7 zabawek z twojego dzieciństwa, którymi zachwyci się twoje dziecko [GALERIA]

2016-02-09 13:42

Trendy zabawkowe zmieniają się z roku na rok coraz szybciej. Nie oznacza to jednak, że to czym bawiłeś się ty, nie sprawdzi się również w przypadku twojej pociechy. Sprawdź, jakie 7 zabawek z twojego dzieciństwa warto pokazać dziecku!

Spis treści

  1. 7 zabawek z twojego dzieciństwa: najpopularniejsze zabawki lat '90.
  2. >> Czytaj także: Zabawki-figurki - które warto kupić dzieciom? [GALERIA] >>
  3. 7 zabawek z twojego dzieciństwa: dla chłopca
  4. >> Sprawdź też: Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka? >>
  5. 7 zabawek z twojego dzieciństwa: dla dziewczynki
  6. >> Zobacz również: Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA] >>
  7. 7 zabawek z twojego dzieciństwa: gdzie kupić?
  8. >> Czytaj także: Zabawki "Kraina Lodu": nasze propozycje dla dzieci [GALERIA] >>

Lata '90 XX wieku były czasami, w których przybyło do Polski wiele nowych zabawek. Interaktywne, konsole, ciekawe planszówki to tylko niektóre z nich. Moda na część z nich już dawno minęła, ale większość jest nadal bardzo popularna, czasem posiada nowsze wersje. Zobacz poniżej, które gadżety warto przedstawić własnym dzieciom.

7 zabawek z twojego dzieciństwa: najpopularniejsze zabawki lat '90.

Najpopularniejszymi zabawkami z lat '90 były na pewno wszelkiego rodzaju figurki. Czy to z Kinder niespodziankek, czy zakupione w sklepie zabawkowym - zawsze robiły furorę. Dzięki nim dzieci miały bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię, ponieważ potrafiły dorobić historię do każdej oddzielnej figurki. W tym okresie powoli wchodziły na rynek również różne konsole. Nie był to najnowszej generacji Play Station czy X-box, lecz zwykły Pegasus, do którego gry można było dokupić oddzielnie, a każda pociecha chiciała mieć ich całą kolekcję.

>> Czytaj także: Zabawki-figurki - które warto kupić dzieciom? [GALERIA] >>

7 zabawek z twojego dzieciństwa: dla chłopca

Jeśli chcesz pokazać synkowi, jakimi zabawkami ty bawiłeś się, będąc w jego wieku, zwróć uwagę na klocki. Lego w tamtych czasach miało swój wielki boom w Polsce i nie tylko. Można było z nich stworzyć wiele budowli, nie tylko według podanej instrukcji, ale także włączając swoją twórczą inwencję. Dzisiaj dzieci są niesamowicie skomputeryzowane, więc twoją pociechę na pewno zainteresuje Game Boy. Ta mini konsola do gier zajmie ją na długie godziny. W latach '90 nie chodziło o to, aby grafika była w full HD, a fabuła mrążąca krew w żyłach. Kiedyś najważniejsze było, aby mieć zapasowe baterie i kolegę, z którym można było rywalizować i grać na zmianę.

>> Sprawdź też: Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka? >>

7 zabawek z twojego dzieciństwa: dla dziewczynki

Dziewczynki również miały swoje kultowe zabawki. Barbie zapoczątkowała swoją karierę już w 1959 r. Szybko stała się jedną z nabardziej popularnych lalek. Każda córka chciała mieć chociaż jedną własą kopię. Po dziś dzień tworzone są coraz to nowsze kolekcje tej kultowej zabawki, a ich popularność nie spadła nawet na chwilę. W tych czasach zaczęły wchodzić również wszelkie zabawki interaktywne. Furby był chyba najbardziej pożądaną z nich. Można było się z nim bawić, tańczyć, śmiać, a nawet rozmawiać. Oczywiście, tak jak dziś, każda mała mama musiała mieć lalkę bobasa. Kiedyś najbardziej znaną były Baby Born oraz Chou Chou.

>> Zobacz również: Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA] >>

7 zabawek z twojego dzieciństwa: gdzie kupić?

Zabawki, które były bardziej popularne w 20 lat temu, już są wycofane ze sklepów stacjonarnych. Kilka rzeczy możemy znaleźć on-line, ale najwięcej spotka się ich na aukcjach internetowych. Dużo osób odsprzedaje stare zabawki, które są jeszcze w dobrym stanie. Możesz zakupić parę dla swojej pociechy, a tym samym przypomnieć sobie własne dzieciństwo. Większość takich gadżetów wystawianych jest po bardzo niskiej cenie.

>> Czytaj także: Zabawki "Kraina Lodu": nasze propozycje dla dzieci [GALERIA] >>