Też się tak bawiłaś w dzieciństwie? 7 najlepszych zabaw z kocem

2022-02-03 12:02

Nasi rodzicie nie bez powodu bawili się z nami w ten sposób. Zabawy z kocem wciągają do reszty, angażując całe ciało, wyzwalając pozytywne emocje i integrując wszystkich uczestników. Dzieci nigdy nie mają ich dość! Przypominamy 7 ulubionych zabaw z wykorzystaniem koca z naszego dzieciństwa!

Zabawy z kocem
Autor: Getty images Zabawy z kocem to doskonały sposób na zacieśnianie rodzinnych więzów.

Spis treści

  1. Zalety zabaw ruchowych z kocem
  2. 7 najlepszych zabaw z kocem, które pamiętamy z dzieciństwa

Na hasło "zabawy z kocem" od razu śmieje się buzia. A jeśli w zabawę zaangażowani są też rodzice lub rodzeństwo szaleństwa nie ma końca! Wspólna udana zabawa buduje dobre relacje rodzinne, zacieśnia więzi. Ale to nie jedyne dobre strony angażujących zabaw przy użyciu koca…

Polecamy: Baw się i odpoczywaj – 10 pomysłów na zabawy w pozycji leżącej

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Zalety zabaw ruchowych z kocem

Zabawy ruchowe z pledem wzmacniają układ mięśniowy dziecka, pobudzają receptory czucia głębokiego, budują świadomość całego ciała, uczą nowych schematów ruchowych, które dziecko wykorzysta później w codziennych sytuacjach. Aktywność ruchowa w tej formie pobudza też cały układ nerwowy malucha, poprawia nastrój, relaksuje i odpręża.

Jeśli zaś w jej trakcie pozwolimy dziecku na przejęcie inicjatywy, skłoni do twórczych kroków i pobudzi jego kreatywność. Dziecko z pewnością wymyśli takie warianty tej zabawy, na które my ze swoi “dorosłym myśleniem” nigdy byśmy nie wpadli.

Przeczytaj: Zabawy ruchowe dla dzieci. Propozycje zabaw stymulujących rozwój dziecka

7 najlepszych zabaw z kocem, które pamiętamy z dzieciństwa

Na poniższych slajdach zebraliśmy 7 najfajniejszych zabaw z kocem, które do dziś wspominamy z wielką nostalgią. Ich kolejność nie jest przypadkowa – ułożyliśmy je według wieku – zaczynając od zabaw idealnych dla niemowlaków, a kończąc na jej wariantach dla starszych dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza