziecka wcale nie musi być bardzo kosztowne i czasochłonne. Zobacz nasze propozycje!

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my